U2: Rattle and Hum

(koncert)
  • USA U2: Rattle and Hum

Velkolepá explozivní show provázela koncertní šňůru legendární skupiny U2 po USA. Jedno úžasné vystoupení střídalo druhé, včetně horkého duetu Bona a B.B. Kinga. Nyní máte jedinečnou příležitost vychutnat si znovu jejich koncertní vystoupení napříč Amerikou, od ulic Harlemu až po Graceland - domov Elvise Presleyeho.

Playlist: 01. Helter Shelter
20. The Star-Spangled Banner
21. Bullet The Blue Sky
22. Running To Stand Still
23. Sunday Bloody Sunday
24. Pride (In The Name Of Love)
25. All I Want Is YouATION 2 (oficiálny text distribútora)

Nassau

Jasné. Jsou to U2 a kdybych je neměl rád, tak se na to jednoduše nepodívám. Ale jsem trochu zklamán. Rattle and Hum má být totiž koncertní film a v tom je ten problém. Phil Joanou totiž podle mého názoru nevěděl, co chce natočit. Půlka filmu (?) je v duchu lehce dokumentárním. Je tu pár rozhovorů (ze kterých se ale nic nedozvíme), zajímavé záběry a nejen koncertní záznamy. Po polovině jde ale v podstatě o záznam koncertu, i když nutno říci, že netradičně natočeného. Čím tato nahrávka chce být je mi záhadou. Dojem tak napravuje fakt, že jde o skvělou muziku. (60%) ()

Decker

Pamatuji si kdyz U2 byli v roce ´97 na Strahove tak bezel tenhle film v TV. V ty dobe jsem samozrejme o nejake csfd ani nevedel takze jsem nemohl tento film nijak hodnotit, protoze jsem od te doby totalne zapomel o cem to bylo. Az pred ctrnacti dny, kdyz jsem se vratil z koncertu U2 z Polska jsem to nekde vystrachal a podival se na toto dilko a jeste pln dojmu ze sedmdesatitisicoveho kotle z Katowic jsem si jen spokojene pokyvoval a chrochtal. Uzasna muzika, uzasny film, povinost pro vsechny fanousky teto irske ctyrky. ()

Gilmour93

„Mississippi and the cotton wool heat..“ Jako nekritický fanda partičky kolem Paula Hewsona nemůžu zkrátka hodnotit jinak. Where the streets have no name z koncertu v Tempe, Arizona je přímo nadpozemské a když už to člověk vidí x-krát, tak si všimne i takových malých, leč významných detailů, jako je Bonova dětská radost ve tváři, když jej pochválí B.B.King po společné zkoušce When the love comes to town. Obrovská studnice energie a tvůrčí období, kdy do toho hoši z Dublinu dávali 120 % srdce. ()

luga

Dokument vyznívá skromně a U2 jsou naprosto v pohodě. Vnímám, že komercializace nebyla tak okatá a černobílé pojetí s postupným přidáváním barevných záběrů během turné bylo velmi vkusné. Hudební projev kapely byl průzračně čistý a přesný, Bonův zpěv občas mrazil a kapela skvěle šlapala. Považuji toto období U2 za vrchol. Samozřejmě, že jsem byl na Strahově, mám koncerty ZOO Tv, Pop i 360. Objevilo se i potom velmi mnoho dalších skvělých skladeb. Co se týká koncertů, nemohu se ubránit dojmu, že neustále nafukovat něco, co je již samo osobě dostatečně veliké, je zbytečné a ke krásnému zážitku stačí to jednoduché prostředí, které bylo vidět a slyšet na pódiích z turné R&H . Musím dát 5* a o něco posunout celkové hodnocení ku 100 %. ()

POMO

Výborne skomponovaný hudobný dokument zo zákulisia, prekladaný koncertnými vystúpeniami, v ktorom mi ale trochu vadilo, že kapela pred kamerou odpovedá na režisérove otázky ako banda sfetovaných retardov. Asi si kladiem na svojich obľúbencov zbytočne vysoké nároky aj v smeroch, ktorým by som nemal prikladať toľkú váhu. ()

• Získaný materiál stříhal sám režisér Phil Joanou. Bylo třeba najít nosné záběry, které by z kilometrů záznamů učinily ucelený příběh. Aby tomu dodal formu a nějaké zdůvodnění, přiletěl nakonec do Dublinu učinit s U2 další vyjasňující rozhovory. (ČSFD)
  • Skladbu "Desire" nafilmovali v dnes už bývalém dublinském skladišti The Point Depot; později se z něho stal koncertní sál. (ČSFD)
  • Zpočátku měl mít premiéru ve dvaceti kinech, postupně se začalo mluvit o sto dvaceti a nakonec byl uveden ve více jak tisícovce kin jen v samotné Severní Americe. (ČSFD)