Super Mario Bros. vo filme

• Česko Super Mario Bros. ve filmu (viac)

Súrodenci Mario a Luigi snívajú o tom, že sa im podarí viesť najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku, čo sa im zatiaľ celkom nedarí. Možno práve preto sú ochotní vrhnúť sa do úloh, ktoré sú zjavne nad ich sily. Ich ochota ísť do toho po hlave sa im nevyplatí v momente, keď vlezú do podozrivo vyzerajúcej obrovskej zelenej rúry a o pár sekúnd neskôr sa už nekontrolovateľne rútia “niekam”. Na druhom konci rúry ich čaká fantastický svet, ktorého obyvatelia práve riešia existenčný problém. Odporný jašter Bowser, kráľ jedného z kráľovstiev, sa rozhodol násilím ovládnuť všetky ostatné kráľovstvá. Konkrétne si vyhliadol Hubové kráľovstvo, ktorého vládkyňu, princeznú Peach, by si rád vzal za ženu.
Večný smoliar Luigi sa po bláznivej jazde ocitne v Bowserovej spálenej krajine, kde ho okamžite zajmú prisluhovači miestneho kráľa. Mario má oveľa väčšie šťastie, pretože kráľovstvo princeznej Peach, v ktorom skončí, vyzerá ako raj nielen pre hubárov.  Peach je navyše milé dievča bez princeznovských manierov, takže keď sa Mario dozvie, aké nebezpečenstvo hrozí jej kráľovstvu, okamžite sa jej rozhodne pomôcť. Najmä ak sa mu pritom podarí zachrániť svojho milovaného brata Luigiho. Zabúda však, že nie je žiadny hrdina a že najodvážnejšia vec, akú kedy urobil, bolo pritiahnutie vodovodnej batérie. Ale keď ste Super Mario, nebojíte sa žiadnych prekážok. (Cinemart SK)

ondyGAMESTV

Se Super Mario Bros. ve filmu, jakožto další filmové adaptaci populární videohry v posledních letech, se přidává moje další "láska, láska, láska, láska, láska" mezi videoherními filmy. Opět úžasná adaptace úžasné hry, která splní vše, co od ní čekáte. Škoda, že se budou bavit spíš nadšenci a fanoušci těchto her jako já, co ten svět znají, naopak ti co svět Maria vůbec neznají, si to neužijí tak moc, protože to můžou považovat za poměrně nevysvětlené vrhání se do akce. Animace je tak překrásná a tak věrná hře, to, že bude patřit do těch nejlepších animací všech dob bylo jasné, už od první upoutávky  🛠 80% (recenze z 29.04.2023) ()

Destoroyah

Očakávanie film splnil no nie tak úplne pretože som čakal niečo lepšie. Toto sa dá brať ako nadpriemerná zábava hlavne pre deti ale aj pre celú rodinu. Všade farby, vždy sa tam niečo dialo a bola tam aj celkom dobrá akcia. Hudba je urobená dobre a hlavne nostalgická ale je vidieť že film má na starosti štúdio ktoré vytvorilo tých malých jednookých alebo dvojokých, žltých alebo fialových, otravných či super otravných mimoňov ktorých môžeme vidieť často na trápnych vtipoch na Facebooku. Problém je ten že je to až príliš detské. Ale nie trápne. HODNOTENIE: 7,5/10 ()

soukyd33

Poznámka: Film obsahuje dvě pod titulkové scény. Tak v první řadě. Není to pro děti. 🤔 Začátek je přímo trapný, a dokud se nedostanete do nám známého světa, nic zajímavého se neděje. Pak se ale vrátíte v čase do dětských dob, a nastartuje se nostalgie. Soundtrack TOP. 👍 Zvuk (melodie) TOP! Poznámka: Ta power kostka je vážně skvělá. 😄 Poznámka: Princezna Peach je vážně super. 😄 Poznámka: Některá místa jsem nepoznal, protože jsem hru nikdy nedohrál. Poznámka: Je zde i Mario Kart. Hvězdiček 4 ()

matous20063

Ale jo, beru to pozitivně. Film založený na hře který se opravdu povedl. Animace skvělá. Příběh se skvěle vešel na stopáž. Problém je ovšem právě to, že to stereotypní příběh který fanoušci ale i ti trošku vzdělaní ohledně Maria znají. Takže jsem celou dobu koukal na něco čemu rozumím a vím jak to dopadne. Což mi ale až tak moc nevadí právě kvůli kratší stopáži. Takže je to prostě jenom to co známe ve filmové podobě, ale zase velice kvalitní podobě. 75% ()

