Dáma a Král

• Česko Druhá šance (pracovný názov) (viac)
Česko, (2017–2022)

Tereza Hofová, Matěj Hádek, Miroslav Donutil, Jan Cina, Anna Kameníková, Miloš Vávra, Markéta Hrubešová, Ivana Chýlková, Petr Šmíd, David Punčochář (viac)

Advokátní kancelář přibere do svého týmu soukromého vyšetřovatele, který má za úkol odhalovat skutečné viníky trestných činů, ze kterých jsou obviněni klienti kanceláře. Hlavními hrdiny jsou trochu podivínský vyšetřovatel Prokop Král (Matěj Hádek) a schopná a úspěšná advokátka Lenka Braunová (Tereza Hofová). Společně tvoří protikladnou a jiskřivou dvojici, která však výborně funguje. Pod taktovkou šéfa kanceláře Rudolfa Černého (Miroslav Donutil) a s pomocí začínajícího právníka Jiřího Mladého (Jan Cina) vyšetřují různorodé případy a pomáhají lidem, kteří nemohou nebo nechtějí jít na policii. Žádný zločin, žádná záhada pro ně není neřešitelná. Nejsou policisté, proto musí případy klientů řešit bez kriminalistického zázemí - důvtipem, překvapivou akcí, novým, nečekaným pohledem na zločin nebo jeho pachatele. (TV Nova)

anitae

Opět jsem dala šanci Nově a detektivce, a zas se to nepovedlo. Možná pokud by z prvního dílu vykouzlili film a tím to skončilo. V porovnání s konkurenčním Poldou to nemá ani ten vtip, a když to srovnám s Exnerem tak tomu chybí elegance. Tady jsou všichni, včetně Donutila tak nudní, nevýrazní.Nezaujala ani slečna Lenka Braunová a její dost divné oblékání. ()

soviczka

Na poměry v rámci domácích krimi seriálů je to koukatelný průměr. Logika sice často pokulhává, ale kupodivu mě to ani nevytáčelo. Nejvíc mě iritoval asi fakt, že policie neustále skáče, jak advokáti pískají. Pro Terezu Hofovou mám slabost a Matěj Hádek si u mě našplhal v Kobrách a užovkách. Za mě ok. ()

sardon

Ne úplně špatné dílo, ale od Matěje Hádka jsem čekal víc. Chvílemi mi připomínal postavu Charliho Crewse ze seriálu Life ( u nás Na doživotí), kterého nemýlím-li se nadaboval a jakoby jeho některé způsoby chování (mluví jakoby z cesty, ale vlastně naprosto k věci o detailech, kterých si nikdo jiný nevšiml) při dabování obšlehl a tím, že v některých chvílích až trapně přehrává, činí tak ze své postavy jakousi parodii.Úplně jsem tento záměr nepochopil, protože v prvním dílu série se choval naprosto normálně.Možná mu hráblo ze zděděné a krajně protivné dcery, kdo ví.Na to zná odpověď asi jen sexteto scénáristů.... ()

Gwaihir

Uniká mi sice trochu smysl rozdělení do řad, protože základem je prakticky jedna linka vinoucí se celým seriálem, jakkoli v některých dílech skrytě. Na tom nicméně zase tolik nezáleží. Důležité je, že přestože jde o další detektivní počin, je alespoň ozvláštněn nepolicejní vyšetřující dvojicí, respektive především její mužskou polovinou, v níž zprvu exceluje Matěj Hádek a posléze Michal Dalecký, kteří to vlastně střídavě utáhnou téměř sami. Je jen škoda, že zde není narušen stereotyp druhu zločinu a zase je to jen samá vražda, tedy kromě oné, poměrně zdařilé, červené nitě s ukradenými diamanty a navazujícím soubojem se zubatými rybami. S1 a S2 - 65 %, S3 a S4 - 60 % ()

Bozvav

Zatím viděna první série a musím říci, že za mne spokojenost. Jistě, postupy vyšetřování jednotlivých kauz jsou poněkud naivní, policisté jsou velmi benevolentní a vstřícní, podezřelí spolupracují a hned kápnou božskou, le navzdiry tomu se jedná o smysluplnou konverzačku v Poiretovském stylu. Matěj Hádek je ve své roli velmi dobrý a po dlouhé době v něčem snesu Donutila. Takže suma sumárum za mne první řada za 75%. Po shlédnutí salších dvouch řad, stejné nadšení Pravda některé díly maličko slabší, ale jako celek výborné. Nový rešeržista super, jen ten konec mne štve. Už se nemůžu dočkat dalších dílů. Jako celek 80% ()

• Natáčelo se v Lipnici nad Sázavou. (rakovnik)
  • Hrad, na kterém se natáčelo, je Orlík u Humpolce. (rakovnik)

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (viac)