Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (Cinemart SK)

vinducha

Přiznám se , že od pana Derricksona jsem tedy očekával větší hustotu. Tohle bylo takové retro krimi o 1 vyšinutém seriovém vrahu se zálibou v odrůstajících jinoších. Dalo se , ale nic , co by přepisovalo filmové dějiny to opravdu není. ()

Sopholojong

Bolo by lahke to odstrelit do blockbusteroveho priemeru kvoli lenivejsiemu scenaru a pomalym, az zbytocnym scenam (trampoty s otcom, duo az parodickych detektivov, skolske moralitky, pozadie vraha), lenze to by to nemohol nakrutit viac ako zdatny remeselnik Derrickson. Top 70's vyprava severozapadneho, americkeho vidieka, krvave sceny (!) bitiek teenagerov (taketo som teda este nevidel), vyborne nadizajnovane masky psychopatickeho, sustredene hrajuceho Hawkea, samotny "Cierny telefon" v kobke plnej hororovych vyjavov (uz zavrazdene decka, ktore sa snazia pomoct este zivej obeti volanim nan) a "nakladackove" finale. Derrickson je formalne (zvuk-vyprava-hudba) na urovni Wana, ale co sa tyka rozpravania "story" niekde na pol ceste. 7/10 ()

Zvollda

Nežli horror, spíše thriller osolený špetkou mystery s celkem ohraným námětem a předvídatelným koncem, což se dá čekat u útěkovky. Atmosféra a zpracovaní celkem slušné. Hlavní postava na mě působila až nereálně nebojácně na Malého kluka. Selský rozum hlavní postavy bych raději také nezmiňoval...takhle lacině se nechat nalákat do auta, když se všude řeší, že ve městě řádí chmaták. ()

gogo77

7/10...vyborne spracovany horrorothriller ... 2 ci 3 poriadne lakacky a hla mame tu konecne novy slusny horrorik... je rok 1978 a v okoli miznu mladi chlapci bez stopy .... potuluje sa tu aj cierna dodavka s ciernymi balonmi   ... a prave tu sa stretavame s mladym chlapcom ktoreho v skole sikanuju ... je dalsi na rade? ...a co vlastne robi maniak so svojimi obetami? ... da sa vobec utiect a prezit tuto prisernu situaciu? ... a aku ulohu vo filme hra cierny telefon bez pripojenia a signalu? .... dozviete sa ()

baron156

„Víš co jsem ti řekl? Jo, že se musím podívat na texaský masakr motorovou pilou.“ Příjemné retro osmdesátých let s temnou atmosférou a nádechem Stephena Kinga. Jen jsem čekal, že Ethan Hawke dostane více prostoru, ale i z toho mála momentů z něj šel strach. ()

FexteR

Horror to nebyl špatný. Překvapilo mě, že jumpscary nebyly potřeba. Stísněná a napínavá atmosféra se o mé emoce postarala. Hlavní zloduch mi však více než strach, naháněl touhu vědět, o co mu jde. Celou dobu jako bych čekal na nějaký zvrat. Proč se tak chová? Co znamenají jeho masky? Nechal by Finna opravdu jít? Ví, jak černý telefon funguje? A konec? Ten mě fakt dostal a zkazil celkový dojem z filmu. Vlastně mi bylo jedno, jestli hlavní hrdina přežije nebo ne. Vytvořit takhle zajímavou zápornou postavu a jen tak ji zahodit, bez možnosti se jakkoliv vyjádřit nebo cokoliv vysvětlit... Čistě filmařsky je to však kvalitní snímek, který by neměl ujít fanouškům žánru. ()

vaclav.g.kar

Zklamaní. Režisér Sinistru, filmu kvůli kterému jsem skoro 10 dní pořádně nespal. Ten stejný člověk co stojí za nejlepší Origins. marvelovkou. Po tolika letech nám dá tohle. Nejslabší odvar z IT. Čekal jsem mnohem víc. Fajn herci hrající sympatické postavy kterým vévodí Ethan Hawke je jediná světlá stránka filmu. 60% ()

matous20063

Není to nějak moc extra horor, celkově jsem se lekl jen jednou a příběhem to taky není nic velkého. Některé věci z děje jsem do teď nepochopil a to mě celkem sere páč to mi to ničí celý zážitek z filmu a jeho konce. Nápad tohoto filmu je ovšem zajímavý a originální. 60% ()

Tak.normal

Nechala jsem se zlákat trailerem a výkřiky, že to má být zase po delší době super horor, a taky že Ethan Hawk je brilantní. Jako on tam je. Ale nudnej, tuctovej, směšněj, až jakoby dělal parodii. Brilantní? Kde? Kdy? Stopáž mi řekněte, scénu mi řekněte, marně hledám. Maska je hezká. Těšila jsem se na klasickou lekačku, ale lekla jsem se jednou. To když mi doma zastěkal pes, co se lekl něčeho zvenčí. Postavy sympatické jen ty mrtvé, kterým bylo dáno málo prostoru. Otec alkoholik málo uvěřitelný. Jedině ségra byla dobrá, uměla se ohánět. Takže za tu má film jednu hvězdu. ()

