Na první pohled dokonalé manželství. Ona, Clarie Spencer (Michelle Pfeiffer), žena v domácnosti, která se vzdala kvůli manželově kariéře své hudební kariéry. On, Dr. Norman Spencer (Harrison Ford), univerzitní vědec v oboru výzkumu, nadevše milující svoji nádhernou ženu Clarie a půvabnou dceru Caitlin. Ovšem, když se jednou Clarie zmíní svému muži o záhadných hlasech v jejich domě, které slyšela, a o záhadném zjevení ženy, které v jejich domě viděla, manželství získává první trhlinu na dokonalosti. Norman přesvědčuje ženu, že ji straší její klamné představy s takovou vehemencí, že Clarie začne pátrat po neznámé ženě. Nicméně, jak se Clarie přibližuje k pravdě, je jasné, že zjevení se nedá zapudit. A vrací se zpět k Dr. Spencerovi... i k jeho krásné ženě. (oficiálny text distribútora)

andrewz

Vzhledem k látce byl filmu přiklepnut nebývale štědrý $tomilionový rozpočet. To samo o sobě nevěštilo nic dobrého. A vskutku to nedopadlo moc slavně. Bohužel, protože kvalitní základ by tu byl. Zvlášť asi ve dvou třetinách jinak přestřelené stopáže, kdy došlo k vyložení karet na stůl, ale režisér úplně ztratil kontrolu nad svým egem a zaměřil se na jediné – jak to, co zbylo po vyplacení královských honorářů, rozfrcat za samoúčelné efekty. To se projevuje zejména klišovitým a na plot-holes bohatým dějem (Hlavní hrdinka trpí v důsledku autonehody částečnou amnézií a nikdo se neobtěžuje vám to sdělit. Do adamantského zlatnictví ji zavedla telepatie? A kdo vlepil úryvek článku do fotorámečku?!). Na spoře oděnou Michelle, ať už hraje sebevětší hysterku v sebevětší fantazmagorii, se ale pokaždé rád podívám. Na Fordovi naopak není k vidění vůbec nic. Shrnutí? Jak známo, vlivem Trosečníka šlo o pouhou Zemeckisovu bokovku, čemuž výsledný tvar odpovídá. Že by předznamenání, že to s kdysi velkým filmařem šlo v dalších letech z kopce? 50 % ()

jasanka

Nadprůměrný thriller/horor. Výborní představitelé hlavních rolí, dobré „lekačky“. Nevíte, co je realita, a co je fantazie. ()

Bozvav

Docela slušná napínačka, řemeslně dobře zvládnutá. Problémem byla lehce táhnoucí se první půlka a naopak fofr na závěr. V závěru se přitom dalo podat mnohem více emocí a napětí. Herci dobří. Takový slušný průměr. ()

Yarwen

Pár výtek co do logiky děje bych měl - hlavně s tou vytaženou skříňkou z vody - ale vcelku se jedná o výborně natočený film, který se nakonec se svou kvalitou přes těch 70% protáhne. ()

Bohnice05

Mrazivé, napínavé a chvílemi šokující. Takto si představuji horor. Sice tu bylo vše podáno v menších dávkách, ale zato poctivě a tak jak to má být. ()

BeranSon

Pěkně vypiplaný thriller, který má jen jednu chybu a tou jest tématika. Kdyby Robert Zemeckis místo jednoúčelové duchařiny raději podrobně do detailů rozebral manželství netradičního páru, jakým jsou Harrison Ford a Michele Pfeiffer a měli by mezi sebou nějaké vskutku podivuhodné tajemství, udělal by lépe. Samozřejmě, to není na něm, svojí práci odvedl kvalitní, ale děj zas tak kvalitní není, o tom žádná. Právě kvůli tomu se řadí What Lies Beneath do řady průměrných, či dokonce podprůměrných horrorů, i když dokáže v nějakém momentu vystrašit, zamrazit tak i přesto není půvabně naservírován a není výborným filmem. Plusem je herecká sestava a již zmíněné jméno režiséra, ale spokojen nejsem, čekal jsem bohužel více. - 5/10 - ()

Ombak▼Penari

K dokonalosti ještě krůček chybí, ale i tak je to parádní mysteriozní skorohoror. Osobně bych uvítal propracovanější detektivní linku, co do atmosféry ale nemám co vytknout. ()

Besyn

Harrison Ford a Robert Zemeckis.Taková skvělá dvojka a takhle bídný výsledek ušitý navíc velmi horkou (film se točil a vznikal v půlroční přestávce během natáčení Trosečníka,kdy Tom Hanks musel velmi zhubnout a nechat si narůst vousy). ()

