Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (CinemArt SK)

Rockerman

Vkládal jsem do Black phone velké naděje, ale je to spíše zklamání. Ne příliš originální a nápaditý scénář, bez většího napětí. Mysteriózně duchařský thriller, určitě ne horor je dívatelný, ale nadšení se nekoná. ()

PEZ

Pekné v jednotlivostiach - super herci, dobrá dobová atmoška a zároveň minimálne do polky nejasné, kam príbeh povedie. Škoda, že to Scott Derrickson nepushol ešte ďalej, je to ku koncu už stávka na istotu. Čo zamrzí, lebo to mohol byť film v koncoročnej top 5. Je to tak dobre natočené, že mi výnimočne nevadili ani nadprirodzené prvky. Iba to, že na horror je to prekvapivo málo horrorové. Takže rozporuplné pocity - fajn film, ktorý ale nezanechá silnú stopu. Avšak vykreslenie rodinných vzťahov a interakcií medzi postavami bolo ozaj top. A ešte jedna vec bola v kine parádna - využitie Dolby Atmos! Naposledy som taký dobrý surround zvuk zažil pri Black Hawk Down. Skvelé využitie priestoru - miestami ma trhalo na sedadle, že čo sa to v sále deje. :) ()

Vabr

Hodně jsem se na Černý telefon těšil už od prvního traileru a dostal jsem celkem to, co jsem chtěl. Horor to teda vůbec není, s čímž jsem naštěstí před návštěvou kina počítal, protože jsem si jako vždy předtím četl ohlasy. Postavy jsou sympatické a dětští herci hrají fakt skvěle. Bál jsem se i trochu toho, že je film podle povídky od Joe Hilla, kterýho moc jako spisovatele nemusím, ale nakonec jsem se obávat nemusel. Příjezd dodávky na scénu byl hodně mrazivý. Celkově měl Černý telefon hodně mrazivých míst. Líbily se mi záběry upravené do starého filtru. Škoda, že jich nebylo víc. Uvažování Finneyho bylo logické a rady z telefonu rovněž. Všechno klapalo, ale bohužel jsem nedostal žádnou ikonickou scénu, která by film reprezentovala. Všechno bylo odvedený správně, ale tohle mi stejně jako u Sinistera dost chybí. Pak si kvůli tomu nebudu film tolik pamatovat. Vyhodnocení: Upřímně jsem pořád v závěru čekal nějakej krutej plot twist, ale ten bohužel nenastal ()

Kingjiri

Bez detailního čtení popisku jsem si bláhově myslel, že půjde o realistickej napínavej thriller se snahou o přežití kluka, kterýho zajme pošahanej magor. Dobrácký duchové a sestřiny snový vidiny ale celej biják hodily do nadpřirozený roviny, která se sem pořádně nehodila. Chápu, že duchové svýma instrukcema byli pro kluka důležitý, ale i to by se dalo vyřešit jinak a uvěřitelnější formou. Ethan Hawke, na kterýho jsem se v roli vyšinutýho magora fakt těšil, se objevoval spíš sporadicky. No a vzhledem k tomu, že se jeho postava k ničemu pořádně nezmohla, nemoh se herecky naplno projevit a tak nebylo jeho účinikování ani pořádně zajímavý. A zápletka s hmatalovym spolubydlícim bráchou, kterej si dosud ničeho zvláštního nevšim (podle něho asi lidi doma choděj v maskách naprosto normálně - minimálně to musel někdy zaznamenat), byla fakt na hlavu postavená. Jo, je to celý pěkně natočený, herecky slušný, místama se daří budovat solidní atmosféru a i ten klišoidní zvrat "z nuly hrdinou" byl nakonec vcelku efektní. Jenže místo očekávanýho napínavýho temnýho thrilleru jsem měl občas pocit, že jde spíš o podivanou pro dospívající diváky než pro dospělý publikum. Hodně slabý tři hvězdy. ()

KUFI

Doufal sem ve druhej Sinister, ale uz po prvnim traileru u me zavladla skepse. A pravem. Ne ze by to bylo vylozene spatny, ale je to prachobycejnej prumer a to mi nestaci. Hlavne me zklamalo ze to nebylo skoro vubec strasidelny :( ()