ggggg

Vzhledem k hodnocení jsem byl ve velkém očekávání, které se změnilo v lehké zklamání.  Trailer vypadal velmi dobře, nápad nebyl taky úplně nejhorší, i když tu byl už milionkrát v lehce změněné podobě. Film byl řemeslně natočen opravdu kvalitně a vše fungovalo dobře, ale čekal jsem větší a delší gradaci finále. Vlastně bylo po všem během krátký roztržky ve sklepě a byla to hrozná škoda. Očekával bych větší zapojení policie, honbu za úchylem i s uneseným klukem nebo něco podobného.  Jak tu někdo psal předemnou, je to hrozně basic. Každopádně mohu doporučit, hodina a půl utekla u tohoto filmu jako voda a určitě film zkrátí dlouhý večer. ()

K19XX

Musím uznat, že dle ukázek jsem čekala možná o chlup více akce a příběhu. Každopádně po shlédnutí jsem z kina odcházela spokojená a film dle mého měl skvělou a napjatou atmosféru. V kině jsem jsem celý film “hltala” a čekala, jak všechno dopadne a co se bude dít dál. Nemohu vynechat také to, že jsem s sebou několikrát během filmu pěkně škubla a i když jsem čekala na základě ukázek asi trochu víc, tak určitě nejsem zklamaná a klidně bych na tento snímek zašla znovu! :) ()

Accuphose

Já mám problém se spoustou dnešních filmů nebo spíš režisérů.... má to vypadat na první pohled autenticky, ale ne moc a ty děcka to nezahrajou, protože už doma na prdel nedostávaj od táty. Hlavně se toho nesmí nikdo leknout, nebo si to s někým spojit, či dostat šok. Policie si není schopná uhlídat jednu černou dodávku v prdelákově. Teda, ono už to ani nevypadá jako Policie. I když si to chvílema hraje na artovku, je to spíš nuda. Pak se do hry dostane telefon a stane se z toho malinko úniková hra pro postižený... Ve dvou třetinách filmu kluk vytáhne z kapsy baterku... no a to byl za mě zvrat v celým filmu do prdelí. Dál se to sice někam pomaličku posouvá, ale přitom by stačilo držet se první nápovědy, a nebylo by dál co řešit. Nic víc. Autoři se však rozhodli hnát to do absurdna za každou cenu. Ten konec a hlavně ten pes, se mi líbil (i když zase ta dodávka před barákem a nikdo nic). Takže jedna hvězdička za mou milost. Jo a po dlouhý době mi nevadilo dívat se na Ethana Hawke. ()

AmunRa

Na údajnou událost roku hodně slabá káva. Není to vyloženě špatné, ale je to jaksi nehotové a vypadá to jako skládačka motivů lepších tvůrců, kterou se nedaří skloubit dohromady. Asi nejlepší části jsou ty nehororové - školní drama, šikana, teen drsňáci, kteří jsou až parodicky vykreslení ve stylu karate Kida a drsných mladých rockerů s džínovými vestami a vystřelováky. Hororové scény s únosem a duchařinou jsou vloženy bez vysvětlení, bez motivů, bez důvodů. Nejdivnější je, že se všichni teenageři chovají strašně dospěle a jakoukoliv situaci řeší s ledovým klidem. Celé je to takový podivný slepenec. ()

Miroslav.Zac

solidní thriller s prvky hororu, ale čistý horor určitě ne. Chyběly mi tu šokující zvraty, nebo prostě něco, u čeho si řeknu: ty vole! Taková obyčejná cesta z A do B, kdy vás během ní, krom několika hlasů z nefunkčního telefonu a sestry, která má sny, nic nevytrhne. A ta atmosféra sedmdesátých let by se dala taky líp využít. ()

Chicharron

Pozitivně hodnotím nápad s vyměnitelnými částmi masky pedofila, jinak je film jen směsicí již několikrát viděné duchařiny s telefonáty ze záhrobí s dost značným počtem hluchých míst. Takže za mne jedna hvězdička za masky a druhá za finále, které o chlup zvedlo dramatičnost filmu. ()

Holly_Molly odpad!

Kdyby tahle nudná zkurvenina měla aspoň atmosféru.. kdyby aspoň to...tenhle film ale nemá nic! Neni to napínavý, neni to zábavný, jediná postava, která je jakžtakž snesitelná, umře v prvních deseti minutách a předvídatelný to je tak, až to bolí! Kdyby se vyhlašovala cena o nejzbytečnější film roku 22, tohle by byl horkej kandidát na první místo. 💤 ()

JJaannee

Nevím co na to říct. Ještě, že jsem na to nešla do kina. Byla bych ještě víc zklamaná. Hlavní padouch je nudný, bez dějových linií, jak přijde, tak odejde. Proč je násilný není vysvětleno, nějaké vykreslení dalších postav také chybí. Chybí mi tam jakákoliv akce mezi hlavními postavami. Občas se leknu duchařinek, ale to je vše. A přitom na začátku se to hezky rozjíždí. Čekám, že na konci bude něco vysvětleno, ale také nic. Slabší 3 hvězdy. Líbilo se mi zasazení příběhu do 70 let. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)