V hantýrce mladých zaměstnanců makléřské firmy J. T. Marlin se tak označuje velká místnost plná yuppíků, kteří jeden přes druhého hovoří do telefonů, aby prodali co nejvíce akcií, a co nejdříve tak získali milionové bohatství. Na to, aby sem nastoupili, nepotřebovali žádné speciální vzdělání, to je spíše přítěží. Tady platí jediné: dřít, dřít a zase dřít, žádná osmihodinová pracovní doba, žádná dovolená a do roka jsi milionář, budeš mít luxusní byt, Ferrari a všechny možné další hračky úspěšných mladých mužů. Devatenáctiletý Seth (Giovanni Ribisi) zanechal studia na univerzitě a rozjel svůj soukromý podnik nelegální kasino přímo ve svém domě. Jeho otci, federálnímu soudci (Ron Rifkin), se nezamlouvá ani jedno z těchto rozhodnutí. A tak když Seth dostane od jednoho z návštěvníků svého kasina tip na zaměstnání u J. T. Marlin, dlouho neváhá. Doufá, že se mu brzy podaří dosáhnout obou cílů, jež si vytyčil získat zpět úctu svého otce a vydělat milion.

Zpočátku se zdá, že se mu vše podaří dokonce dříve, než si myslel. Pořídí si oblek a kravatu, pracuje s maximálním nasazením, makléřské zkoušky složí v předstihu, stává se nejúspěšnějším z nových zaměstnanců. Sethovo konto roste a zdá se, že i otec si ho začíná vážit. Seth se přátelí se svými staršími kolegy Chrisem (Vin Diesel) a Gregem (Nicky Katt), který ho jako nováčka měl na starosti, dokonce naváže známost s recepční Abby (Nia Longová). Stává se jedním z nejobratnějších obchodníků a dokáže po telefonu prodat akcie doslova každému. Postupně si však začíná všímat, že nárůst na jeho kontě a kontech jeho kolegů se děje na úkor zákazníků. Seth začíná tušit, že s obchody u J. T. Marlin to není úplně v pořádku. Soukromě se pustí do pátrání a zjistí, že firmy, s jejichž akciemi obchoduje, mnohdy ani neexistují a že celý J. T. Marlin je jen jeden velký podvod. Není jediný, kdo k tomuto zjištění dospěl o J. T. Marlin se zajímá i FBI a Seth se má stát právě tím, kdo jim při velkém zátahu pomůže. (oficiálny text distribútora)

Wormboy

Velmi zrucne natoceny film z prostredia,ktory mi sice je uplne cudzie,avsak v tomto pripade to vobec nevadilo,aj ked znalost by dozaista pomohla. Giovanni Ribisi je klasicky dobry,prekvapenim je pre mna mimoriadne civilny a skutocne dobry Vin Diesel.Sice pribeh je koniec koncov naivny a obcas deravy,ale pozera sa na to dobre a neuraza to,co je pozitivum. ()

PROCESOR

Je to jednoduchý, vem tel. a zblbni ho , ať své životní úspory výhodně investuje do imaginární firmy, a provize ti vydělá na bourák, juchuuu to byly časy.... ()

Cedr

Pokud je vám blízká tématika peněz, obchodu a co nejrychlejšího výdělku (mně tedy rozhodně ano), tak by tento film mohl být tím co hledáte. Až překvapivě slušně zahrané a od zařátku silně chytlavé. Jediné co kazí dojem je naprosto nevhodný hip-hopový soundtrack. ()

hans500

Velice kvalitní thriller, zajímavý příběh, výborný scénář a především skvělý Giovanni Ribisi, který je v hlavní roli perfektní, ač je Seth Davis až neobvykle "normální" ve srovnání s jinými Ribisiho rolemi. ()

