V komunitě radioamatérů dojde k vraždě. Najít viníka se zdá snadné, přes svá rádia vraždu slyšelo několik lidí. Bratr obviněného ale nevěří, že by byl bratr vinen, a najme si Prokopa s Lenkou, aby jeho nevinu dokázali. Ti postupně odkrývají, že za smrtí mladého radioamatéra jsou mnohem temnější síly, než se zprvu zdálo. Najdou skutečného strůjce vraždy? (TV Nova)

Logout

Byl jsem rodinou specificky upozorněn na tento díl seriálu, který jinak neznám, protože jakmile je jen trochu času, jsem u vysílačky. Bohužel jako vždy, když se scénáristi libovolného detektivního seriálu chopí nějakého tématu, i toto zpracování zaujme nejvíc naprosté laiky, kdo se trochu orientuje, je spíš zklamán. Chyb je tam nepočítaně a některé i poměrně zásadní pro děj: když stanice vysílá, tak neposlouchá, takže těžko můžu nahrávat, jak na mě někdo jiný křičí; navíc vzhledem k FM modulaci z toho je jen rušení, rozhodně to není více se překřikujících srozumitelných hlasů. Česká a polská CB norma nejsou kompatibilní, takže český CBčkář se normálně s polákem nedomluví - vůbec ho neslyší - kamioňáci by mohli povídat. A třešínka na dortu: v celém díle nebyla ani jednou vidět CB anténa, to je takový cca 6 metrů dlouhý prut - všechny zobrazené antény byly televizní. Jako detektivka to sice bylo napínavé a se zvraty, ale jak už tu psal někdo jiný - že by bylo možné sledovat nějaké stopy a vydedukovat padoucha, to ne - prostě to nakonec Hádek vysázel na stůl, jak to měl ve scénáři a kdyby se doktor nejmenoval Adolf a od začátku nečučel jako vrah, tak by tam byl do počtu. Víc než dvě dát nemohu. PS: Proč, probůh, se díl jmenuje "Smrt na DLOUHÝCH vlnách", když CB jsou krátké vlny a několikrát to v seriálu i zazní? ()

rakovnik

Vyšetřování je klasicky nestandardní, ale na duo H - H se dá dívat. Případ byl opět zajímavý a prostředí vsi svým způsobem atraktivní, byť na omezené ploše. Ale chyby ve scénáři a přehnaný závěr sráží tu lepší stránku seriálu. ()