Na jednom z newyorských dálničních obchvatů se v ranních hodinách, kdy každý spěchá za svými povinnostmi, srazí dvě auta. Zdánlivě se vlastně nic nestalo, jen jedno auto zůstalo nepojízdné. Ale pro oba řidiče má jejich náhodné setkání nedozírné následky. Tím jedním je úspěšný mladý advokát Gavin Banek (Ben Affleck - Nejhorší obavy, Pearl Harbor ad.), který zmeškal klíčové stání a omylem našel klíč k nekalým praktikám v rodinné firmě, druhým Doyle Gipson (Samuel L. Jackson - Shaft, Vyvolený ad.), nešťastný otec, který se opozdil k rozvodovému řízení a zřejmě ztratil ženu i své děti, přestože by s nimi chtěl být každou minutu. Banek a Gipson jsou naprosto odlišní muži. První mladý, toužící za každou cenu po penězích, úspěchu a vysokém společenském postavení, druhý stárnoucí, který už se jen zoufale brání, aby se neocitl až na samém dně.Drobná autonehoda, která je svedla na okamžik dohromady, je ve svých nečekaných důsledcích staví proti sobě. Promění je v nepřátele na život a na smrt a zavede je až na samý okraj sebezničení... Ironie osudu, film o zcela nepředvídatelných zvratech lidského osudu, je americkým debutem britského režiséra Rogera Michella, který je mj. tvůrcem mimořádně úspěšné komedie Notting Hill s Hugh Grantem a Julií Robertsovou. O svém filmu, který se jednoznačně opírá o skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů, řekl: Scénář mne zaujal hned při prvním čtení. Líčí náhodné setkání dvou mužů, po němž se doslova protnou jejich životní kruhy. Zavede je, do jisté míry proti jejich vůli, na podivné cesty plné násilí a brutality, kterou by v sobě oni sami ani nehledali. Jenže z cest, po nichž se ti dva vydali, už není návratu. (oficiálny text distribútora)

Pitryx odpad!

No tedy dějově nic moc. Je to takové bez ničeho, vcelku i hodně nudné. Já to dokoukal spíše ze zvědavosti, než aby mne to bavilo. A stále jsem čekal na konec, jak to vyvrcholí. Dva dobří herci, byť to hrají sebelépe, film prostě neudělají. Takže za ty kecy kecy plác nemohu dát nic. ()

marek29

Takový uhádaný jakýsi a Předseda zde taky toho moc neukázal. Furt do sebe jedou, chvilku je drsnější černej, pak zase bílej. Závěr jsem asi zaspal ale co vím tak z vězení Affleck vytáhl Jacksona a soudě podle komentářů to skončilo happy-endem. No za mě nezajímavé snad na ty 3 kdybych to dokoukal. Takhle pouhé 2 jasnosti. ()

Baudelaire

Zajímavý film, který vyčnívá z masy. Afleck s Jacksonem podali velmi kvalitní herecké výkony, jimiž podpořili dobrý scénář. Co mi na filmu vadilo byl občas nedostatek dynamičnosti a některé horší dialogy. Celkově je to lepší průměr, tzn. ***. ()

rln

Tak nejenom v naší malé kotlině není o náhody nouze. Bravo. Ben Affleck si u mě po podivném comiksu Daredevil opravil hereckou reputaci. ()

Laci

Mne sa scenár celkom páčil. Zvláštne sledovať, ako môže jedna malá nehoda celkom pozmeniť životy inak úplne odlišných ľudí a hlavne ich charakter. Samuel L. Jackson je tu omnoho prirodzenejší ako Ben Affleck, no ale to len taký detail. Akurát nemyslím, že vždy platí "koniec dobrý - všetko dobré". (7/10) ()

veverysiak

Celkom slušný námet s mnohými rovinami, život síce prináša inakšie kotrmelce, ale nastolenie a vyriešenie toľkých zápletiek počas necelého dňa pôsobí naozaj vykonštruovane a umelo, to však nie je až taký problém, tým je hlavne veľmi zvláštny štýl plynutia príbehu, ktorý nie je adekvátny načrtnutým konfliktom, takže 65%. ()

zigy

Tragika postavy Samuela Jacksona hodně připomíná Douglase z Volného pádu.....jinak chvílím hlavně solidní dialogy, které nutí k zamyšlení nad fungováním téhle společnosti a její určitou zvráceností....příjemné překvapení, dobrá práce jak obou hlavních herců, tak i scénáristy. ()

