Na první pohled dokonalé manželství. Ona, Clarie Spencer (Michelle Pfeiffer), žena v domácnosti, která se vzdala kvůli manželově kariéře své hudební kariéry. On, Dr. Norman Spencer (Harrison Ford), univerzitní vědec v oboru výzkumu, nadevše milující svoji nádhernou ženu Clarie a půvabnou dceru Caitlin. Ovšem, když se jednou Clarie zmíní svému muži o záhadných hlasech v jejich domě, které slyšela, a o záhadném zjevení ženy, které v jejich domě viděla, manželství získává první trhlinu na dokonalosti. Norman přesvědčuje ženu, že ji straší její klamné představy s takovou vehemencí, že Clarie začne pátrat po neznámé ženě. Nicméně, jak se Clarie přibližuje k pravdě, je jasné, že zjevení se nedá zapudit. A vrací se zpět k Dr. Spencerovi... i k jeho krásné ženě. (oficiálny text distribútora)

willis

Poměrně odvážný projekt (na tak profláklý scénář), který drží nad vodou jenom kvalitní režie a herecké výkony. Kdyby ten samý scénář natočil někdo méně schopný a jinými herci byl by to propadák. Takhle Zameckis buduje solidní atmosféru a i dlouhá stopáž se dá vydržet bez usnutí. ()

Macik

Podle mého film postrádá atmosféru..Ať se Robert snaží sebevíc pořád to není ono..Ale co se mi na tom líbí nejvíc je naprosto perfektní H. Ford a jeho záporácká postava..Každou minutu kdy byl na plátně jsem mu hltal slovo od slova..;-) ()

Alf

hitchcockovský film, který by nepatřil k vrcholům ve tvorbě samotného Hitchcocka, ten mimochodem nepoužil nikdy tak otřepaná klišé, jakými se to ve finále jen hemží, nechápu režiséry (jako další např. Van Sant), kteří jdou do tohoto souboje, na který prostě nestačí ať už svými schopnostmi, nebo tím, že jim tento druh film nesedne.... ()

Damielka

To to skřípe, to to skřípe...Film se snaží děsit atmosférou, ale až na pár lekaček mě spíš děsila afektovaná a stále stejná (=nudná) Michelle Pfeiffer. Ta zápletka a rozuzlení mě ničím nepřekvapilo ani "nedostalo na lopatky". ()

Ricky_CZ

Ach Michelle, ta má milovaná Michelle...Thriller není předvídatelný, ani nudný. Chvílemi jsem se opravdu cítil velmi nejistě (scéna s vanou) a konec mne příjemně překvapil. A navíc Michelle....74% ()

mazadlo

Pokud mi na něco zůstane důstojná vzpomínka pak je to thriller tohoto typu. Ano funguje skvěle a to po všech stránkách. A i když dnes leccos budete očekávat a film nešokuje tak jako v roce svého vzniku nikdy nezapomenete že tohle je jeden z mála filmů který řekl ano: dělejme to takhle. ()

Gumrice

Z počátku se mi film zdál celkem o ničem, prostě thriller, ale vzhledem k tomu, jak se ke konci vše vyjasnilo a začínalo to nabírat na obrátkách, zpozornila jsem. A v posledních 20 ti minutách jsem byla dokonce podělaná strachy. Tvářilo se to trošku jako klišé, ale kvůli sympatickému obsazení dávám 75%. ()

Yardie

70%. Docela se mi to líbilo. Film má velmi solidní atmosféru, i když si dokážu představit, že se tomu dalo ještě více "podhulit". Výkon Michelle je taky velice dobrý. Co se mi zdá, tak na to, že film má 2 hodiny, tak se šlo málo do hloubky psychologie postav. Bylo to takové povrchní. Kdyby se šlo hlouběji, mohlo to vyznít celé tak "naléhavěji". Každopádně jsem se dočkal i pár překvapení, což jsem nečekal a místy jsem byl dost napnutý. Celkem dobrý mysteriózní thriller a nemohu se zbavit pocitu, že se z toho dalo vymáčknout více a udělat to více temné a depresivní. Ale spokojenost. dobře jsem se "bavil". Howgh! ()