Cruchot

Neměl jsem dopředu žádná velká očekávání, o to víc jsem možná nakonec příjemně překvapen. Asi se nejedná o úplně nejoriginálnější film, který kdy vznikl (pár neotřelých prvků se zde i tak určitě najde), ale nějak mě to nevadilo. Dobře natočený film je prostě dobře natočený film. Má to takovou správnou "Kingovskou" (Stranger Thingovskou") atmosféru. A hlavně to má výbornou ústřední sourozeneckou dvojici, díky níž mě to prostě bavilo (hlavně Madeline McGraw si krade mnoho scén úplně pro sebe). Záporák je ok. Stopáž filmu tak akorát. Za mě palec nahoru. ()

helraiser

V podstatě průměrný triller o únosci dětí s duchařskou přísadou. Padouch vypadal docela fajn, místy i atmosféra byla fajnová, ale to je tak všechno. Kouká se na to fajn, ale od něčeho co mělo být jednou z hororových událostí tohoto roku,bych přeci jen čekal o hodně víc. ()

Razzor_82

Co děláš s tím telefonem? Říkal jsem, že nefunguje." Horor roku za mě teda určitě ne! Má to asi dvě dobré lekačky. První dvě třetiny filmu se strašně vlečou a jsou hodně vlažné. Až samotné finále nabídne konečně spád. Ethan Hawke zahrál věrohodně děsivého psychouše. Za něj dám o hvězdu navíc. Logika policie mi přišla celkem slabá.  6/10 ()

Daiker

Zajímavá duchařina...... Čekal jsem něco jiného. Retro zpracování potěšilo, ale mohlo to být více strašidelné a tajemné..... Je to dobře natočené, napínavé i utahané , postavy sympatické..... Samotný vrah měl málo prostoru a nebyla vysvětlena ta maska, která byla děsivá.... ()

DAPDO

Když jsem si přečetl, že Ethan Hawke tady hraje hlavního záporáka, tak mi bylo jasný, že to nebude špatnej film. On mi do těchhle rolí poslední roky pasuje. 60%. ()

Hpatrik

Velmi dobře obsazené a atmosférické, ale ničím nepřekvapí ani nevybočuje, snad kromě Hawkova bizarní/děsivé masky, která je ale ve výsledku trestuhodně nevyužita. ()

Tomash58

Z trailerů to vypadá na fajn horor/thriller, nebude to klasická jednoduchá blbost, dost se těším. A když film začne... Paráda, užívám si každou scénu, i úvodní intro je krásně ponuré, temné, dokonce i lehce strašidelné, nádhera. Pomalý a dobře udělaný rozjezd, atmosféra jakou jsem dlouho v novodobých hororech neviděl. Nepříjemná, tísnivá, ale odlehčenými scénami zároveň jednoduše vtipná - humor, který je tady minimální (ale je tu) funguje pěkně, mile, zvlášť od dětských herců. Ti hrají prim a zaslouženě - hlavní hrdina Mason Thames skvělý, jeho filmová sestra Madeleine McGraw ještě o stupeň lepší. A co se týče Hawka, úžasné, ale ve výsledku se na plátně nevyskytuje tolik, jak by mohl, škoda. Hudba není nijak výrazná, ale když se člověk zaposlouchá, tak zjistí, že je kvalitní, zvlášť když se ve filmu navíc vyskytují například Pink Floydi nebo na konci hudba jak od Hanse Zimmera (snad nejsem jediný, který si myslel, že začalo hrát Time z Inception).  Snímek je prostě dobře natočený a vše funguje na téměř na jedničku, témata a různé příběhové linie vypadají slibně. Proč tedy jen 3* (ještě s odřenýma ušima...)? Žádné z témat, rozvíjení postav apod. se nevyřeší, nerozvine a nedokončí. Divák nakonec o ničem nic nezjistí, konec je nejobyčejnější jak to jen jde a do vyznění filmu zakončení sedne přesně naopak než jako hrnec na prdel. Na hovno... Nechápu proč je trendem dělat špatné neuspokojivé konce, zvláště u hororů. Celý film jsem prakticky nedýchal, těšil se na každou další scénu, ale závěr se prostě nepovedl a budu si lámat hlavu nad tím, proč to nikoho včetně režiséra nenapadlo, když všechno před koncem je nadprůměrné. Smíšené pocity převažují nad vším ostatním. ()

