Vyšetřování vraždy Jany Bortlíkové nabírá ze zdánlivě slepých uliček spád. Nejenom Dvojčata, ale také docent Stehlík pomalu, ale jistě každý svou cestou a na základě svých poznatků pokračují směrem k odhalení pachatele. Fousová už ví, kdo to je, i když si jeho odkrytí představovala jinak. Je jí jasné, že nejenom ona je doslova každou minutu životně ohrožená, ale i v extrémně vypjaté situaci, ve které se ocitla, se snad poprvé za celou kariéru snaží zachovat klid a racionalitu. Stehlík, Dvojčata i Šera se nakonec sejdou každý po své trase na jednom místě, i když to shledání nebude nijak příjemné. (Česká televize)

PetrPan

Strach jsem mít měl...Trochu jsem čekal nějaký výjeb  s divákem, čiže niečo také ako mindfuck, ale  žádného jsem se nedočkal a Strach jen dopověděl již vyřešený případ. Moc štastné mi to takto nepřišlo a když se navíc projevilo jelito v hlavní roli  jakože českého sériového vraha, tak po mě skočily novácké stíny a nebylo možné jim uniknout,  Taclík mi najednou naskočil  jako "kriminalista" od Anděla, Vetchý zdejdarovatěl na speciální způsob a Hádkovi k "dokonalosti" chyběla jen Dáma...   Laťku jakž takž udržel jen Trojan, ale ani tomu scénář nenabídl nic, co by stálo za řeč.  Kdyby aspoň ta Ramba zmasakrovala toho krutopřísného debila v hlavní záporné roli...no ach jo.  Konec za dvě a druhou řadu už vynechám... ()

kumite

Tohle musel točit jinej Strach, protože to jinak není možný. Tenhle výtvor je festival nelogičností a idiocie hlavních představitelů. Když se Trojan nedovolal Vetchýmu, to ho fakt nenapadlo mu poslat aspoň esmesku, že leze do baráku k sériovému vrahovi ? Nebo např. zkusit zavolat těm "elitním" vyšetřovatelům Pat a Mat ? Aspoň se tam už tolik neřve, možná u Ramby díky té pásce přes pusu. Snad to příště vyjde lépe, tohle veledílo je tak na čtyři minus jen z respektu ke Strachovi. ()

EllienPM

Mimo vilu to s přimhouřením očí funguje. Ve vile nefunguje nic. Poslední epizodě zkrácení Scéna s vodou k nepřežití dlouhá - nebyl to sólový studentský film? Všichni dávno pochopili nevztahy na pracovišti, takže to nezvedání si telefonů mezi kolegy možná kdysi bylo praxí na 1. oddělení, ale ve fikci už je to ve třetí epizodě kontraproduktivně trapné, stejně jako karikaturní Vetchý, nejen padající přes plot. Obecně ty vztahy, jak pracovní, tak (nepříliš) rodinné, jsou moc černobílé. Agatha byla jen jedna. ()

quokam

No, 4* seriál rozhodně neudržel. Oddělení v naprostém rozvratu. Velitel jako nepředává svým lidem poznatky, být je má na dráte? Neupozornuje je, že jsou posily na cestě, ale žádnou zásahovku, nic takového, šerifové si už nějak pořadí.. Kriminálka s lehkým komediálním nádechem se degradovala do nezamýšlené tragikomedie a nakonec do frašky, kdy se vrah rozhodoval, zda obětí useknout hlavu nebo ji uškrtit, kdy po něm "jde" policista, co se "ozbrojí" lžíci na boty, to jako fakt? První zazvoní a pak jde po špičkách? A jako se svými kolegy dvojčaty nekomunikuje už tak s  principu? Nemá na ně tel cislo, že volá jen šéfovi? A ten mu to tipné, bo nasedá do auta a jde do akce? To jako vážně šéf mordparty něco vzdálené obdobného zažil v praxi, nebo si nechal fantazii utéct na špacír a druhej scenárista ani dramaturg ho nedokázali usměrnit? Ignorování SPZ podezřelého auta už byla třešnička na dortu, tipl bych si, že to byla daň za několikrát přepisovany a upravovány scenar. Následovalo příliš dlouhé vysvětlování, co se stalo či nestalo, přičemž vyšetřovatelé ba obecně scenáristé zcela zapomněli na Cimrmana. Byla to tedy sebevražda, nebo ho zabil opravář? A proč jako? Jaký měli mezi sebou vztah? Nebo to bude náměr další série? Nomen onen, to snad to ti Cimrmane mají vyryté v karmickém stínu svého jména. A co ta degradace vlastně hlavní hrdinky v podstatě pasivní oběť? Odlepila si ústa, pak si je sama s rukama svázanýma za zády sama přilepila? Nebo selhal střihač? A ten kop jako měl zachránit druhé ženě život? Atmosféra naprosto selhává, žádné souciteni s obětmí a fandeni zasahujícím policistům, jenom pusa dokořán nevěřícně kouká, jakeže nesmysly ji to tvůrci predkladaji. Tak to i já musím uznat, že se zde "něco" nepovedlo, když se celá ta slavná profilace psychologie pachatele zúžila na kapavku, kterou se měl vrah nakazit od obětí. 4/10. ()

Necrotongue

Zdá se, že je dobře, že se tvůrci rozhodli jen pro třídílnou sérii, protože při tomto sestupném trendu bych zřejmě čtvrtou epizodu zodpadoval. Já vážně nevím, co si mám o finále myslet. Z mého pohledu šlo všechno do kopru z toho důvodu, že byl Jiří Strach vůči scénáristické dvojici příliš benevolentní, nijak zvlášť jim do té frašky nezasahoval a ve výsledku z toho byla tahle parodie na thriller, která zase jednou všechno pohřbila svou marnou snahou o uvěřitelnou akční pasáž. Počítám, že úhlavní záporák byl velkým fanouškem Pirátů z Karibiku. Nazouvák a Šerova gymnastická vložka už jen podtrhly jakési tvůrčí zoufalství a mé zklamání ze seriálu, jehož námět měl slušný potenciál. Alespoň z postavy, kterou hrál Pan Švehlík, neudělali blba, za to jsem vděčný. / Poučení: Do souboje se sériovým vrahem bych šel jedině s pánvičkou, pokud by mě ovšem jistil někdo s dalekohledem. To je totiž vítězná kombinace. ()

• Když lékaři sdělují docentu Stehlíkovi (Ivan Trojan) zdravotní stav jeho otce, tak je za jedním z doktorů vidět v televizi předpověď počasí České televize. (Anglicankaaa)
  • Když policisté počítají vesty ve skladu filmařů, visí na zdi chodby za producentem plakát z filmu Laputa (2015) s tváří Terezy Ramba, která v seriálu hraje kapitánku Moniku Fousovou. (PenelopaW)
  • Na jednom z obrázkov podozrivých môžeme vidieť Jirku Mádla s veľkou bradou a okuliarmi. (pds)