Pythonator

Tak trochu nudný incident by potřeboval ruku lepšího režiséra, aby z něho byl nezapomenutelný incident. Samuel L. Jackson neměl chybu, ale u Afflecka už je to diskutabilní. Já se přikláním spíše k názoru, že byl dobrý. Dívat se na to dalo. ()

pan_Bily

Když jsem tenhle film viděl kdysi před lety, moc se mi líbil. Dlouho jsem ho neviděl, ale pořád jsem si ho pamatoval jako výborný film. Když teď po letech jsem ho viděl znovu, těšil jsem se na něj a byl jsem přesvědčený, že se jdu dívat jasně na čtyřhvězdičkový film. Ale když jsem to dokoukal, tak už tak přesvědčený nejsem a řekl jsem si, že to 4* nejsou. Ani nevím proč. A samotného mě to překvapilo. Ben Afflek mi tam moc nesedí, to je mínus. Ale jinak nevím. Asi už mi to nepřišlo tolik strhující, jako tenkrát. Jestli stárnu nebo co :-)) Určitě nadprůměrný film, na hranici mezi 3* a 4*. Dám na aktuální poslední pocit a zatím 3*. A možná ještě přehodnotím... ()

smalda

Obrovské zklamaní!Naprosto nerealistické (bohatý právník,mající problém s chudým černochem v Americe,směšné).Závěrečný "proslov" Afflecka je katastofa,to není herec,ale dřevo. O happy endu raději ani mluvit nebudu. ()

PRASÁK

Dva muži, každý z diametrálně jiné sociální skupiny obyvatelstva, každý z nich hrozně spěchá ke svému soudnímu přelíčení, prší a na dálnici dojde ke kolizi jejich automobilů. Takový je začátek filmu "Incident", který vznikl pod taktovkou divadelního, televizního a filmového režiséra Rogera Michella. Ten se narodil otci diplomata v Pretorii v Jihoafrické republice, vyrůstal v Bejrútu, Sýrii, Československu a v Anglii, kde dodnes žije. Je známý díky svým filmům "Notting Hill", Matka", "Venuše" nebo "Incident". V posledně jmenovaném se v hlavních rolích představují Ben Affleck coby úspěšný advokát Gavin Banek z bohaté newyorské právnické firmy a Samuel L. Jackson jako pojišťovací agent Doyle Gipson. Gavin spěchá k soudu, aby zde prokázal, že multimilionová nadace byla zemřelým odkázána právnické firmě, v níž pracuje. Vyléčený alkoholik Doyle Gipson pro změnu pospíchá k soudu, kde se má po rozvodu s jeho ženou rozhodnout, do čí péče budou svěřeny jejich dva kluci. Gavin Banek a Doyle Gipson jsou naprosto rozdílní muži. Gavin je mladik, který za každou cenu touží po penězích, úspěchu a vysokém společenském postavení, kdežto Doyle je stárnoucí chlapík, který už se jen zoufale brání, aby se neocitl až na samém dně spolecnosti. Chybělo jim 20 minut, zdržení způsobené onou dopravní nehodou, aby byli oba úspěšní na svých soudních stáních, A jak oba dopadnou? Dojdou k poznání, že vše špatné je taky někdy na něco dobré. ()

Niki3

Opět nechápu hodnocení tohoto filmu. Pro mě bylo neskutečně milé překvapení, že se zase v TV jednou objevilo něco, co dává smysl. Nevinná zápletka, která se může přihodit obyčejnému člověku prakticky denně, ale jak může promeškaných 20 minut obrátit den vzhůru nohama a přinést nový pohled na dosavadní život?! Perfektně natočené, ani chvilku jsem se nenudila, bravurní herecké výkony - ráda se na tohle dílko podívám znovu. ()

markus186

Tak je to Incident, či Irónia osudu??? Lebo irónia tento film určite bol... Celé mi to príde pritiahnuté za vlasy, kladne hodnotím akurát to, že vďaka dopravnej nehode a nasledujúcich dejových zvratov v živote mladého právnika Afflecka zistí, že ho jeho nadriadení, z ktorého jeden bol jeho svokor, sú celkom pekní záchodovia a zrazu stratí všetky svoje ilúzie... Samuel celkom dobre zahral depresivného skrachovanca, celkom som mu to uveril, ale to je asik tak všetko z tohto filmu... Z dvoch ľudí, ktorí sa išli takmer pozabíjať, sa na konci stanú samaritáni a dobreže sa nepobozkajú. Typická americká sračka, ktorá ináč ani nemohla skončiť. Mne to osobne vadilo, ako je fajn, keď film má aj nejakú ľudskú hodnotu a donutí ľudí sa zamyslieť nad sebou, ale tu mi to prišlo ako rušivý element. 90% filmu sa odohráva v pochmúrnom a depresívnom štýle a koniec ako v Príbehu o rytierovi... Určite si tento film už nikdy viac nepozriem, raz bohate stačilo... ()

kriplozoik

Banální srážka na mostě je pouze premisa, to podstatné se odehrává po ní. Tipnul bych si, že scénář k tomuto byl mnohokrát přepisovaný a autor nad tím dost přemýšlel. Líbí se mi nuance, nečernobílost obou postav i to, jak se objevují nové skutečnosti. Je z toho cítit Hollywood, ale dá se to ustát. Konec je trochu přesládlý a imho takový neměl být, jinak mě to ale bavilo. Kdo má rád adaptace Johna Grishama, bude mít pravděpodobně rád i toto. ()