Po tom, ako Fiskova armáda vtrhne na powwow čoktavského národa, životy Mayinej rodiny visia na vlásku. (Disney+)

William_

Co to zase mělo bejt? Opět zklamání a opět se z klasického průměrného koukatelného MCU seriálu stala ke konci fraška. Tentokrát se ale tvůrci drželi a vyvarovali se gigantickému a "epickému" souboji na konci seriálu, jak jsme toho byli v minulosti zvykem, a místo toho jsme se dočkali poděkování indiánské komunitě Čoktů. No nic, jdu si spravit chuť k Zabijákům rozkvetlého měsíce, protože tam těch 3,5 hodiny člověku nepřipadá tak zbytečných, jako tady u toho počinu. ()

Martrix

Nemá smysl vyčítat, že se nekonal žádný street fight Fisk vs Echo; toho se ostatně dle poslední scény, nejspíš nedočkáme ani v Daredevilovi. Navíc se už dopředu avizovalo, že je tento seriál spíš vzdáním holdu Čoktům a origin pro postavu Echo. Je však na místě konstatovat, že nadšené kritiky z USA souvisí spíš s nastoleným trendem...milujeme všechny menšiny, které jsme doteď nemilovali, než s kvalitou scénáře. Obsah těch pěti epizod se dal odbýt filmem a ještě by se k němu musel přidat kraťas o životě amerického datla, aby to bylo aspoň na 100 minut. Zbytečně vyhypeovaný seriál, který zaujme především tím, že nejde ve stopách svých často neslavných předchůdců (např. Mrs.Kebab, SheHulka... ) a pak už jen netradiční "hrdinkou". To je ale třeba po povedené druhé řadě Lokiho trochu málo a určitě se nedá říct, že by se Echo kvalitativně vyrovnal třeba Hawkeyovi. ()

Lenka.Vilka

Jednou jsem večer zapomněla úklidit hrábě a probudil mě jiný zvuk, než na který jsem byla vždy po ránu zvyklá. Ten blbec strakapoud kloval do konce násady, kde byl korkový špunt, místo do svého obvyklého místa, do stromu, kde zůstaly hrabě opřené. Zmátlo mě, že to zní jinak. Po tomhle dílu vím s jistotou, že jsem udělala dobře, když jsem šla ještě skoro za tmy ven, hrábě uklidila a čekala, až se vrátí. A potom to bylo už dobrý. Správný zvuk, správný příběh... ()

HERGImanCZ odpad!

Co se dalo, to se pokazilo. Finální epizoda Echo je jedném z nejhorším zakončením seriálu, které jsem kdy viděl. Hned začátkem varuji, že zde budou spoilery. Marvel si zkrátka nemůže pomoct a musíme v poslední epizodě vidět konfrontaci dobráka se zlounem. Unést rodinu hlavní postavy a během toho nechat postřílet celý festival, když do té doby Kingpin celou dobu dával najevo, že mu na Maye pořád záleží, je ten nejvynucenější konflikt, který si dokážu představit. Kingpin navíc na konci působí, jako kdyby vše zlé ve svém životě dělal jenom kvůli traumatu z dětství. Nedovedu si představit, jak s ním chce Marvel po tomhle paskvilu pracovat dál, a scénáristy, který to dostane za úkol, je mi upřímně líto. Problém ale je, že v této epizodě nefunguje občas ani jednoduchá posloupnost scén, aby dávaly smysl. Je to zkrátka k pláči a pro mě je to jen další ukázka toho, že Marvel míří hlouběji a hlouběji do svého hrobu. ()

tomik99

Ještě bych zkousl ty naprosto nepochopitelné a zbytečné schopnosti, ale vlastně vůbec nerozumím, co chtěl autor tímto seriálem říci. Přijde mi, že se tam nic nestalo od A do Z. A možná nejlepší epizodou byla vůbec ta první / rekapitulační. Opravdu zvláštní počin, který bohužel nijak neobhajuje existenci tohoto seriálu. Když už nemá Echo svou vlastní komiksovou sérii, tak tenhle seriál tomuto tvrzení spíše nahrává. ()

• V této epizodě je k vidění mezititulková scéna. (Rominator)