Po ničivej celosvetovej udalosti nie je už žiadny človek schopný zaspať. Okrem jedného malého dievčaťa. Matka stojí pred závažným rozhodnutím. Ochrániť dcéru alebo ju obetovať na výskum? A čo vlastne stojí za globálnou katastrofou? (Arsenal83)

JB001

Po půl hodině jsem to vzdal a dal přednost spánku. Nikoli u televize ale v ložnici. A udělal jsem dobře. Krásně jsem se vyspal a po probuzení jsem se cítil skvěle. Dnes nás čekají první osmifinále fotbalového ME ve fotbale a očekávám, že to bude mít vyšší úroveň než tahle netflixová sci-fi. ()

Dave_Novic

Tento film způsobuje vážně problémy hlavně rakovinu mozku. Film mě velice zklamal i když jsem ho prvně viděl před pár měsici tak na druhý krát už nebudu raději otálet. Film s hlavní linkou a příběhem zaostává. Prostě potřebuju se dostat tam a tam.. ejhle moje dcera spí normálně a já chcípám v bezesných nocích.. Zvláštní je že zápletka nevypadala až tak špatně. Film mě nakonec velice zklamal a nejraději bych si flaknul že jsem si to pustil s očekáváním hele! Super film to musím vidět. ()

Johny Mist

Tak krásný nápad a takhle to zabít. Škoda, protože to mělo opravdu našlápnuto na celkem slušný film, ale už po scéně v kostele se z toho stalo takové slabé nic moc. No a ten restart na konci... Třeba se toho nápadu někdy v budoucnu chytí někdo jiný a zhostí se ho lépe, ale pochybuji a tak je to bohužel zabité, škoda, slabších 45% ()

babuška

tak dobrá, netfl sere jednu sci-fi katastrfu za druhou, potenciál mají všechny a zatím skoro všechny, hlavně filmy, stojej za hovno, dialogy na úrovni fofr školy, herecké nevýkony, stejná prostředí a stejná dějová linka, stejné dialogy, ty malé oběměny tomuhle žánru nepomohou, za mně 1* za nápad opět nedotažený ()

Morb

Tak je to jasný, Netflix chce zničit žánr Sci-fi. Jinak by i ty dobrý nápady nenechával produkovat takový mamlasy. Už ani nepoznám, jestli to je scénáristicky blbě nebo to je špatně održežírovaný, ale vždycky je pocit stejnej. Dobrej nápad a strašný zpracování. Tohle už ale nešlo ani brát vážně. ()

jethrotull odpad!

Neskutocne nesympaticki herci,hlavne hlavna predstavitelka.Tak ako vyzerala,tak sa aj spravala.Absolutne nelogicke a tupe spravanie sa vsetkych.Toto ma tak daleko k sci-fi,ako cesta na mesiac. Jasny odpad. ()

Ricky.Bobby

Čekal jsem akcí nabytý biják a dostal jsem film utahaný jako člověk co už několik dní nespal. A přesně o tom i film je. Když k tomu přičtu prapodivný závěr, tak za mě 5,5/10 ()

Petr.Tlapa

Z thrilleru jsem čekal, že film bude pecka. Začátek filmu i vypadal slibně, ale bohužel jsem se jen dočkal originálního nápadu, který absolutně Netflix nezvládl. Těžké zklamání a doufám, že námět někdo v budoucnu zpracuje lépe! Podprůměr!!! ()

Aresko123 odpad!

Tak ale už je toho naozaj dosť. To sa vážne točí jedna somarina za druhou. A keď je herecké obsadenie úplná katastrofa.... Hlavná hrdinka je aj hlavná protagonistka nesympatickosti. Celý film má neskutočne stala a nedalo sa na ňu pozerať. Vyzerala ako dcéra toho indiana zo seriálu o Reno Reinc z Odpadlika.... ()

Lalaith22

Neurazí, nenadchne. I když mám ráda neokoukané herce, tak tady se výběr moc nepovedl. Většina je zapomenutelná. Po skončení filmu si člověk ani nevzpomene, jak se která postava jmenovala. Celý film je obecně bez překvapení. Od první chvilky můžete tušit, kam postavy půjdou a jak bude film vypadat. Oceňuji, že to nekončí nalezením nějakého zázračného léku a záchranou celé planety. ()

