Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (Cinemart SK)

Bozvav

úchylný otec, sadistickký zabiják a mrtvé děti a jeden nebojácný kluk. Chyběla tmosféra strachu, spíše to bylo odpudivé. Za mne 45%. ()

BOURQUE

Film Čierny telefón so svojim scenárom nefalšovane pripomína štýl Stephena Kinga – keď sa pozriete na meno spisovateľa (Joe Hill, syn Kinga) knihy, podľa ktorej vznikol film, tak v podstate všetky podobné súvisiace otázky budú zodpovedané. Atmosféra a vedenie príbehu, vytvorené prostredie a najmä mladí herci sú v pohode, ale k nadpriemernosti mi chýba trochu lepšie zachytenie a rozbalenie charakterov dvoch hlavných postáv. O psychopatovi (zaujímavá rola pre Ethana Hawka) sa dozvieme len veľmi málo (neznáme pozadie jeho chovania a činov, prakticky žiadne info o ňom nedostaneme). Scott Derrickson patrí medzi skúsenejších harcovníkov na poli hororových snímok. Je to vidieť aj na tomto filme, ktorý je solídnym doplnkom daného žánru. Ale k nadpriemernosti teraz chýbajú nejaké menšie detaily. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

septic odpad!

mám takový pocit, že tohle lejno zapáchá. Játra Jehovovy, to ale byla sračka. Připomíná mi to, když jsem si kdysi ve zrekonstruované restauraci dával jídlo, které bylo úplně nechutné, a když jsem se ptal majitele, proč to chutná tak strašně, tak se přiznal, že rekonstrukce stála více než čekal a nezbyly mu prachy, aby zaplatil dobrého kuchaře. No restaurace vydržela otevřená 2 měsíce. Všechno na co bych u tohoto filmu mohl pomyslet, tak je špatně. Hororový prvek je otravný, herci jsou marní, scénář je katastrofa .... ale má to ještě třešínku na dortu. Tak špatný dabing jsem slyšel naposledy v nějaké žraločím filmu od Assylum, kdy borka mlátí baseballovou pálkou žraloka do hlavy a apatickým hlasem prohlašuje "Tady máš, ty darebáku!" ()

helloween93

Scott Derrickson nám divákům naservíroval disturbing thriller o únosech chlapců na maloměstě s duchařskými prvky. Tento americký režisér filmu vtiskl 70s atmosféru a mě jako diváka bavilo sledovat i ten běžný high school život hlavního hrdiny. Ale samozřejmě, oči jsou upřeny na tu thrillerovo-horovou stránku filmu a ta myslím, že zaujme taky. Ať už syrovostí, znepokojivou atmosférou nebo netradičním finále - teenage boy vs adult man. K žánrové revoluci chyběla nějaká zásadnější pointa a rozvinutější backstory padoucha - Grabbera. Takhle je Black Phone netradiční kidnapping thriller s neokoukanou duchařskou storylinou. Najdou se i mouchy, a to už ta zásadní logika, kdy někdo na maloměstě unáší mladé kluky a policie ani nenabádá mládež, aby se držela dál od strangerů a vlastně i to, že Ethan Hawke byl tak creepy, že by k němu na blízko ani nikdo nešel. Druhé letošní kino a opět spokojenost. ()

Rathalos

No mam pocit,ze som sledoval iny film ako poniektori,lebo som tu cital,ze je to velmi napinave,ale napatie pride az na konci,aj to len na chvilku,to jedine stoji za povsimnutie pocas celej stopaze,takze o horore sa rozpravat urcite neda,mozno thriller seknuty s troskou krimi,cize suma sumarov je to obrovske sklamanie a take bude aj moje hodnotenie...:-) ()

Axident

Nemám vůbec rád horory a asi právě proto jsem, narozdíl od skalních fandů a odborníků na ně, velmi spokojen. Ano, to osmdesátkové atmo Stranger Things už začína být notně ohrané, ale ještě stále baví a ač provedení a scénář byla, to uznávám, zatraceně zručně natočená rutina, mě hodně bavila. ()

