Systémový inžinier firmy FedEx Chuck Noland (Tom Hanks) má svoj osobný a pracovný život rozvrhnutý doslova na minúty - a jeho večne uponáhľaná profesia ho často nečakane odvádza ďaleko od milovanej Kelly Frearsovej (Helen Hunt), ktorú by si raz rád vzal za manželku. Chuckov hektický životný štýl sa dramaticky zmení, keď sa lietadlo, ktorým na Štedrý deň cestuje z USA do Ázie (ako inak, opäť raz za prácou), dostane do búrky a následne sa zrúti do Pacifického oceánu! Chuck katastrofu síce prežije, ocitne sa však na najodľahlejšom a najosamelejšom mieste, aké si kedy vedel predstaviť – na opustenom ostrove! Zbavený „barličiek" civilizácie i vnútorného pocitu večnej časovej tiesne zisťuje, že k tomu, aby si uchránil holý život si najprv musí zaistiť vodu, jedlo a aspoň provizórne útočisko. Keď prekoná i to, pochopí, že jeho najväčším nepriateľom v tomto exotickom vyhnanstve bude... Samota. Ale ako sa jej ubrániť a ako ju prekonať, keď nádej na záchranu je viac než mizivá? Hm... (oficiálny text distribútora)

muliku

Hezky zpracovaný, novodobý Robinson Crusoe. Tomu Hanksovi uvěříte prostě každičký pohyb a z jeho rozhovorů s Wilsonem věříte, že ten míč opravdu žije. Na druhou stranu bych od Roberta Zemeckise čekal malinko víc a všudypřítomná reklama na FedEx je občas opravdu dost vtíravá. Pro mě hezká podívaná, ale v nejbližší době ji znovu vidět nemusím - 65% ()

vrgulnik

Robinson moderní doby. Nebýt romantického konce, dal bych pět hvězdiček, ale pro mě stejně jeden z nejlepších filmů všech dob! ()

Alister

Po Forrestu Gumpovi rozhodně daleko umírněnější filmové dílo, jež si v závěru bohužel neodpustilo sentimentální vyznění. Zemeckis mi v mnohém připomíná Stevena Spielberga. Nicméně se jedná o jedinou vadu jinak nesmírně zajímavého a objevného filmu s Tomem Hanksem v hlavní roli , která mu je opět šita na míru. ()

mERRth

Film kde se skoro vůbec nemluví a přitom je to taková pecka (y) palec hore pro Roberta Zemeckise a samozřejmě i pro Toma Hankse ()

Slaaavo

Nič ma v živote nespomalilo tak ako tento film. Málo slov, veľa ticha a predsa by som prijal ešte menej slov. Úplne unikátny film svojim prevedením, donúti k zamysleniu. Vrelo oddporúračam. ()

Jevablo

Americká představa o ztroskotání. Tom Hanks by musel být génius kombinovaný s jeřábem, motorovou pilou a buldozerem, aby si dokázal sám na pustém ostrově vybudovat to, co nám režisér předvádí. Zbytek slabý. ()

Mark1983

Slyšel jsem pár lidí,co řekli,Skoro celej film jenom jeden herec a míč.Píčovina!Ale já se i u tohoto filmu dobře bavil,takže ostatní názory mě nezajímají. ()

Dupac

Pohádka pro dospělé, jak má být. Být to míň přehnané a poslední půlhodinka trochu víc sestříhaná, je to na 5*. ()

mine.slayer

Film popisující cesty osudu jednoho muže, jehož trápení dovedlo až k životní lásce. Další rozměr hereckých schopností Toma Hankse a pana Wilsona. ()

ghoston

Film jsem viděl dvakrát. Poprvé před 12 lety. Podruhé dnes 23.12.2012 v televizi. Páni docvaklo mi tolik věcí. Je to bezvadné filmové dílo. Řekl bych, že je to novodobá klasika. Vše je promyšleno a propočítáno tak, jak to má u filmu být. A funguje to moc dobře.Třeba ty emoce Chucka a Kelly na konci. Z 80% zvýšeno na 100%. ()

Spike86

Výborný výkon Toma Hankse dělá z tohoto filmu vyjímečnou záležitost. Hudebního doprovodu zde moc není, ale když v pár scénách je, tak se poměrně hodí a nebyl špatný. S Wilsonem to byl parádní nápad. Jediné, co mi nedává smysl a co jsem nepochopil, je to, proč neotevřel ten jeden balíček a proč právě zrovna ten... 85% ()

prometheusll

Perfektní film Roberta Zemeceksikyho. Výborné dobrodružství a prostředí. Hudba Bravurní. Dojemné chvíle,které mě nadchly,. Stráta Wilsona byla skoro k pláči. ()

Otan

Tom Hanks nesleze z plátna ani na okamžik.Né ,že by to až tak vadilo,ale není to zase tak silné .65% filmu je celkem v pohodě i když co ze scénářem,když je člověk pár let sám. Závěr se mi nelíbí.Mohlo to být o 10 min.kratší. ()

Yeday

Na to.., že sa tam veľa nenakecalo... to malo fakt niečo seba a rozhodne som sa nenudil(alebo len veľmi zriedka)! Bolo to všetko podané tak pútavým spôsobom a to len vďaka výbornému hereckému výkonu zo strany Toma Hanks-a, ktorý film neskutočne tahal. Plus umocnené vhodným hudobným doprovodom od Alana tomu pridáva len kredit naviac. Koniec bol na môj vkus trošíčku rozpačitý, no na svoje možnosti to skončilo v takom duchu v akom sa niesol celý film. Takže odomňa má pekných... = 85% ()

R.E.M.

Nejsou to čisté 3*, spíš 2,5. Zvládnout skoro dvouapůlhodinový film téměř sám je náročné pro herce, Tom Hanks to zvládl na výbornou, ale ta předlouhá stopáž filmu uškodila. Kdo se staral o střih měl daleko víc dostát názvu práce. Chvílemi příjemný zážitek, chvílemi nuda. I kameru bych si dokázala představit lepší, stejně jako scénář a některé dialogy. ()

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)

Očekávaná filmová událost – Rodinný film

Očekávaná filmová událost – Rodinný film

13.02.2016

Drama vypráví o manželích (Vanda Hybnerová a Karel Roden), kteří se vydávají na vysněnou plavbu do Karibiku a doma zanechají dvě nedospělé děti (Jenovéfa Boková a Daniel Kadlec). Nepřítomnost rodičů… (viac)

Reklama tisíckrát jinak

Reklama tisíckrát jinak

07.07.2006

Product placement znáte všichni, a nejvíce z našich filmů, kde se autorům prostě nějak nedaří jej přirozeně zakomponovat do děje. Ovšem v amerických filmech, jako i v některých jiných ohledech,… (viac)