Doktor Finnix začne Betsy znižovať dávkovanie OxyContinu. Bridget vidí, ako si liek berie svoju daň v komunitách. Rick a Randy prešetrujú svet „spoločností bolesti" a Richard Sackler má pri rastúcom predaji ešte väčšie plány so svojím novým liekom. (Disney+)

castor

Opiáty ročně zabijí ve Spojených státech stejný počet lidí jako střelné zbraně či dopravní nehody. Hlavní příčina? Lékaři začali ve velkém předepisovat prášky proti bolesti i pacientům, kteří je nepotřebovali. Prodej medikamentů na opiové bázi masivně propagovaly farmaceutické firmy. Taková Purdue Pharma by mohla vyprávět. Její OxyContin zažívá závratný prodej. Holt je trošku (ale jen maličko) návykovější, než tvrdili. Roste tak i počet loupeží v lékárnách, lék by navíc měli předepisovat pouze specialisté. Lékařská komunita momentálně opioidy přijímá, ovšem agentka DEA (Úřad pro potírání drog) Bridget Meyer, která vede tlak v různých vládních agenturách, věří, že kartel našla. Jedna skupina chce k „zázraku“ omezit přístup, druhá hodlá navyšovat dávkování. A dál manipuluje celý proces. Zranění Betsy se lepší a dá se očekávat snižování dávky. Záhy ovšem způsobí neštěstí v dole. A její rodiče se tradičně snaží mnohé zachránit jediným (zoufalým) způsobem, který znají – modlitbou. Tým okolo Ricka (který představuje nejmladší časovou rovinu) dosáhne vydání materiálů, které dokumentují marketing, výzkum a distribuci léku. Jen je přiveze krapet víc dodávek. A doktor Samuel dostane po dopravní nehodě individuální dávku. Čeho asi? ()