Rockerman

Vkládal jsem do Black phone velké naděje, ale je to spíše zklamání. Ne příliš originální a nápaditý scénář, bez většího napětí. Mysteriózně duchařský thriller, určitě ne horor je dívatelný, ale nadšení se nekoná. ()

domirovec

The Black Phone některé lidi zklamal, některé nadchnul a mně se prostě a jednoduše líbil. Sympatické postavy, skvělá atmosféra, cool storytelling a hodně fajnoví herci, z kterých samozřejmě nejvíce z davu vystupuje báječný Ethan Hawke v roli hlavního chcípáka záporáka. Ale dětští herci v hlavních rolích jsou také suproví. A i přes to, že jsem se tak moc teda nebál, tak se mi to jednoduše líbilo a pár pěkných a lehce nepříjemných chvilek se tam přece jenom našlo. Finále možná nebylo pro každého nejlepší či nejsilnější, ale já jsem upřímně spokojen :) Přece jenom nejsem žádný profi filmový kritik a pouze dávám na internet své, někdy možná trochu pitomé či ''kontroverzní'' názory :-) Já se těšil a dostal jsem něco, co stálo za to těšení. 5/5 ()

fr3ak

Už dlouho sem nebyl po nějakým filmu tak zmatenej jeho žánrový zařazením. Tady je uvedenej jako Drama/Horor, jenže ani jednoho jsem se ve filmu nedočkal. Horor to přípomíná jen pár nefunkčníma lekačkama, jinak je film bez jakékoliv atmosféry (pokud nepočítám fajn zasazení, kterýho si ale stejně moc neužijete), rovnou zapomeňte na to, že se budete bát. Drama to krom scén s ožralým fotrem (který jsou ale skvělý a díky nim film dosáhne v prvních dvaceti minutách předčasnýho vrcholu, dál už to jde jen dolů) si žádný další drama ani napětí neužijete. Já vlastně sledoval pohodovej odpočinkovej film ve kterým sympatický sourozenci, který by pro sebe udělali první/poslední potkávaj sympatický spolužáky, školní mlátičky apod. Všichni jsou v naprostý pohodě. I ti šikanátoři nevypadaj jako bůh ví jaký zlo. Celý nadpřirozeno je spíš vtipný a vždycky když probíhal telefonát, tak sem se hezky nasmál. Záporák je taky strašně vtipnej týpek od vedle, kterej si jako jedinej v okolí drandí v podezřelý dodávce a nikoho to nevzrušuje. Policajty už vůbec ne. Policajti jsou vlastně ten nejvtipnější elment celýho filmu. V klidu se nechaj vyfuckovat od třináctiletý holky a celý jejich vyšetřování je velkej fór. Vůbec to nechápu, ale i přes všechen ten hnůj co tu na ten film složenej snad ze všeho co už sem viděl jinde kydám sem se nakonec dobře bavil a celý to rychle uteklo. Už se těším co Derrickson předvede příště :D ()

kkarx

Hezky natočené, ale pro mě úplně nezajímavé téma o únosci dětí s magickým telefonem (že by byla inspirace Mach a Šebestová :-D) . ()

panvasik

Neskutečná krása! Tenhle film je jenom dobrým důkazem toho, že miluji horory. Parádní atmosféry a i lekačky, které z většiny bývají laciné a ne příliš děsivé, tak tady se povedly. Totálně žeru Ethana Hawkeho, který byl v roli magora naprosto fantastický a jeho střídáni masek, které střídal nejspíš podle nálady, tak hráli extrémně do karet a lezl mi přitom mráz po zádech. Film umí být hodně drsný a i dost krvavý, čehož se podle mě dnešní tvůrci hororů bojí a takové finále si z ničím nebere servítky 9/10 ()

mala_kea

Překvapivě poměrně zdařilý počin, který se sice neobešel bez logických mezer a žánrových klišé, ale působil pěkně celistvě díky svědomitému vyprávění plném symbolismu, dobrým hereckých výkonům a velmi opatrnému tlačení na pilu. ()

