Reklama

Reklama

Po devätnástich rokoch vytrvalostného pretekania stojí Michael (Mark Wahlberg) naposledy na štartovej čiare. Počas nasledujúcich šiestich dní a nocí sa na majstrovstvách sveta Adventure Racing v Dominikánskej republike ešte raz pokúsi doviesť svoj tím víťazne do cieľa. V náročnom teréne naprieč divokou prírodou ho však okrem prekážok čaká aj jedno prekvapujúce stretnutie. Narazí na opusteného psa, ktorý sa k nemu pridá a stane sa súčasťou tímu. Na 700-kilometrovej trati potom medzi ním a Artúrom (tak kríženca erdelteriéra pomenuje), vznikne silné puto. Vernosť a oddanosť štvornohého spoločníka ohromí nielen Michaela, ale aj ostatných členov. Všetci siahnu ďaleko za hranice svojich síl a preteky im začnú komplikovať zranenia. No čoskoro sa ukáže, že spoločne sú nezlomní. (Bontonfilm SK)

(viac)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (80)

gogo76 

všetky recenzie používateľa

Plagát k filmu rozhodol o tom, že sme išli do kina práve na tento film. Nevedel som o ňom vôbec nič, dokonca ani že vôbec existuje. Režisér skôr priemerných snímkov sa ani tentokrát nijako extra nepredviedol. Príbeh je zaujímavý a rozhodne stál za sfilmovanie, ale réžia bola nepresvedčivá, rovnako ako tradične priemerný M. Wahlberg.  O vytrvalostných pretekoch sa toho veľa nedozvieme. Kamera v prvej polovici filmu chaotická, roztrasená, scény neprehľadné, krátke a s rýchlym strihom, akoby nebol čas zastaviť sa a ukázať divákovi v kľude ako to vyzerá na každom stanovišti. Od momentu keď sa na scéne objaví pes je film lepšie stráviteľný, ale to nie je zásluha režiséra. Je to jednoducho tými psími očami, pre ktoré väčšina z nás urobí čokoľvek. Dialógy mi prišli vo väčšine odfláknuté, klišovité a v mnohých prípadoch aj trápne. V závere potešia fotky skutočných postáv aj skutočného psa. Šlo to urobiť lepšie? Jednoznačne áno, ale keď s deťmi do kina tak je to dobrá voľba. Moje hodnotenie je priemerné, ale chápem aj vyššie hodnotenia užívateľov, ktorím psie oči zatemnili zdravší úsudok, čo plne chápem, sám mám psa a takmer som dal štyri hviezdy, ktoré si bohužiaľ film objektívne nezaslúži. 60%. ()

Devadesát Dva 

všetky recenzie používateľa

"Leo, stop. Leo, stop!" "Michael!" "Keep swimming, Arthur. I'm coming! Leo, we gotta get him." "Michael, we are so close!" "He's one of us, all right? I'm not gonna let him drown out here." "One of us." (...) I cried cause of the fkin dog. Marky Mark se musel pro film dostat do pak formy a snímek dostatečně jede podle toho, co se skutečně stalo, i když si neodpouští poameričťováni celého tématu nebo diversity a ohýbá pár detailů. Michael Light dává do svých závodů vše, ale někdy to je to nejhorší, co můžete udělat a co hraje proti vám a stojí vás výhru, jak on sám ví, protože se mu nepovedlo ani po dvou dekádách vytrvalostního závoděni byť jen jednou vyhrát. Jeho "poslední šance" se však promění v nečekanou lekci o týmovosti a skutečné síle ducha. Pes a celý mě to nějak dostalo. Nedostatek spánku a nemoc swingující zpátky. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všetky recenzie používateľa

Celkem pěkný film s Wahlbergem, který se vydává na dobrodružný závod v dřungli, kde potkají pejska a stane se plnohodnotný členem týmu. Trochu mě mrzí, že ten samotný závod postrádá jakési typické survival parametry, krom lanovky tu žádná výrazná napínavá překážka nebyla a celé je to hlavně o vztahu pejska s Markym, které v závěru sice umí vyvolat menší emoce, ale na vyšší hodnocení se nevyškrábu. Pěkné, ale obyč. 6/10. ()

Xmilden 

všetky recenzie používateľa

Bohužel to ke konci začne být vlezlé a slzopudné až hanba. Tohle vydírání se zvířátky já zrovna moc nemusím. Samotný závod je poměrně napínavý a třeba takové scény na laně jsem si docela užil, přeci jen jsem tak trošku čekal že se něco ošklivého pokazí. Wahlberg nám už docela zestárnul a bohužel notně zvážněl. Škoda. 60% ()

celticek 

všetky recenzie používateľa

Wahlberg není můj oblíbenec. Tam začneme, to je můj evergreen. Dívá se na to ovšem příjemně. Závod je zajímavý, v reálu ale předpokládám, že by účastníci byli fyzicky vyšťavení mnohem víc a ne jak já když jedu do Kopčan na kole. Se suchým tričkem:) Trochu člověku zatrne u aféry zipline. Každopádně jsem nějak nezaznamenal, že by grupa v táboře nahlásila, že je lanovka out of order;) Ale to jsou moji osobní démoni. Jakmile se objeví nejchytřejší pes na zeměkouli, tak už to chvílemi začíná po stránce logiky skřípat a přichází emoční ždímačka. Whatever. Sere pes:) Cajk. ()

Galéria (29)

Zaujímavosti (7)

  • Na Arthurovu počesť bola založená nadácia s cieľom zabezpečiť psom po celom svete lepšiu starostlivosť. V Ekvádore, kde sa príbeh v skutočnosti stal, to malo za následok prijatie zákona LOBA v apríli 2018, ktorý zabezpečuje zvieratám lepšie podmienky. (Arsenal83)
  • Film je inspirován skutečnými událostmi švédského závodníka Mikaela Lindnorda (Mark Wahlberg) z Mistrovství světa v Adventure Race v roce 2014, které se uskutečnilo v Ekvádoru. (Marcos22)

Súvisiace novinky

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

18.08.2022

Spolupráce mezi streamovací službou Apple TV+ a společností Skydance Media pokračuje dál. Nedávno měl na službě premiéru animovaný snímek Štěstí a teď přichází zpráva, že Apple získal také chystanou… (viac)

Reklama

Reklama