S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

Katka88

Tom Hanks asi ve své životní roli a já, která si Forresta vždycky ráda pustím a beru pak zase aspoň chvíli život s tím optimistickým nadhledem. :) ()

arexam

Máma říkala, že zázraky se dějí každý den. Co k tomuto filmu napsat. Kdo neviděl neuvěří. Prostáček, který zažije tolik historických událostí a potká tolik známých lidí. Pro mě nejlepší film, co jsem viděl. Zázraky se opravdu dějí. ()

Pretender

''Hello. I'm Forrest, Forrest Gump. - Nobody gives a hunky shit who you are, pus ball. You're not even a low-life, scum-sucking maggot. Get your ass on the bus, you're in the army now!'' ()

Mičl

Zemeckis natočil dokonalý film, který snad po každém shlédnutí dojímá i rozesmívá. Rok 1994 byl velice plodný co se týče filmové tvorby. Já bych spíš volil oscara spíš pro Shawshank, ale u Hankse je určitě ve správných rukách. Mám prostě toho tamního magora rád:) ()

Nons3nse

Hanbím sa že som tento skvelý film videl len nedávno,ale lepšie neskoro ako nikdy :-) Tento film dokázal rozosmiať aj rozplakať. Forrest nebol nejak obdarený múdrosťou ale zato si dokázal užívať život,a zažil veľa zaujímavých vecí. Jednoznačne Forrest Gump si zaslúži 5 hviezdičiek,a post 2 najlepšieho filmu. ()

matias32

Forrest sa rozbehol a už nezastavil. To ako a kde utekal bolo pekné, ale dosť priamočiare a v mnohých situáciach nereálne. Oscara si zaslúžil SHAWSHANK REDEMPTION. ()

Paity

Forrest Gump je filmem, na který asi přesně sedí, že si ho nechcete a chcete pustit. Jeho genialita nespočívá v tricích, nebo vtipné konverzaci. Herecké výkony hlavních hrdinů můžeme označit za výborné, přesto nevybočují. To hlavní co z celého filmu fascinuje nejvíce je příběh. Není mnoho filmů, kde by příběh tak moc diktoval celému filmu. A třešnička na dortu celé geniality jsou jednotlivé narážky na historické události. Scény, kdy si Forest podává ruce s prezidentem USA, hraje ping-pong v Číně a "investuje do ovoce" jsou nepřekonatelné. Proto pět * musíme dát všichni. ()

bila.tecka

Poprvé v 19 letech v kině čiré nadšení, podruhé v 36 na metrové TV ulepené znechucení. Asi je to přibývajícím věkem nebo přemírou cynismu v současných snímcích, nyní považuji Forresta Gumpa za učebnicový příklad postupů filmu, které vedou k označení úspěšný blockbuster. Scénář těžící z melodramatického vyprávění, přesně načasované dějové zvraty (kterým se říká klišé, ale fungují na většinového diváka perfektně), jímavé scény typu úmrtí matky a posléze manželky (o překrásném synáčkovi nemluvě), jednoduchá životní moudra, chytře klenutá hudba, výborní herci. Když se k tomu přidá řemeslně zvládnutá režie, výsledek je 100%. 3 hvězdy dávám za mírné cukání rtů při vzpomínce na Járu Cimrmana, přirozenou krásu Robin Wright a přesvědčivého Toma Hankse. Jsou mi všichni ti Švejkové a jim podobní z duše odporní... ()

pipapaja

Úžasné!! Opravdu tento film mě nikdy neomrzí, i kdybych si ho pustil stokrát. Tento film se zapsal do dějin jako jeden z nejlepších a je těžké popisovat v čem je dobrý. Ve všem příběh o tom jak forest proplouvá dějinami s iq 75 je opravdu dojemný a měl by ho vidět každý filmový fanoušek. Opravdu život je jako bonboniéra. ()

Shakeus

Forrest je pro každého. Pro hloupé, chytré, náročné, nenáročné, každý ho pochopí a každý (skoro) si ho zamiluje, protože je milý, krutý, smutný i veselý. Je neopakovatelný, stejně jako samotný Tom Hanks. ()

DailyDreamer

Průřez americkou historií očima toho nejupřímnějšího a nejčistšího vypravěče. Zážitek umocňuje Tomovo životní výkon a hudba čiré krásy. ()

kedl

Klasika která nikdy nezestárne. Vynikající Tom Hanks jako Forrest Gump. „Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš“...Nezapomenutelná hláška 5* ()

Corpsegrinder

Nádhernej film s úplně parádním soundtrackem a geniálním obsazením. Hanks je kupodivu uvěřitelnej retard a Gary Sinise jako poručík Dan je prostě poručík Dan no. Škoda že film už ke konci tak nějak ztrácí tempo, vim že spoustu věcí z knížky vypustili a to je škoda. I kdyby tohle mělo pět hodin, vydržel bych bez mrknutí sedět, to vim jistě. Zaslouženě se drží u špičky TOPky protože tohle je prostě film pro všechny. Mísí se zde komedie, drama, akce, dobrodružství a dokonce (a hlavně) i dokument. Navíc základ všech filmů takže kdo neviděl je hovno fanda filmů. ()

kukuuuc10

Vrcholné dílo Zemeckise, nejlepší role Toma Hankse,nádherný příběh, téměř dokonalý scénář. Film, který diváka rozesměje i rozpláče. Právem (zatím) 2.nejlepší film a 1.nejoblíbenější film tady ve středoevropské filmové databázi. ***** ()

Norino12

Jednoznačne jeden z najlepších filmov vôbec. Skvelé režisérske dielo Roberta Zemeckisa. neuveriteľné herecké výkony postáv a to predovšetkým výkon Toma Hanksa. Skvelý scenár, perfektne zvládnuté vizuálne efekty a jeden z najlepších soundtrackov. Myslím, že tu nemá zmysel ani rozpisovať, čo všetko bolo zvládnuté perfektne lebo tento film je perfektný sám o sebe. Nenašiel som v ňom nič, čo by mi vadilo a prinútilo ma čo i len pochybovať o tom, že si tento film zaslúži maximálny počet hviezdičiek. Ak by sa dalo, dal by som výnimku a udelil šesť hviezdičiek. ()

Rapikk

Forrest utíkal dál a dál, až se dostal ke hvězdám Hollywoodského nebe. A když už se zdálo, že jeho cesta již nevede dál, rozhodl se otočit, běžet zpět a cestou okouzlit již několikátou generaci filmových nadšenců. Není mnoho filmů, o kterých lze tvrdit, že si ho zcela jistě oblíbí i naše děti a dost možná i jejich potomci. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)