AngelG

Jedno se Derricksonovi musí nechat, jeho filmy mají vždy skvělou atmosféru a i přesto, že bych tohle neoznačila za horor, protože až na pár vydařených lekaček je to spíše thriller, tak i tak to má napínavou atmosféru. Ovšem celé tomu láme vaz nedotažený scénář. Doufala jsem, že se dozvíme o hlavním záporákovi mnohem víc. Že nám osvětlí nebo alespoň nasvítí, proč dělá co dělá. SPOILER Proč unáší jen kluky? Proč je chce trestat za to, že jsou zlobivý? Proč nespí? Proč ta maska? Proč ty černé balónky? KONEC SPOILERU Bohužel se nedozvíme zhola nic, můžeme max spekulovat. A tak se dostaneme k urychlenému klišé konci, kdy mi přišlo, že už nevěděli co s tím, tak to honem utneme. Určitě to mělo potencionál, Ethan Hawk měl mnohem víc co nabídnout, hlavní dětský představitel byl také skvělý, ovšem takhle z toho zůstalo jen nevýrazné nic, na které člověk do dvou týdnu zapomene. ()

franzkfk

King dělal na IT celý život. A do jeho syna se toto monstrózní a geniální dílo silně podvědomě vtisklo. Možná o něm často mluvili. Možná ho Josephovi pořád někdo podstrkoval z okolí. Což mě přivádí k tomu, proč někdo kritizuje v příběhu chování dospělých apod. Je to jako v IT. Děti v naraci nahrazují dospělé, jelikož ti ztratili určitou nevinnost, kterou zastínilo zlo Klauna, ergo zde Grabbera. (černé balónky vs. červené balónky). Tady je menší problém s tím, že není čas pro nějakou obsáhlou expozici města/lidí/historie daného prostředí. Alespoň ne tak jako je tomu v knize (IT). Mně ty paralely s IT právě substituovaly expozici, takže jsem s tím v pohodě. Což ale není zase tak v pohodě v rámci řemesla. Abych to neprodlužoval. V zásadě se jedná o "klasický" hororový příběh ve stylu E.A.Poea, Derricksonova Sinistera a Kingovského formalismu - zlo je hlavně v nás. Pokud bych to měl nahlas blíže rozklíčovat, tak je to spíš příběh Beverly Marshové, kde zlo představuje zničená a narušená figura otce - v příčině (Gwen/otec) a následku (Finn/Grabber).  ----------------------- Je ale otázka, zdali je to plagiátorství, či rozvíjení tématu. Na to se bojím odpovědět. ()

geek.ondra

Scott Derrickson se vrací k žánru který před deseti lety téměř ovládl. Černý telefon je řemeslně precizní, má mnoho nápadů, sebejistou režii a hlavně maniakálního Ethana Hawkea. Jediný co zamrzí je tak to že několik dějových berliček tu nemá potřebné vysvětlení a že po scenáristické stránce je to vlastně celé dost zbrklé a troufnu si říct že i trochu odbyté. I tak ale velice nadstandardní thriller s prvky hororu díky kterému se Derrickson opravdu zase vrací mezi žánrovou elitu. 7,5/10 ()

dudunecek

Všechno dobrý dokud nepřišel Ethan Hawke a hlavního hrdinu unesl. Po chvíli jsem dostal tak 10 minutový mikrospánek a z fajn retro Kingovky se stala solovka kluka ve sklepě co si hraje s kouzelným sluchátkem. Trapný Hawke, strasný tempo, nulový děs a absence logiky. Jo a vysvětlí mi někdo význam té druhé linky, kdy se ho ta segra pokouší najít? Pekný sépiový styl s písničky. Jinak nic ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)