Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

p.a.douch

Důstojné vyvrcholení celé filmové série. Všichni staří známí jsou zpět a ještě do sestavy nastoupila Mary Steenburgenová - a nezklamala. Mám rád tuto trilogii a mám rád western, proto mi tento díl udělal radost. Hodnotím ho sice nejmenším počtem hvězdiček, ale to rozhodně neznamená, že jde o zklamání. Drží si velmi vysokou úroveň, ale vzhledem k tomu, že předchozí díly jsem hodnotil pěti hvězdami, dám tomuto filmu jen čtyři. 85 %. ()

Skylwalker42

Za mě plných pět! Když jsem byk ještě malé dítko, tak mi to příšlo jako velké užasné dobrodružství - cestování časem, divoký západ... a to mi zůstává dodnes,Efekty dnes vůbec nevypadají na dnešní dobu vůbec špatně, viz lokomotiva ve finále. A hudební skladatel Alan Silvestri předvedl naprosto perfektní soundtrack. Je to skvělé zakončení této legendární trilogie, ()

panki9922

Podľa mňa lepšie ako II. diel. Krásne ukončenie trilógie, kde vám ani ten presladený záver nevadí, pretože to všetci doktorovi Emmetovi Brovnovi doprajeme. Viem si predstaviť ešte zaujímavejší scenár, kde by sa využili technologické prvky z prítomnosti v období divokého západu, ale o to v tomto diely nešlo. "Your future hasnt been written yet. No ones has. Your future is whatever you make it. So make it a good one !" ()

Radek273

Zpočátku se zdálo, že děsivá dvojka má své hrůzostrašné pokračování, ovšem naštěstí se tušení nepotvrdilo a úroveň trojky má opět mírně vzestupnou tendenci. A nutno říct .. navzdory westernové době! Konečně totiž Lloydovi asi někdo řekl, že nemá hrát pomateného vědce, protože ta ztřeštěnost se vážně nedala vydržet. Tím se i průběh děje cca od druhé čtvrtiny uklidnil a najednou se na to dalo koukat. Závěr vše zabíjí, ale .. zkrátka série je hotova, zaplaťpánbů! ()

Diego75

Robert Zemeckis vytvořil Forresta Gumpa, což je jeden z nejdojemnějších snímků všech dob. Jeho režijní talent se však podepsal i u tohoto filmu, který nádherně uzavírá tuto bláznivou a legendární trilogii. Můj velký dík patří hlavně za westernovské prostředí, které se sci-fi žánrem dohromady vytváří úrodné pole pro řadu vtípků a napínavých akčních scén. Jsem až tak nadchnut, že se nebojím tvrdit, že toto pokračování se mi líbilo ze všech tří dílů nejvíce. Profesor se nám dokonce zamiluje a já věřím, že film si oblíbil především Clint Eastwood, když je v podstatě hlavní hvězdou tohoto bijáku. ()

david141474

No a mám za sebou jednu z nejlepších Sci-Fi trilogií pod sluncem a zároveň nejlepší díl z této trilogie. Měl jsem pochyby, že to nebude tak dobrý jak si pamatuju, ale mýlil jsem se a jsem rád, že jsem se zmýlil, protože tento třetí díl je filmařský skvost. A navíc se děj většinu času odehrává na divokém západě, takže pro milovníka westernů, jako jsem například já, je tohle jen a pouze neuvěřitelně skvělý film ještě s prvkami Sci-Fi a komedie. Oscarový scénář psal opět Bob Gale, nechť se mu někdo odvděčí za tuto práci a námahu. Děj byl velmi zajímavej a zřejmě nejzajímavější co se týče této trilogie. Jak už jsem říkal miluju westerny a tento skvost není výjimkou. Všichni herci byli opět skvělý. Hlavní trio, čili Christopher Lloyd, Michael J. Fox a Tom Wilson podali opět skvělé výkony, jen mám problém s Clare, kterou ztvárnila Mary Steenburgem. Tato postava mi totiž nikdy nepřišla sympatická a kvůli ní jsme přišli o Emmetta Browna. Soundtrack je opět boží a skvěle zapamatovatelnej. Prostě toto je trilogie, která přepsala historii Sci-Fi. Nikdy jsem nebyl šťastnější, než v den kdy jsem poprvé viděl film Všechny cesty vedou do hrobu, kde bylo jedno z nejlepších Cameí co se týče westernů a to Emmett Brown ve stodole s DeLoreanem. Tomu se říká zlepšení nálady a finálního filmu. Ale to jsem zase odběhl od recenze, takže s tímto filmem mám jedinej problém a tím je Clare. Jinak je to skvost, který nemá jedinou chybičku a nemůžu říct, že by mi na konci filmu ukápla slzička, je to hold kinematografický skvost! 10/10 Nejlepší díl jedné z nejlepších Sci-Fi trilogií pod sluncem! ()

