Po ničivej celosvetovej udalosti nie je už žiadny človek schopný zaspať. Okrem jedného malého dievčaťa. Matka stojí pred závažným rozhodnutím. Ochrániť dcéru alebo ju obetovať na výskum? A čo vlastne stojí za globálnou katastrofou? (Arsenal83)

MartinTerran

Námět zajímavý, ale dle mého ne zcela reálný, ale zpracování asi jako v nové válce světů. Zaměření pouze na jednu rodinu, které se snaží utéct a pomoct vyřešit problém. Rozhodně se nejedná o nic co nutně musíte vidět. Herecky také nic převratného. Hodnocení: 53/100. ()

Hemlock

Já se tedy rozhodně nenudil a zdejší hodnocení mě dost překvapuje - snímek obsahuje všechny potřebné ingredience pro sci-fi, děj je logický a tah na branku hmatatelný. Takže nebýt slabého hereckého obsazení, určitě bych hodnotil i výše - solidních 60% a doporučuji, na Netflix dobrý… ()

jprmusic

No - asi po 20 min mi to začlo docela lízt na nervy - užvaněná ptákovina s mizerným scénářem má sice  má sice jakž takž atmosféru, ta to ale nezachrání ()

pafka

Jojo, logika kulha tak, ze preskakuje film v promitacce. Jasne je to hned na zatku filmu a vy se koukate vlastne na to, az se nekomu rozsviti. Je to becko jak vysite. ()

xxmurphyxx

Nečakal som nič extra, takže vyslovene sklamaný nie som. Film bol skoro taký ako som si myslel, klasický, hlúpučký pestrorasový výplach s priemerným dejom, kde je pár dobrých scén pre trailer a zvyšok krovie. Napriek tomu ma ale celkom slušne sralo ako málo námahy si dali pri písaní scenára, kde šla logika úplne bokom. Jednoducho všetci naokolo dostanú spánkový deficit, začne im z toho kvalitne jebať a celkom rýchlo, ako sa vyjadril expert vo filme, zhruba štyri krát rýchlejšie no naša hlavná postava si ide svoje, zamáva s ňou až tesne pred koncom. Prečo? To nevie nikto, ani scenáristi. Jednoducho zrejme preto, aby film neskončil po pol hodine ale hodine a pol. Logiku tam hľadať netreba. Rovnako ako ju netreba hľadať pri černochovi v aute, ktorý bol celú dobu fresh a podal pomocnú ruku. Prečo? Lebo. Treba sa opýtať scenáristu, prečo o postavách vieme hovno na začiatku a vieme aj na konci. Preto nemá význam zamýšľať sa nad postavami a ich konaním. ()

mnx

Ohledně originality - nápad byl částečně převzat z letitého Quiet Earth. Než jsem skouknul, měl jsem z toho kvůli recenzím obavy, ale nakonec jsem byl docela rád. Herci byli dobří, jen tomu chybí více napětí a emocí. Lepší 3. ()

blazma

Jsem v rozpacích. Po dokoukání si říkám bože to bylo super a zajímavý. Jenže za 10 minut si říkám co že na tom vlastně bylo tak zajímavý, vždyť to byl docela průměr. Takže si fakt nedokážu vybrat a mám z toho docela rozhozený pocity a po konci filmu jsem jenom přemýšlel jaký z toho mám vlastně pocit. Tak trochu smíšený, nejspíš bude potřeba tomu dát ještě jednou šanci a třeba se mi to sesumíruje. Nic méně rozhodně to není film, který by nestál za zmínku. ()

ESNYR

Vydržel jsem do scény v kostele (cca 25 minut) pak jsem to vypnul. Hodnocení asi dávat nebudu ale vzhledem k tomu co tu píší ostatní, nemá důvod si myslet že by se to nějak zlepšilo, takže asi jedna hvězda za nápad. ()

MT_Y

Film je fakt pěkný, možná sem tam nějaká chyba, ale ne nic co by se nedalo odpustit. SPOILER!!!! - - - - > Ačkoliv způsob přežití je vlastně od začátku jasný, je super že na to přijde zrovna postava od které se to vlastně čeká a zároveň člověka překvapí reakce toho člověka v tu chvíli. XD jinak super film, pekny střihy atp. :-) Já osobně nemůžu jinak než 9/10 ()

wowylgu313

35-40% :) neskutečně nesympatičtí herci ... krom toho negra z vězení asi úplně všichni ... herecké výkony a výjevy katastrofa. Příběh tady byl "zajímavý" nebo to spíš byl ten pohled na svět v té apokalypse. Samotné to story bylo už přes čáru a ten závěr rozuzlení byla úplná pí... ;-) ... Tak když to tak teď po sobě čtu... Za co vlastně dávám ty dvě hvězdy že? ... Kdyby se tam nestalo to co se tam stalo a stalo se tam něco více reálného tak by celá ta kulisa toho napětí a města a všeho okolo v destrukci vypadala opravdu dobře. Ende. ()

jouzy odpad!