LooX

Hraju videohry. Od dětství do dnes. Ale Nintendo a jeho produkce šli vzdy tak trochu mimo mě. Samozřejmě vím kdo je Mario, znám trochu lore světa, ale nikdy jsem nehrál žádnou hru z této série. Proto jsem tak nějak čekal ze mi tenhle film nic moc neřekne a že mnou jen tak prošumí.  A ono ne. Vlastně jsem dost bavil, je to vtipné, zábavné a se super soundtrackem. Po delší době zase super animák co zabaví děti i dospělé. ()

Sidenius

Tak já na Mariovi vyrostl (sega, nintendo). Takže jsem očekával podobnou pecku už před třiceti lety, ale to byl ten šílenej hranej propadák. Jo, je to infantilní, moc nerozumím dospělému který na to kouká dobrovolně bez dětí, ale samozřejmě ať už AC/DC nebo jiné věci ve filmu donutí k smíchu i dospělého a to tu jde. Jo a Bowser krásně zpívá (v originále Jack Black). :) ()

flyer.nick

Jako hezké to je, ale chyběl mi tam nějaký vtip a nápaditost. Humoru je tam opravdu co by se za nehet vešlo a to je na takový druh filmu proklatě málo. Navíc to opravdu nepřináší nic nového než jen zfilmovanou hru ve 3D. ()

Tongo

Film je velice dobře zpracovaný a Illuminiation odvedl velmi dobrou práci společně s Nintendo (rozhodně to bylo mnohem lepší než jejich hraný film) dobré je taky to že děti to velmi zabaví a rozhodně se nezačnou jen tak nudit protože jsem tam nenašel jedinou scénu kde by děj zpomalil nebo že by scéna byla moc dlouhá . Takže za mě je to pro sedmi leté děti jako stvořené a rodiče nad tím nebudou tolik kroutit hlavou :) ()

Naby

Tak je to celkem hezky udělaná pohádka, která je ale zároveň jakousi kronikou ukazující hry v průřezu let. To je neskutečně zajímavé, a to především pro ty co historii hraní hry znají. Za mě zajímavý počin pro celou rodinu. Celkem 3,9* ()

GRI3V

Maximálně zábavný film, skoro do puntíku věrný herním předlohám. Animace je nádherná, anglický voiceacting se povedl výborně, i když Chris Pratt jako Mario možná nesedne každému. Příběh dává smysl, i když je to klasické "heroes journey" klišé dobrodružství, nenadchne, neurazí. Postavy jsou dobře zpracované a zapamatovatelné a není jich tam zbytečně moc. Super Mario bros. nedosahují hloubky Puss in boots: The last wish, ale vynahrazují to opravdu skvělým tempem a spoustou zábavné akce. Jako oddechovka pro pobavení na 90 minut nemůže urazit ()

jara12

Pokud jste v životě alespoň jednou hráli Maria, doporučuji vám na tento snímek zajít. Stejně jako ve hře, jde o jednoduchý děj, který sází na sympatie postav a objevování tohoto rozlehlého světa. Zvuky jsou úžasné a dabing herců v originále taky nekazil zážitek. Vyčnívá zde ale Jack Black se svým Bowserem, jenž dává postavě neskutečné charisma. Jediné co bych vytknul je odfláknutější konec a nadměrné využívání známé hudby, jelikož samotná značka má ze svého soundtracku co nabídnout a popkulturních klasik nebylo třeba. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria