Dáma a Král - Série 3

(séria)
Česko, 2018, 7 h 13 min (Minutáž: 52–59 min)

Miroslav Donutil, Matěj Hádek, Tereza Hofová, Jan Cina, Michal Dalecký, Eva Holubová, Roman Zach, Anna Kameníková, Miloš Vávra, David Punčochář, Radim Kalvoda, Robert Nebřenský, Vilém Udatný (viac)

Dáma a Král zůstává klasickým epizodickým detektivním seriálem s oblíbenými detektivy / právníky, kteří se v každém díle snaží dosáhnout spravedlnosti pro své neprávem obviněné klienty. Používají k tomu především logickou dedukci, šarm a nově i schopnost infiltrovat se téměř kamkoli. Při obhajobě klientů se spolu s právníky tentokrát podíváme do atraktivních prostředí, jako je např. svět závodních krasobruslařek, masokombinát nebo dokonce divoký západ. Sérii odstartuje napínavý krimi případ, který se točí kolem Prokopa Krále. V této nové sérii nám ke známým postavám přibývají nové – Michal Dalecký jako Milan přináší do týmu novou dynamiku a více situačního humoru. Také poznáme Lenčinu matku, kterou hraje Eva Holubová, a silným soupeřem našeho právnického týmu bude Roman Zach v roli konkurenčního advokáta. Setkáme se samozřejmě i se známými hrdiny – Lenka to teď bude mít náročné jak v pracovní, tak i v osobní rovině. Mladý v podání Jana Ciny dostává více prostoru než v předchozí sérii, a v trochu jiné poloze se můžeme těšit i na Miroslava Donutila jako Rudolfa Černého, kterého snad poprvé uvidíme bez obleku. (TV Nova)

rakovnik

Tato série by se měla jmenovat "šašek a královna", "čekání na Krále", "návrat Krále", či podobně, když už si tvůrci tedy vybrali parodické názvy epizod. Ostatně, celá série působí jako parodie. Už jen proto, že titulní hrdina se zde prostě nevyskytuje a byl nahrazen komickou figurkou. To je v našem prostředí snad unikát. Kdybych se občas nepobavil, hodnotil bych tuto sérii níže, protože s původním seriálem má pramálo společného. ()

Lachtaan

Bez Hádka to ztratilo veškerou šťávu, která tenhle seriál vymykala nad veškeré trapnosti současné tvorby televize Nova. Poslední epizoda leccos zachránila a její pozoruhodný konec mě navnadil na sérii následující. Doufám, že nebudu muset koukat s mírným odporem, jako tomu bylo u letošní podzimní sezóny. ()

• Marian Roden si již třikrát v českém kriminálním seriálu zahrál oběť vraha s minimální dějovou linkou. Stalo se tak v epizodě Bratři (2017) seriálu Mordparta (od r. 2016), kde ztvárnil majitele aukční síně Samuela Beckera, který byl zastřelen. Stejný osud potkal i další jeho postavu, archiváře Jaroslava Blažíčka, v epizodě Rodokmen (2018) v seriálu Inspektor Max (od r. 2018). Do třetice byl jako primář MUDr. Karel Boček vyhozen z okna primářovny v této epizodě. (RadimHavl)
  • Natáčelo se v Lipnici nad Sázavou. (rakovnik)