Absťák

Seriál Dopesick skúma, ako jedna firma zapríčinila najhoršiu liekovú epidémiu v americkej histórii. Divákov zavedie do epicentra amerického boja so závislosťou od opiátov, od zasadacích miestností veľkých farmaceutických spoločností, cez zúfalú banícku komunitu vo Virgínii až po chodby protidrogového úradu. Navzdory všetkým prekážkam sa hrdinovia predstavia na napínavej a vzrušujúcej ceste za likvidáciou zbabelých korporátnych síl a ich spojencov, ktorí sú zodpovední za túto celoštátnu krízu. (Disney+)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (8)

Prvá fľaša (2021) (E01)

Bylo do práce zapotřebí nějakého koukatelného seroše s dabingem, Absťák už byl svými čísly v merku dlouho, tak na něj konečně došlo. A třeba chválit hned zpočátku. Takhle našlapané piloty by měly nabízet všecky dobré seriály a já tu hodím hned 5 už jen proto, abych tím všem, co Dopesick zvažují, ukázal, že do toho rozhodně mají jít. ()

Prelomová bolesť (2021) (E02)

Na nic si to nehraje, nic to uměle nenatahuje a hned to šlape od úplného začátku, aby nám stihlo celou tu kontroverzní aféru odvyprávět z pohledu všech zainteresovaných. Tvůrci vám to ke všemu dávkují tak, abyste chápali všechny strany barikády. Lstivé výrobce, nemilosrdné federály i zoufalé oběti. ()

Piata vitálna funkcia (2021) (E03)

Možná to trochu slevuje oproti prvním dvěma dílům, ale pořád je to nadstandardně poutavá záležitost, co mi baví každým coulem. Will Poulter v jedné z pro mě nejlepších rolí. ()

Pseudozávislosť (2021) (E04)

Tempo už není tak zběsilé, jak nastavil začátek seriálu a dostavují se spíš pomalejším krokem nevyhnutelné důsledky. Pořád je to ale dost napínavé a hltám každou minutku. ()

Informátor (2021) (E05)

Seriál (i film) o narkotikách sleduju po delší době a možná i proto mě totálně smlely scény, kde se projevuje vybudovaná závislost na OxyContinu. Síla, co dokáže jeden zprvu nevinný lék udělat. ()

Kladivo na zneužívajúcich (2021) (E06)

Pocitově určitě nejkratší epizoda (jedna z mála pod hodinu), v níž se jede hlavně politická stránka, což určitě není na škodu, ba naopak. Jen se nejedná o stoprocentní hodinový zážitek jako většina předchozích částí. ()

Varovanie čiernej skrinky (2021) (E07)

Ozývají se fatální důsledky celé aféry, Purdue Pharm se začínají brotit kostky jistoty a já lituju, že jsem finále tak výborné minisérie dosáhl tak brzo. Protože bych si dal ještě nášup. ()

Ľud versus Purdue Pharma (2021) (E08)

Kvalitní zakončení pořádně autentického amerického politikaření v byznysu toho rázu, kde je třeba jít za nejtenčí hranice lidskosti. Michael Keaton působil ještě před zhlédnutím první epky jako ústřední postava, nakonec byl trochu upozaděn, aby mu konec patřil především. A já si ho tu užil nejvíc ze všech jeho dosavadních rolí. ()

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (viac)