JaT

příběh s dobrým hereckým obsazením, aneb Vin Diesel za mlada. Nejlepší částí filmu jsou školení Bena Affecka jak správně prodávat po telefonu. ()

lennyd

Seth Davis (Giovanni Ribisi) si místo školy vybudoval docela lukrativní byznys - ve svém domě si zařídil kasíno. Peníze se jen sypou, jen jeho otci se to nelíbí, a rád by pro svého syna něco lepšího. Tak se Seth nechá zaměstnat v makléřské firmě J.T.Marlin, která se zabývá zprostředováváním prodeje akcií. Ale jak postupuje firemním žebříčkem, zjištuje, že ve firmě je něco velmi shnilého a že akcie, které prodávají nemají vůbec žádnou cenu. Dokáže se vyrovnat se svým svědomím nebo to bude on, kdo firmu položí na lopatky ... Zajímavý pohled do makléřského prostředí. Nedělám si velké iluze, že by to bylo "jiné" - makléř je především obchodník, a ačkoliv se bude tvářit jako největší kamarád, vždycky bude chtít hlavně "prodat". Giovanni Ribisi se na tuto roli perfektně hodí - jako makléřské mlíče je naprosto kouzelnej :). Vin Diesel by radši měl hrát tvrďáky - v obleku mi vůbec neseděl. Film jako takový byl docela zajímavý, jen mne zklamal konec - vše bylo perfektně rozjeté, a najednou šlus - konec. Škoda... ()

Pavlínka9

Mladý Giovanni Ribisi, pro kterého jsem již v té době měla slabost ;) a prostředí plné podvodů a slibů...Kdyby si snímek vzal do parády nějaký zkušenější režisér, věřím tomu, že by z toho byl stejný trhák, na který se v tomto filmu dívají na videu :) Sem tam jsem se sice ztrácela, ale i tak jsem byla zvědavá, co všechno budou ve filmu schopni a jak se to bude vyvíjet dál :) Nejvíc se mi na filmu líbila atmosféra, se kterou je to servírované jako pochmurné, depresivní a drogami a alkoholem nabitém prostředí :) Nejlepší ale byl Ben Affleck, který se tam vždy jen objevil, všechny seřval, poslal do prdele a po několika minutách zase zmizel..To byly nejlepší výstupy, na které nemůžu zapomenout :) :) ()

Ravi

Tenhle film jsem dlouho neviděl. Je to solidní thriller z makléřského prostředí, kde supi trhají kdejakou zdechlinu. Ti supi jsou mladí, mají pocit, že dělají velké věci, ale ve skutečnosti jsou jen součástí plánu. Uzavírání smluv po telefonu, strmý vzestup a strmý pád. V hlavě mi zůstalo slovo "Vorvaň". Slušné, za 70% = 3+/5 ()

Herzeleid

Thriller si pohrává se sympatiemi na obou stranách "hřiště", tedy mezi makléři, kteří si chtějí rychle a co nejvíce nahrabat, a lidským přístupem, pro který je takovéto vědomé škubání lidí nepřípustné. Snímek neohromí ale ani neurazí. ()

Looser

Dobře obsazené drama o tom jak to ve světě financí doopravdy chodí, a věřte mi že tohle je možné i v ČR.....respektive pokud jsem dobře slyšel tak tohle už tady proběhlo.í ()

solskjaer

Naprostý průměr s řadou hluchých míst. Scénář je vyloženě podprůměrný, svým pojetím kopíruje své mnohonásobně lepší předchůdce (Firma, Wall Street), kterým ovšem nesahá ani po titulky. ()

Arius

Velmi svojsky vytvor v hlavnej role so vsestrannym hercom ktoremu ako uliata sadne kazda rola Giovannim Ribisim. Podla mojho nazoru hodne troch hviezd, skutocnu kvalitu bolo vidiet nama v tych najnepadnejsich scenach a filmovu vyzretost zasa v tych dusnejsich scenach. CIsty priemer. ()

Kleki-Petra

Sám jsem v callcentru nějakou chvilku dělal, tak je mi toto prostředí docela blízké. Jinak si myslím, že se jedná o napínavý thriller se zajímavým příběhem. Já osobně jsem se ani chvilku nenudil. ()

Kanibal

Nejsem si jistý, jak dobře si tenhle film zapamatuju; Ribisi zahrál dobře, scénář není špatný, ale chybělo tomu kouzlo výjimečných filmů. Prostě další film z burzovního prostředí... ()

Wally

Dobrej film z makléřského prostředí. Lehce předvídatelný děj, ale dobře chycený a ve finiši vám ani nevadí, že jste v půlce filmu tušili, jak to všechno dopadne. Vin Diesel se mi v té roli líbil a přestože nemám G. Ribisiho zrovna v lásce, protože když mluví tak 'mečí' jako koza, tak bych ho za tuto roli pochválil. K dané oblasti podnikání jsem lehce přičichl a proto dávám 3* a film doporučuji i neznalcům...thriller, který nenudí. ()