S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

Big Daddy

Režisér Robert Zemeckis stvořil jedinečný produkt, při jehož shlédnutí divák s velkým potěšením vnímá všechny jeho přísady. Film je svojí žánrovostí natolik komplexní, že osloví jak nenapravitelné romantiky, dokumentaristy National Geographic, tak i válečné veterány z Vietnamu. Na vše dohlíží v životní formě hrající Tom Hanks a Gary Sinise, přičemž druhý jmenovaný dokonce bez dolních končetin. Výsledný dojem umocňuje vkusný soundtrack a absence obvyklého happy endu. Ruku na srdce, kolikrát vás někdo dokáže přimět na chvilku závidět retardovanému člověku jeho cestu životem? ()

Sentry

tady skoro není co dodávat :-) geniální režisérský počin Roberta Zemeckise a nezapomenutelný herecký výkon Toma Hankse . Jeden z nej filmu které jsem kdy viděl a vždy se na něj podívám rád :-)) ()

Lorkis

Vrcholné dílo Zemeckise, i když jeho Back to the Future uznávám jako jedno z nejlepších scifi, ale tenhle film má vtip, má lidskost, dalo by se říci že má duši, a má nejlepší soundtrack co jsem kdy slyšel. Jaký výkon zde předvedl Tom už nikdy (zatím) nepřekonal... Tento film a ještě Shawshank patří mezi moje dva nejoblíbenější filmy. ()

Entity

Někde jsem četla, že Forrest patří mezi nejpřeceňovanější filmy, ale čert to vem. Bavila mě každá minuta, střídavě jsem se smála a brečela, tenhle milý, prostý chlapík si mě naprosto získal. Báječný Tom Hanks, úžasný příběh a skvělá hudba... Roberta Zemeckise znám pouze kvůli Návratům do budoucnosti, které jsem viděla jako malá a které jsou taky úžasné, ale tohle je nefalšované mistrovské dílo bez jediné mouchy a nikdy nepochopím, jak jej dokázal takhle natočit. Klobouk dolů, jeden z nejnejnejlepších filmů, jaké jsem kdy viděla (už mi dochází superlativy :)). ()

Kubasino

Velmi citlivá adaptace novely Winstona Grooma. Tom Hanks zahrál opravdu úžasně a film se beze sporu stal legendárním. Příběh byl vtipný, ale zároveň k zamyšlení a také dojímal k slzám. Neuvěřitelná, ale přesto super kombinace. Paradoxně byly ty srdceryvné scény jedním z důvodů, proč jsem nedal plný počet. Víte, když něco hodně sladíte, tak to nakonec zhořkne. Toho dojáku bych přeci jen ubral. Ale to není úplně vina Zemeckise, ale i Grooma. A druhým důvodem (tím pokryteckým) je to, že film vyžral Oscary zrovna mému miláčkovi Pulp Fiction :-D ()

Frfla

Dokonale jednoduchý hlavný hrdina Forrest (Tom), ktorý sa dostal všade a ani sa o to nemusel nijak zvlášť usilovať. Krásne nabobtnaný zamilovaný príbeh o hlupáčikovi a krásavici. Skvostne milo vtipný príbeh o kapitánovi a vojakovi a ich priateľstve, a to celé podčiarknuté Silvestriho jedinečnou hudbou. Proste a jednoducho "Jmenuji se Gump, Forrest Gump". :) ()

enzo_cz

Robert Zemckis a jeho klenot nad klenoty. Škoda, že vrchol má pravděpodobně za sebou s ohledem na to, jak si vede teď. Tato mňamka se mu fakt povedla a pro mě osobně má tento film hloubku a nadčasovost. Nemyslím si, jak jsem tady četl, že to je zakamuflovaná vlezdoprdelková sračička. Je potřeba to brát s nadhledem a zárověň vážně. Herecky bravurně zvládnuté, prostě nemám, co bych vytknul. 5 hvězdiček a dal bych i 6, kdyby to šlo. ()

FAxPR

opravdu jeden z nejlepších filmů. ne tak dobrý jako star wars (škoda, že to nenatočil lucas!), ale pořád skvělý :) a originální! ()

ThomYorke

Chtěl jsem napsat nějaký hrozně duchaplný komentář, ale po přečtení výplodů ostatních jsem zjistil, že mi slova od pusy ukradl lebowski. Vystihl naprosto přesně, co jsem chtěl říct. A překvapuje mě, že se o knižní předloze nevyjadřuje více uživatelů. Takže za mě: "Dobrá kniha, vynikající film." ()

DrahciiiRe

Mé hodnocení - pěkný film, který stojí za zhlédnutí. Ale nic víc. Nevím, čím to tak všechny vzalo, samozřejmě tam jsou pěkné scény, zahrálo to na city, Tom Hanks je dobrý herec. Ale viděl jsem spoustu lepších filmů, alespoň pro mně, které jsem více žral. Ne že bych byl člověk bez emocí, ale tohle mi připadalo jako pokus o nějakou filosofii lidského života, který se mi přitom jevil jen jako průměrná pohádka. No a teď už čekám jen výhružné vzkazy, jak že si dovolím tak špatně hodnotit takové opěvované dílo. ()

mimuzik

Lze jen těžko uvěřit, že tento filmový epos je tu s námi již 17 let. Přenádherný a po všech stránkách dokonalý příběh, který rozhodně pohladí po duši. Tady jsou další slova zbytečná.Takže díky tvůrcům za toto veledílo. ()

Jevablo

Forreste, běž! Proč tenhle film neztratil po patnácti letech a také po řádově dvaceti shlédnutích nic ze své zábavnosti? Snad je to jeho epizodičností, kdy každá etapa života retardovaného génia je vyšperkována k dokonalosti. Asi stokrát lepší než knižní předloha, které se to v podstatě vůbec nepodobá. Nejlepší je ovšem Forrest coby vzor pro Elvise:-) ()

J. K. Lister

Někteří lidé jsou obdařeni menším IQ, avšak přednosti objeví zcela v mechanických situacích, kdy nemusíte myslet nad problémem a vyřešit ho. Jde o intuitivní jednání nežli logické, a v tom se mi i film líbil. Jednoduché uvažování hrdiny a díky tomu, že byl jiný, si z něho ostatní utahovali nebo dělali prdel, což většina z nás, když si vzpomene na své dětství, zná. 0pět vynikající Tom Hanks a režisérské umění R. Zemeckise a Silvestryho skvělá hudba, které tyto veličiny dělají film filmem. ()

Yvettka

Absolutně nechápu co na tom všichni mají. Blbej film o blbcovi, který všem přijde roztomilý, ale pochybuju, že byste tento názor zastávali setkat se s ním v praktickém životě. Nudné, o ničem, přeslazené, americké s rádoby vyšším smyslem. Nechápu, jak to mohlo vybrat všechny Oscary Vykoupení věznice z Shawshank. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)