Lendak

Že ja debil som sa tejto geniálnej trilógii vyhýbal posledných osemnásť rokov.... Už chápem, že prečo je Návrat do budúcnosti považovaná za jednu z tých najlepších trilógií, ktorá sa môže kľudne zrovnávať s Pánom Prsteňov. Westernové zasadnutie je jeden z najgeniálnejších nápadov, ktoré kedy kinematografia mala šancu vidieť. ()

PanPyzamo

Předešlé dva díly této série jsem miloval. Hlavně druhý mě překvapil tím, že si dokázal udržet kvalitu na stejné úrovni, jako jednička. Bohužel trojka mě osobně už tolik neoslovila, jako předešlé dva filmy. Může za to nejspíše změna prostředí na western, které mě tolik nebavilo. U předešlých filmů jsem se bavil celou dobu, ale zde jsem se bohužel místy trochu nudil a hlavně mi přišlo, že to nestálo nějak za to. Po skončení jsem neměl nějaký obrovský pocit ukončení trilogie. Bohužel. Říkám jen svůj názor. Třetí díl mě moc nezaujal a tolik jsem se u něj nebavil. Za mě nejslabší díl z trilogie. Ta změna na western mi nevyhovovala a ani zápletka mi nepřišla tolik zajímavá oproti předešlým filmům. Přes to všechno to byl dobrý film. To ano. Jen říkám, že v porovnání s jeho předchůdci to bylo z mého pohledu slabší. 7,5/10 ()

PTuranyi

Atmosférou a všetkým ostatným nezaostáva za 1 a 2. Možno až na časový lapsus s doktorom Brownom, ktorý v roku 1985 neodcestuje do minulosti a napriek tomu po návrate späť chýba lebo sa nevrátil !?!?! ()

platzman

Vyhrává u mě soutěž o nejlepší díl trilogie o prsa před jedničkou, hlavně zamilovaný doc je k sežrání. Stejně jako v celé trilogii výborná hudba a dvojka MJ Fox + CH Lloyd. A líbilo se i Milwě, přes počáteční odpor k MJF :-)) ()

Skunkiee

Už konec druhého dílu mě navnadil že se mám těšit na výbornou šílenou ujetou jízdu po divokém západě. "Kde máš koně? - Rozbil se...", "Jak se jmenuješ? Clint Eastwood", "Clint Eastwood je největší zbabělec na divoké západě" a další nesmrtelné hlášky u kterých se válím smíchy dodnes. Podle mě nejlepší díl a vrchol celé trilogie je více než důstojným zakončením jedné z nejoriginálnějších a nejchytřejších sérií všech dob, naprostá paráda....95procent ()

Lorkis

První díl byl geniální, což mě překvapilo tak i druhý, ale že se to povedlo i ve třetím díle... Většinou filmy v dalších dílech upadají, ale tohle si stále drží svůj geniální standart. ()

Tomulka

Já Vás varoval, tvůrci :) Už se do toho trochu motáte. původně velmi originální nápad zpracovaný ve dvou dílech už svůj lesk mírně strácí. Naštěsti jen mírně! ()