Maximilianus

Celé mi to prišlo ako zlepenec viacerých filmov, ktoré som už videl. Atmosférou ma to bavilo, avšak rady detí cez telefón boli nezmyselné, dokopy nebolo ukázané žiadne násilie a aj celé to väznenie, kedy si Finn mohol robiť s vybavením čo chcel a nemal z toho žiadne postihy, bolo divné. Nehovoriac o tom, že jediná stopa, ktorú policajti mali bola čierna dodávka, ktorá hádam celú dobu stála spokojne zaparkovaná pred vrahovým domom. Škoda, keby sa tvorcovia trochu potrápili a posnažili, mohlo to byť omnoho lepšie. 6,7/10. ()

ER

Scott Derrickson i nadále drží otěže kvality pevně v rukou a story o šikanovaném chlapci , kterému pomáhají  mrtví "kamarádi", se povedlo. Asi nejzajímavějším momentem je vidět, jak mu každý ,nezávisle na sobě, pomáhá a přitom vyjdou najevo jejich útěkové plány, které však skončily smrtí. Ale hororová část nakonec není ta podstatná, tou je drama o klukovi, který to nemá v životě ,včetně sestry ,lehké a opilý otec + děti ve škole dokáží vytvořit hororovou atmosféru samy o sobě. Ve filmu je pár momentů, které si mohl režisér ohlídat např. zaklapnutí telefonu ze záhrobí, pátrání po černé dodávce v rámci "dědiny", pošahaný bratr chmatáka, ale jako celek jde o další ukázku toho, že za malé peníze se dá natočit solidní film. ()

Nix

Takový klasický duchařský horor to fakt není. Prvky hororu to ale rozhodně má( pár duchů tu přece jen je, jen ale opravdu pár), ale co je hlavní, tak to má bezvadnou atmosféru a skvělého Hawke. Připomínalo mi to ale spíše takovou hru s divákem na jeho psychiku. Není to ani gore, ani nějaké týrání zavřeného, opravdu jen mind game. Ale pořád jste pod tlakem protože nevíte kdy Hawke na svou obět zaútočí nebo co od něj očekávat. Má to ale spoustu neduh, například nevíte nic o vrahovi, je to hodně přímočarý a má to takový béčkový feeling a lekačky tu nejsou. Ale doba a atmosféra se mi hodně líbily. A konec taky. Ve výsledku je to zajímavý příběh o vrahounovi dětí, pokud holdujete v takových temnějších vodách a nebo thrillerech, jděte do toho, na jedno podívání je to fajn. ()

Likan7

Řekl bych, že tomu chyběl ten poslední schod, aby to byl parádní thriller, na který se bude vzpomínat. Takhle je škoda, že postupem času upadne do zapomění. Retro atmosféra má svý kouzlo, Mason Thames i Mad McGraw jsou parádní a budu je sledovat víc. Jenže po první cca půl hodině, kdy si fulm pěkně buduje u diváka napětí, mu spadne řetěz. Příběh kolem telefonu je sice zajímavý nápad, ale minimálně tady (nevím jak v povídce) je nedotažený až běda. Finneyho telefonování s předešlými obětmi se hodně rychle omrzí, jenže prakticky celá prostřední část ni ničem jiným není. Pak je čekáte na závěr... a ani ten vám moc nechutná. Derrickson není vyloženě patlal, ale stále mu chybí k nadprůměrnýmu zážitku něco navíc. ()

samkko

6.5/10 a Ethan Hawke je totální šílenec! Na Black phone jsem měl fakt dost velké očekávání. Vypadalo to temně, tajemně a mysteriózně. Bohužel je to v závěru tak trochu jinak. Film vám sice nabídne skvělé vizuální zpracování, pár napětím vyhrocených scén, jeden fajn jumpscare, příjemnou atmosféru a velmi dobré herecké výkony mladých herců, jenže k dosažení slibovaného žánru horor to má daleko. Jako thriller to funguje výborně, osobně bych sice pár věci poměnil, ale když přivřeme obě oči tak se to dá. Co mě ale opravdu vytočilo, byla ta filmová naivita. Protože takhle jednoduše se dostat z takové šlamastiky.. To mi hlava nebere. A když si to tak vezmete, tak ke konci nedojde ani k pořádné gradaci, či úctyhodnému vyvrcholení. Což mě mrzí. A mrzí mě i fakt, že je většina záhadných věcí ve filmu nevysvětlena, či úplně pohřbena do nějaké neexistující dějové linie o které si můžete tak maximálně nechat zdát. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)