Dobrá sestra

• USA The Good Nurse (viac)

Přetížená sestra z jednotky intenzivní péče bere obětavého nového kolegu jako oporu v práci i v soukromí. Nečekaná smrt pacientky na něho ale vrhne stín podezření. (Netflix)

Coliseum

Znepokojivé, tiché, protahující, bezútěšné, tmavé, emocionálně chladné drama, které si pozornost zaslouží. V zemi neomezených možností není právě lehké žití (3,5*) ()

Binne

Nic nevypovídající seriál z doktorského prostředí, který je vizuálně velmi nepříjemný a chladný. Připomíná spíše nějaký nízkorozpočtový seriál, ve kterém je jasně rozděleno dobro od zla a má primární úkol hrát na city. Hlavní protagonisté své role zahráli velmi dobře, především pak úloha sestry, která samozřejmě pomalu umírá přičemž její příběh končí velmi dobře). Minisérie se nám snaží sdělit problematiku tzv. Andělů smrti. Zdravotníků a doktorů, kteří z různých důvodů vraždí své pacienty. Ty různé důvody znamenají především psychický stav těchto osob, který se liší. Buď se jedná o dokonalý případ psychopatie nebo chronické méněcennosti. Pro pochopení této tématiky doporučuji spíše několik dokumentů, které se tímto fenoménem zabývají. Tato minisérie má velice malou vypovídající hodnotu, nepříjemnou atmosféru a v závěru se o motivech vraha a jeho patologii ani nic nedozvíme. Nefunguje jako oddychová záležitost a zároveň nemá ani potenciál dobré kriminálky. Přisuzuji to hlavně špatné kameře a plytkému scénáři. Nedávno jsem viděla jeden díl "Legend české kriminalistiky", který se zabývá Zelenkou, ten pro pochopení tématiky doporučuji. ()

PlysovyMacko

Slušná lekárska drama o zdravotníkovi , ktorý vraždí pacientov v nemocnici. Dôležitou témou je rozpoltenost hlavnej hrdinky, ktorá je jeho kamarátka a prvá príde na to, co sa deje. Keby tvorcovia viac pritlacili, mohol byť z filmu hutný thriller. To ze sa divák nedozvie prečo nevidím ako nedostatok, keďže príbeh je podľa skutočnej udalosti a pri konečnom dodatku mrazí. Herci sú výborní. ()

Tominni

Film s pochmurnou atmosférou, kde ale i tak diváka mrazí nejvíce z toho, že se jedná o skutečný případ. Ale i tak mě znepokojení neopustilo během celého filmu, jen jsem očekával, že se více opře do nemocnic, které tak zásadně pochybily a že se více rozvine psycho mezi Jessicou a Eddiem. Ale i tak solidní 4*. ()

PetrC.

Bez vynikajících hereckých výkonů hlavní dvojice (Jessica Chastain a Eddie Redmayne) by film spadl do podprůměru. Americký inzulinový vrah je scénaristicky špatně a nezajímavě uchopen. Atmosféra roku 2003 je navozována nekvalitním a zrnitým obrazem. Hudební doprovod je místy náladově zcela nevhodný, a tak musí být všem od první scény jasné, co se bude dít; jenom se čeká na to, jak budou popravy pacientů probíhat. 61 % ()

Habanera

Přílišně natažené, docela fádní, na to, jakých deliktů, nepozorován, se dopustil. Vlastně si myslím, že je docela zbytečné o tomto sériovém vrahovi točit celovečerní film. Psychopatologicky o něm téměř nic nevím, byť se mohu domnívat a motiv vražd není znám do dnešních dní vůbec. ()

Kytarka

Brr. Po seriálu Dr. Death další do morku kosti mrazivá psychárna o člověku, který zneužívá bezbrannosti pacientů a benevolence špitálů. Eddie Redmayne tyhlety divnolidi umí zahrát výborně, minimálně hodinu mi běhal mráz po zádech. Ve chvílích ticha bylo řečeno víc, než co dovedla vyřčená slova. Pět hvězd, bez debat. ()

Heywood

Mrazivé, napínavé a ukazuje to selhání právního státu. Pokud to připomene českou skutečnost, tak jsme doma. Herecky výborné, kamera citlivá, Redmayne špičkový. 70% ()

Maraboy

Více by mě asi zajímal osobní život a vše kolem postavy Cullena, bohužel příběh se hlavně točí kolem sestry Amy. V druhé polovině filmu se to celkem táhne a je to nezáživné. 40% ()

Saxos

Celkově na stejné podprůměrné úrovni, jako ČR film o řediči krve Zelenkovi. Akorát prokázané skóre je jiné 29/7. Závěr: nedoporučuji. ()

bonovox

Thriller ktorý sa nápadne podobá štýlu Davida Finchera. Znepokojivý snímok stojí za pozornosť hlavne kvôli skvelej hereckej dvojici a ťažkej téme. 70% ()

quiquiqui

Jako dobrý to bylo... Jessica mě mile překvapila, zato Eddie to pojal ke konci trošku ve stylu "Třeba z toho nějaký ceny vytřískám" a to mě dost iritovalo. Příběh smutnej, ale zajímavej. Co mi vadilo hodně byla ta tma v každý scéně... 3,5 za mě ()

Kozlowski8

I přes závažnost tématu - obzvláště s vědomím, že se jedná o skutečný příběh vraha, který připravil o život možná několik stovek pacientů nemocnic - mne film úplně nevtáhl. Působil na mne celkem prázdně, jednotvárně, bez šťávy, bez silnějších momentů a díky kameře i příliš šedivě a zastřeně. Nebýt skvělé Jessicy Chastain, jejíhož umění si vždy velmi užívám a stejně skvělého Eddieho Redmayna, asi bych nešel ani do těch třech hvězdiček. 55 %. ()

Easykill

Parádní kousek podle skutečné události, což je dost šokující. Především vzhledem k počtu nemocnic, které to všechno zametaly pod tepich nasáklej krví a bezmocí pozůstalých. A také počet obětí je dosti přes limit. Redmayne to zahrál na jedničku, hlavně na konci je úžasný. Ten jeho zvláštní obličej to zahrál za něj aniž by měl nějaký dialog. ()

NikiVai

Systémy selhávají od té doby, co první lidé vymysleli první systém. Jen by mě zajímalo, jak se v noci spí lidem, kteří v těch systémech zametají špínu pod koberec. Tolik nemocnic mohlo zasáhnout a nezasáhlo. Naštěstí stateční lidé nevymřeli a doufám, že nikdy nevymřou.  Film sám o sobě je hutný, tíživý, tak jako celý příběh. A herecké výkony obou hlavních hrdinů skvělé. Eddieho "nemůžu, nemůžu, nemůžu" mi bude ještě dlouho znít v hlavě. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD