Vyšetřování vraždy Jany Bortlíkové nabírá ze zdánlivě slepých uliček spád. Nejenom Dvojčata, ale také docent Stehlík pomalu, ale jistě každý svou cestou a na základě svých poznatků pokračují směrem k odhalení pachatele. Fousová už ví, kdo to je, i když si jeho odkrytí představovala jinak. Je jí jasné, že nejenom ona je doslova každou minutu životně ohrožená, ale i v extrémně vypjaté situaci, ve které se ocitla, se snad poprvé za celou kariéru snaží zachovat klid a racionalitu. Stehlík, Dvojčata i Šera se nakonec sejdou každý po své trase na jednom místě, i když to shledání nebude nijak příjemné. (Česká televize)

krysarr

Ty kraso, posledni pul hodiny jsem si prisel jak na Modrave, Vysocine nebo na Andelu, jako byla to snad i sranda, to ano. Takova skoda ()

Ivucha

Mě se to líbilo. Já jsem hodná holka a dávám hezký hodnocení. Jsem spokojená. Odpouštím nedostatky, oddechovka, ale přitom s napětím. Vetchý sice v prvních dílech ječel jako blb. Kolektiv rozložený a nekomunikující, což je na pracovištích asi časté a je to výsledkem špatného vedení, Ramba tam byla asi omylem. Napřed jako jelito málem vystřílí nějaké huliče a pak jde jako kráva skoro na popravu bez nejmenší obezřetnosti. Taclíka bych nepoznala, vůbec mi tam neseděl, spíš sedět v té hospodě jako nějaký strejda, ale policajt spíš nějakým omylem. Hlavní záhadou a prosím o vysvětlení, asi mi něco uteklo, jak původní podezřelý spáchal ve vaně sebevraždu podřezáním v prvním patře domu a byla krev až v přízemí, když tam policajti vtrhli. To by asi nějak reálně nešlo. Že by se podřezal a zase se vrátil do vany, nebo se podřezal za dveřma v přízemí a pak se šel naložit do vany? Ale né, fakt se mi to líbilo, nějaký mouchy to mělo, ale proti sračkám co se dnes produkují tak fajn. Jo a k tomu, jak někteří kritizují, že postava docenta volá jen jedno číslo, číslo svého nadřízeného, nebo se vyptává otce na věci, které by si mohl zjistit, jde se lžící na boty na seriového vraha, to mi teda přijde, že naprosto odpovídá postavě od reality odloučeného docenta, který se věnuje něčemu zcela jinému než kriminalistice v praxi. ()

narenta

Celkově katastrofální scenář. Jak mohou tak osvědčení scénáristé z Případů ..., stvořit něco tak plytkého. Ubožejší a trapnější rozuzlení se u české kriminálky co pamatuju, ještě nekonalo. Nelogické mosty v ději. Kdo herecky ve třetí epizodě aspoň trochu exceloval? - Alois Švehlík - jinak nikdo. Jediná silná scéna epizody: v nemocnici - syn s umírajícím otcem. Celkově si z celé serie zapamatuji pouze výkon pana Švehlíka - malá role, ale dojemně a dobře zpracovaná. Škoda promarněného času skvělých českých herců. ()

ToddB

U posledního dílů jsem jako fanoušek true crime series dost fyzicky trpěl. Přehmaty a nelogičnosti policajtů překonaly snad jen úvodní pokusy četníků zatknout na půdě opevněného Peničku pomocí hasičského žebříku. To, že autoři identitu pachatele odhalili už ve druhém díle, mě mělo varovat, že závěr série žádná překvapivá scénáristická bomba nebude.  Geniální sériový vrah se choval jako totální tupec a Dvojčata mu v tom zdatně sekundovala. Proč byl v seriálu docent, vlastně vůbec netuším, protože pachatele odhalila nezávisle téměř každá postava v díle. Už jsem jen čekal, že kromě docenta se lžící na boty, dvojčat a přes plot skákajícího Kozáka, přijde "Čikatila" zatknout i místní pochůzkář, který si všimne zaparkovaného SUV na dvoře a zaujme ho víc než Hádka, kterému v něm ujíždí osoba, jak vystřižená z identikitu vraha. Jak jsem psal na úvod. Po shlédnutí stovek dokumentů o vyštřování nejen sériových vražd marně přemýšlím, jestli by reálné vyšetřování tohoto zločinu spočívající v lokalizaci telefonu Fousové a projdutí záznamů, kdo si vyzvedával recept z nalezené vesty dalo alespoň na 40 minut, které tyto dokumenty obvykle trvají.  No bylo to lepší než velká část kriminálek na Nově a Primě, ale druhé Sedm nebo Mlčení jehňátek ani náhodou. ()

dead.meat

Ehm.. takže náhodou se ve fitku porouchá espresso, "záskok" který nemá s fitkem co dělat zavolá na servis a náhodou drží službu vrah. Vrah volá na pevnou, kde to vezme docent, který najde cestu k vrahovi, místo aby dal zprávu že to našel, tak vezme plechovou lžíci a nechá  se jím omráčit. Naštěstí paralelně na vraha přijdou ti dva, kde náhodou, když pátrají v hospodě, tak jim tam vrah vleze pro cigára. Až moc náhod... Clifotnové kladívko hadr :-D Není lepší se držet skutečných případů? ()

hdraf

Trapas!!! Tragikomedie! Poslední díl za 40%. Policistka je několik dní v zajetí a nikdo ji nehledá. Údajně dovolená. :-)))  Policista v hospodě uvidí hledaného pachatele, jde za ním a ani si nezapamatuje RZ auta? Co to je za ptákovinu? :-)) ()

Fujin

Tak jsme zakončili, ale za jakou cenu? Výsledkem je, že docent moc cenu neměl. Profilování pachatele bylo tedy k ničemu a tento cíl naplněn nebyl. Postava ministra k ničemu, čistá vata. Celou dobu doufám v nějaké eso co docent vydedukuje a celé to rozlouskne a nic, on se jen postupně doptá, osobu po osobě s kým se bavila Fousová naposled, aby skončil před vratama vrahouna o Fous dřív než rutinní řešitelé. Hlavní vrahoun ve finále padnul v první sekundě konfliktu za řevu uráááá. Co mi hlava nebrala: Hledaná osoba se objeví v hospodě zrovna v momentě kdy ho tam hledá policie, přitom hostinskej si ho ani pořádně nepamatuje, takže tam večery úplně netráví. Cajti ho nepronásledují ani neřeší SPZ, ale jdou do lékárny se ujistit, zda to nebyl náhodou jejich člověk. Docent zazvoní a pak jde potichu prozkoumávat barák vraha. Tak se to dělá, tenhle učí kriminalistiku na vejšce. ()

GrooteLulu

...no našli ho.. všichni naráz, spontánně... ukončilo to tu bídu, mohlo to být na jeden celovečerák, nebo na dva rovnocenné díly... s hlavními protagonisty se modle mého názoru už pár detektivních seriálů natočilo, nevím, proč by tento měl vyčuhovat z řady nějak víc, než ty ostatní. sošku pro nejlepší seriál bych za to teda asi neviděl, ale možná se mýlím a nechci křivdit... bída však i ten úchýlák - proč chtěl setnout hlavu a bál se krve???; nebo zajmutá policistka a její zbraň, kde je??? ..měla by bejt tiskovka ()