Jirkacek

Snímek Probuzení z roku 2021 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, jelikož nás zaujal námět. Jednoho dne totiž lidé přestali spát a začali z toho postupně bláznit. Já jako člověk, který klidně prospí 9 – 10 hodin denně, jsem tomu zmagoření naprosto rozuměl a věřte mi, že bych takový stav rozhodně nechtěl zažít. Velice jsem tak prožíval trápení lidí ve filmu, který mne ovšem hluboce zklamal. Ale nepředbíhejme. Vše začalo podivnou událostí, při které byly zničeny čipy ve všech elektronických zařízeních jako nové auta, satelity, elektrické přístroje a další věci, které moderní člověk běžně používá. Navíc vypadla elektřina a tak se najednou lidé ocitli v době ledové, no to teď přeháním, ale rozhodně byli naprosto rozhození. Navíc se mezi sebou začali zabíjet, protože spánkový deficit udělal své. V takovém prostředí se pohybovala rodinka v tomto složení : bývalá zdravotnice americké armády a zotavující se narkomanka Jill Adamsová (Gina Rodriguez), která po vyhození z armády pracovala jako ochranka na místní vysoké škole, kde kradla drogy z výzkumné laboratoře, aby je mohla prodat. Dále jsme tu měli jejího staršího syna Noaha (Lucius Honos) a mladší dcera Matylda (Ariana Greenblatt) a babička Doris (Frances Fischer), která měla děti svěřené do péče kvůli matčině drogové minulosti. Když se onoho kritického dne vraceli od babičky autem, nastala ta nešťastná událost, která byla později vysvětlena jako silná erupce na slunci a rodinka havarovala. Auto sjelo do vody a Matylda se málem utopila, když dokonce chvíli nedýchala. Nicméně to přežila a pak se začaly dít ony tragické události. Pacienti v kómatu se probudili, ale ostatní lidé nemohli spát, na rozdíl od Matyldy. Další známou výjimkou byla stará žena, kterou armáda převezla na vojenskou základnu The Hub v naději, že díky ní najdou lék. Na tuto základnu se ukradeným starým autem vydala také Jill s dětmi poté, co při nepokojích v kostele byla jejich babička zastřelena šíleným policistou. Cestou se zastavili v knihovně, aby v ní našli mapy, podle nichž chtěli najít přesnou polohu základny. V tom se venku objevili uprchlí vězni a jeden z nich ukradl auto, v němž spala Matylda. Pro mne zcela nepochopitelně se pak vězeň jménem Dodge (Shamier Anderson) vrátil zpět, aby zbytek rodinky zachránil před rozzuřeným zbytkem vězňů. Společně pak pokračovali na vojenskou základnu, kde celý film vyvrcholil. Jako vždy si výsledky závěru filmu už nechám pro sebe, abych vás nepřipravil o potencionální zážitek, ale mohu prozradit, že to pro mne byla ztráta času a tak mne vůbec nepřekvapilo nízké hodnocení zde na ČSFD. Byla to celkem nuda, k léčbě vlastně prakticky nedošlo, což by šlo vysvětlit tím, že se vše odehrálo asi ve čtyřech dnech, hlavními postavami byla zmíněná rodinka a jejich road movie, občas ten děj značně pokulhával. Ačkoliv lidé ve filmu spát nemohli, diváci u televize s usnutím rozhodně neměli problém. A přitom ten nápad šel natočit jinak, lépe, zajímavěji a kvalitněji. A tím vším Probuzení rozhodně nebylo, čemuž odpovídá i moje hodnocení. Suma sumárum, snímek Probuzení ode mne získal jednu probuzenou hvězdičku *. Zbytek cípatých totiž usnul navěky. () (menej) (viac)

Indy_

Tohle bylo těžké, hodně těžké. Námět byl skutečně zajimavý, ovšem děj byl místy nesmyslný a některé herecké výkony nebyly úplně nejlepšejší. Ovšem já sem se bavil. Když člověk vypne, moc u toho nepřemýšlí a odpustí některé chybky je to poměrně dobrý zážitek s v celku dobrými dramatickými momenty. jak sem prohlásil po dokoukání: ,,Byla to sračka a docela dobrá sračka" 6/10 ()