Ivo

Vyumělkovaný slepenec nejotřepanějších klišé, včetně hudby. Co vedlo tvůrce k vytvoření tak prázdného, neoriginálního filmu, těžko domýšlet ... Kdo se chce opravdu kvalitně bát, má tu Omen, Kruh, Ti druzí atd. ... Těmto skvostům tahle slátanina nesahá ani po kotníky. ()

foundation

Pri inom filme by som dal zrejme dve a menej ale aj ked je tu vela momentov ktore su obohrane neviem si pomoct prave v tomto filme mi to nevadilo. Pfeiffer aj Ford vyborni, skvele sa mi na to pozeralo, obcas husta atmosfera. Ale ked tak rozmyslam nemozem naozaj prist na nieco co bolo na tom filme naozaj vynimocne resp. zasluhujuce si vyssie ohodnotenie. Z objektivneho hladiska je to naozaj asi len priemerny thriller takze jedine dalsie vysvetlenie preco sa mi to ozaj pacilo je ze to musi byt akasi moja tajna srdcovka. Pre vacsinu film ktory by nemal nejak zvlast urazit alebo sklamat ale ten jeden krat to pozerat staci. Takze moje neobjektivne 4 davam tentokrat len cisto pre svoje ucely ()

RobLord

Zemeckisova velmi zdařilá odpověď na Hitchcocka, která pyšně třímá veškeré atributy špičkového thrilleru. Víc podobných nerváků by nám rozhodně neuškodilo. ()

TommyGun89

Ani si nevybavuji, kdy naposledy jsem tak vylekal, jako při tomto filmě... naprosto zaslouženě 5 hvězdiček. Pro mě jeden z nejlepších hororů vůbec! ()

Kingjiri

Na Zemeckisovy poměry hodně slabej kousek. Budiž mu ale omluvou, že ve stejnym roce šel do kin o poznání kvalitnější Trosečník, takže nejspíš veškerou energii věnoval právě jemu. Pod povrchem nedokázal pořádně uhlídat, předevšim dost přepálil stopáž a nevybral si uplně záživnej scénář. Režisérsky je film taky docela nezajímavej a slušná atmosféra funguje jen chvíli. Skutečně zajímavej byl jenom Harrison Ford v neobvyklý roli, třetí slabá hvězda právě za něj. ()

tranquill

Vidím, že jsou zde různorodé komentáře... Mně se film líbil, atmosféra byla dostatečně temná a mysteriozní, jak má ve správném hororu být, a Michelle Pfeifferová i Harisson Ford se svých rolí zhostili skvěle. Je vidět, že Zemeckis není jen tvůrce skvělých komedií... ()

NightPorter

Supr věc. Náš oblíbenej horor se ségrou. Výborná hudba, dobrý lekačky, fajn zápletka, plejáda super herců a Michelle Pfeiffer. Co chtít víc. Sice to neni na špici hororů v děsivosti nebo atmosféře, ale spolu s Devátou bránou je to pro mě příjemná hororová oddechovka. ()

greedo95

Nechápu těch pouhých 66 procent... pro mě je to jedene z nejoblíbenějších thrillerů. Pamatuju si jak jsem ho viděl jako hodně malej, a měl jsem z něj docela hrůzu. Ale i přes to jsem si ho moc oblíbil. ()

caramell

Pěkný. Mně se to líbilo. Bylo to napínavé. Bál jsem se, lekl jsem se, bylo to chytré a dobře natočené. Nenáročný konzumní film. ()

Stíba

Klišoidní? Za mě spíš v některých ohledech celkem neotřele nápadité. Ústřední duo super, úhybný manévr se soudy do děje vnáší trochu nejistoty, lekačky, záběry kamery na detail, zvraty v povaze Claire nebo to postupně se zvyšující napětí mezi nimi, to všechno mi dává do kupy velice slušný mysteriózní thriller. ()

Zombo

Měl jsem skutečně nahnáno. To dokázalo minimum hororů a u těch jsem se musel místy i smát. Ne tak u WLB. Tento psycho-lekací horor mě držel napnutého prakticky celou dobu od údajného "vraha-souseda" a jeho manželky (kterou si btw. zahrála půvabná Miranda Otto - budoucí Éowyn v Pánovi prstenů) do finálního rozuzlení. Plno profesionálně natočených scén, typických pro mého oblíbeného Zemeckise, herecké výkony H. Forda i M. Pfeiffer, mrazivá hudba A. Silvestriho a po dlouhé době pořádná hororová a ne směšná atmosféra jsou hlavními důvody, proč tak vysoce hodnotím a nepřipojuju se ke kritickému stádu odkazující se na "vykrádačky" (nazval bych to spíš inspirací). ()