S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

miki68cz

Těžko něco poznamenat k filmu, který snad každý zná a každý viděl. Je to koncert skvělého řemeslného, vypravěčského umu režiséra, doplněného naprosto dokonalými výkony prakticky všech herců. Hudba je samostatnou složkou a je složena z nejlépe vystihujících skladeb dobu kam je film zasazen - klobouk dolů před výběrem. Tenhle film mne nikdy nebude nudit a to si troufnu říci, že jsem jej viděl minimálně desetkrát. Nejkrásnější filmy jsou ty v nichž člověk najde kus sebe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 3: Režie, Film, Herec Tom Hanks. Nominace 4: Hudba, Herec vedl. role Gary Sinise, Herec vedl. role Robin Wright Penn, Scénář........Bafta 1: Speciální efekty. Nominace 7: Herec Tom Hanks, Herečka vedl. role Sally Field, Kamera, Střih, Film, Scénář, Režie. ()

verka4444

Naprosto skvělý film, na který se můžu dívat stále dokola. Zobrazuje historii USA od 50 – 80 let tak dokonale, že se až dá věřit že se vše stalo přesně takhle. Moje citová záležitost – první film na kterém jsem byla vícekrát v kině a soundtrack k filmu bylo mé první CD v životě. ()

Nessos

Nemůžu si pomoct. Tom Hanks, ať bude hrát jakoukoli roli, bude pro mě vždy TEN Forrest Gump. Pokaždé, když se dívám na Forresta, tak na něm najdu něco nového a nejraději bych zvedl pomyslné hodnocení snímku o další stupínek. ()

stainboy

Nezapomenutelná sonda do novodobé historie USA a na CSFD oprávněně nejvíc nejlepší film všech dob. :) Nevím, co bych dodal k tomu všemu, co už zde bylo napsáno, snad jen že tenhle film možná nenese tak závažné poselství jako například Formanův Přelet, ale nutno přiznat, že zkrátka nemá jediné slabé místo. Od příběhu přes kameru až po fantastický (!) soundtrack je to naprosto dokonalé dílo. ()

Blackburn8

Klasika jeden z nejlepších filmu co kdy byli natočen v podání Toma Hankse a podle me i jeho nejlepší role, kterou zahrál opravdu výborně.95% ()

atlee

Ak sa na tento film pozriem iba ako na výrez z učebnice dejín USA vyrozprávaný v prvej osobe poloretardovaným chlapíkom s "cimrmanovským" talentom byť vždy pri všetkom, tak by som mu dal maximálne 3*. Štýl Forrestovi Gumpovi dodávajú dialógy, hudba pána skladateľ Alana Silvestriho, Tom Hanks s Garym Sinisom a v neposlednom rade Zemeckisova všestrannosť. Keby to bolo o čosi okresanejšie, tak by ma táto story chytila viac, ale 142 minút je aj na tak vynikajúco "vyčačkanú" plytkosť pomerne dosť. Forrest Gump mi jednoducho nestojí za to, aby som si ho pozrel viackrát (aj keď som už tak urobil), a preto nemôžem dať hviezdičiek 5, tobôž nie 6. ()

Exix

Kdo viděl , nikdy nezapomene na prostoduchého, ale charismatického Forresta , který dobře znázornuje, co to znamená pravý americky sen ,že i z průměrného prostačka muže být hrdina. ()

Salavard

Kdybych měl vybrat svůj nejoblíbenější film, pravděpodobně bych v tvrdé konkurenci zvolil právě tento. Takže popořadě: můj nejoblíbenější herec Tom Hanks v jedné ze svých nejlepších rolí, herecké výkony jako celek, režie, kamera, střih, příběh, hudba…Zapomněl jsem na něco? Film má všechno, co skvělý film má mít. Mohl bych se tu rozepisovat dále, ale myslím, že je to zbytečné. Kdo neviděl, měl by to urychleně napravit. ()

Asdas

Najlepší,najsmutnejší a zároveň najúsmevnejší herecký koncert 90 rokov patrí Tomovi Hanksovi.Robin Wright Penn získava cenu najvernejšej kamarátky 90 rokov a Forrest Gump cenu pre najvtipnejšiu drámu všetkých čias. ()

HuDiator

Najlepsi film co som kedy videl a videl som toho uz dost si myslim . proste uzasny scenar aj herci to robia tak ako maju . Super zatlieskal by som keby ste to poculi . ()

Cortyx

od začátku do konce je to dokonalost sama. Nemám moc co vytknout tomuto filmu jedině to že je to v podstatě moderní pohádka pro dospělé kdy v podstatě všechno dopadne dobře ale i to je vlastně nakonec Forrest Gump . Běž Forreste !! 100% ()

-Cobra-

Troufám si tvrdit, že životní role Toma Hankse, který zahrál amerického prostáčka Forresta Gumpa tak věrohodně, že jsem chvílemi měl pocit, že snad Hanks ani nemůže být normální... ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)