Myšlenka byla vynikající,........................"ale"!!!!! Co s tohoto snímku vyšlo bylo více než šokujicí!! Totalní průser, sračka a maorská slátanina blbostí, grc. jedním slovem "HOVNO"... A tak jsem se těšil, tak stupidní filmy se točí čím dál víc, jdu se podívat na Život na zámku abych si zlepšil náladu. Howk ()

Dawe2

50%. Celé takové o ničem, na usnutí :-). Závěr tomu moc nepomohl. Herci hráli jako o život, ale scénář je mizerný. Původní nápad by šel, jen by ho chtělo ještě více propracovat a lépe zabavit diváka. ()

SpicyNugget

Když jela Jill se svými dvěma dětmi v autě, zničehož nic se objevil velký záblesk. Celosvětová katastrofa způsobila výpadek všech elektrických sítí a mobilních komunikací. A co hůř, od toho záblesku nejsou lidé schopni usnout. Prostě nezaspí, ani kdyby je trefilo. Hm, bohužel to na mě asi nepůsobilo, mě film nudil k smrti. Ovšem Jillina dcera je stejný nuďař jako já a jako jediná z filmu může usnout. Vědecká laboratoř na ní chce dělat hokusy pokusy, aby dali lidem lék na spaní a snaží se zjistit, co stojí za onou globální katastrofou… Uf, mě by to taky zajímalo. Já jsem konečné finále vůbec nepochopila, nechápu pointu. A to jsem na to kvůli své hibernaci koukala dvakrát. Děj byl nudný, nic se nedělo. Konec jsem vůbec nepobrala. No, asi se kouknu ješte potřetí, snad to konečně pochopím. ()

Heywood

Do 25 minuty jsem se doslova a do písmene nudil a ztrácel přehled, o čem to vůbec má být. Hlavní hrdinka je děsivě nesympatická a i ostatní herci jsou bída. Pak do toho vleze až pitomé modlení a davová hloupost. Vojákům velí samozřejmě feministka, která vypadá jak feťák, a místo toho, abychom viděli vědecké týmy, které zkoumají, co je příčinou těch, co nespí, tak se film staví na dívence, která si spí. A přichází lekačka v podobě fízla, co si myslí, že si může jen tak střelit. Dále tu disponujeme matkou, která se vyzná v kárách a bouchačku si strká do kalhot na zadek a učí dcerku, aby přežila. A nuda pokračuje neskutečně hloupými dialogy a řečičkami. USA Army je ta pravá spása, která zjistí, že Matylda není ovlivněna magnetem, tak si spí, zatímco ostatní ne, ale nakonec se všichni postřílejí. Pak hlavní hrdinka urve ocelovou trubku jak papír (v kolika filmech tuhle pitomost ještě uvidíme?) a drama roste, jenomže to vypadá jak špatné ochotnické divadlo s pokládanými mrtvolami. Vydržet do konce bylo utrpení. Jedna hvězda za sci fi nápad, který by nebyl špatný, dokonce originální, kdyby nebyl tak znetflixovaný. 15%. a nikdy více. ()

DJMaroko odpad!

Zajímavý námět a promarněná příležitost. Film v několika místech úplně postrádá logiku a to co divák tuší od samého začátku je zázrakem objeveno až na konci filmu. ()

Kalda69

Lituju ze jsem dal na silvestra prednost tomuhle pred dokoukanim treti rady For all mankind. Herci maji za odvahu hvezdicku a koukat na to jindy, tak asi prihodim druhou ale me osobne to kazi zase ten konec. 312/2 914 ()

bigmatko

produkcia Netflixu neponúka žiadnu výraznú kvalitu a zmysluplné príbehy s úvodom jadrom a záverom. nejako výrazne ma nepresvedčila o zmene k lepšiemu ani snímka Awake ale oproti posledným pokusom v rámci akejsi scifi thriler apokalyptickej drámy na netflixe je Awake pomerne dobrý film. nápad má myšlienku a dokonca o vlastné nohy nezakopáva ani logika deja. rozuzlenie je rýchle ale opäť chýba nejaké normálne zakončenie. ()

Oxiduji

Spojler-bojler...A zase prd...a to jsem se fakt snažila! Postavy sice jakž takž sympatické (ten nesmlouvavý ksicht Jenn Jason je prostě skvělý). Nápad gut. Jenže celé je to takové nemastné neslané. Matka furt nervní - hrk sem - hrk tam, ale moc jsem ji to nevěřila. Líbila se mi scéna v kostele a potom i finále, které zahájí zmagořený voják v krutopřísném souboji s šiškou. Konec mě ovšem ziritoval...proč ji to srdce jedním výbojem nezastavili a druhým nenahodili..... zřejmě v té familii milujou závažné komplikace postihující oběti tonutí - já vím, že je to kokotina, ale jsem hnidopich, no. Prostě takovej blbej film to je... ()