Movie Gourmet

Autorům se podařilo vytvořit opravdu hutnou mysteriózní atmosféru, do které se herci ponořili tělem i duší. Výborná Michelle Pfeiffer a Harrison Ford. Poměrně kvalitní mysteriózní thriller, který mi utkvěl v paměti Verdikt: 3 a 1/2* - 4* a 75 - 80 %. ()

kritiklon

Robert Zemeckis nepřichází s ničím originálním. "Pod povrchem" je Thriller, který využívá základní principy tohoto filmového žánru a snaží se je vyzvednout co nejvíce do popředí hororovými výjevy. Čímž se nám sice ze snímku stává mysteriózní thriller s dobře prokreslenou atmosférou, avšak napěchovaný žánrovými klišé. No, tady už se s tím každý musí poprat sám a vím že názory se budou odlišovat divák od diváka. Proto může být hodnocení natolik rozporuplné. Ale musím zdůraznit, že je to samozřejmě tak jasně narýsované, na druhou stranu natolik mistrně a do detailu, s tak výstižnou, gradující atmosférou že mě toto otřepané téma ani jednoduchý způsob a forma s jakou tvůrci pracují nevadí. 4* za 77% ()

hacho

Netvrdim, ze jsem se s nekolika mistech nevydesila k smrti, presto se mi film moc nelibil. Ani atmosfera filmu, naplnena podivnym napetim a strachem, mi neni pri zpetne vzpomince sympaticka. ()

Kroupa

Pokud si odmyslím ten katastrofální konec, prožíval jsem tenhle film jako málo který v tomto žánru. Kdybych neviděl poslední půlhodinku, pomýšlel bych až na 5*, když film zkončil, měl jsem chuť nechat si všechny do zásoby pro nějaký méně trapný film. ()

newt17

Režisér se snaží diváky vyděsit jen několika infarktovými lekačkami a zbytek flmu je nuda. Harrison Ford nemá moc co hrát. ()

Emzet

Velice průměrný thriller s pointou, kterou zjišťujeme natřikrát v průběhu celého filmu, přestože ji tušíme od začátku. Vlastně jediné, co se mi opravdu líbilo byla Michelle Pfeifferová (ač občas hysterická až to bolelo) a nápis na zamlženém zrcadle. Za ty to taky má tu třetí hvězdu... ()

werus

Ani po druhém shlédnutí mě Pod povrchem nezklamalo. Naopak, klidně se kouknu i po třetí. Dost možná jsem strašpytel, ale já se teda docela bála a napětí se u mě drželo od začátku do konce. A i těch pár vcelku očekávatelných lekaček zabralo. Stejně tak i děj se možná dal odhadnout, ale já teda byla po každém dějovém zvratu v šoku! Michelle Pfeiffer je skvělá herečka a Harrison Ford taky dobrý, nesouhlasím, že se do filmu nehodil.. Podle mě naopak. No a pan režisér? Tam není co řešit, Zemeckis prostě umí a hotovo. Pod povrchem je prostě jeden z těch lepších hororů, kde nehopsají nějaký stvůry, o život nepřijde každou minutu jeden chudák, všechno to, co vás vyděsí, se skrývá tak nějak... pod povrchem ... ()

Nightbreed

Podľa mňa Zemeckis filmom pod povrchom odštartoval svoju kariéru slabších filmov. Dúfam ,že v blízkej dobe sa mu podarí znova natočiť nejakú pecku ktorá bude hodná aspoň 4 hviezdičky pretože ani pod povrchom ,ani Polárny expres a ani Beowulfa nemôžem ohodnotiť inak ako tromi hviezdičkami. ()

WinstonS

Typický film na jedno shlédnutí, ve kterém mě až zarazil odfláklý výkon Harrisona Forda. O jeho herectví nemám velké iluze, ale tohle byla vážně síla... Ale pozor, film jako takový není vyloženě špatný. Atmosféra v něm je hustší než mlha kolem švýcarské vily Václava Klause a hudební složka taky není k zahození. ()

bolan

Tenhle film není zas tak špatný jak to podle zdejšího masového hodnocení vypadá. Pokud na něj budu koukat jako na umělecké dílo, pak nic uměleckého ani originálního nepřináší, ale pokud se budu chtít filmem bavit, pak si pro něj klidně na tajemný sobotní večer šahnu. ()