Marty McFly (Michael J. Fox) odcestuje s Dr. Emmettom Brownom (Christopher Lloyd) do roku 2015, aby v ňom zachránil svojho syna od pobytu vo väzení. Po úspešne vykonanej akcii sa obaja cestovatelia vrátia do roku 1985, aby pokračovali v predpísanom behu života. Avšak svet, do ktorého dorazia, sa ani náhodou nepodobá idyle, ktorú opustili. Martyho otec je vyše desať rokov po smrti, keď ho zastrelelili. Najväčší nepriateľ McFlyovcov, Biff Tannen (Thomas F. Wilson), sa oženil s Lorraine McFlyovou (Lea Thompsonová) a teraz žije ako Martyho nevlastný otec. Prečo sa prítomnosť vybrala inou časovou vetvou? Je možné, že Biff tiež dokáže cestovať časom? (TV JOJ)

DansteR

Při nejmenším stejně dobré jako jednička, ne-li lepší. Skvěle zvládnuté, ještě lépe zahrané, občas náročné na pochopení, ale jinak 108minutová pohodička, která se zapsala jak do mé fantasy mysli tak i do dějin. ()

kenedicek

Velmi povedená komedie, dle mého skromného názoru. I když neustále se mi na mysl vkrádá myšlenka, že kdyby roli šíleného doktora hrál někdo jiný než Christopher Lloyd, tak by film spadl o třídu níž. Jeho mimické projevy jsou totiž naprosto neopakovatelné a v kombinaci s jeho celkovým vzezřením poté vznikla opravdu skvělá postava. K dobru také přičítám i mnoha lidmi haněnou překombinovanost příběhu- právě to udrželo moji mysl při 100% výkonu a to za 100% zábavy celých 108 minut. A řekněme si popravdě, kdy se nám toto povede? A taky jsem užasla nad představou roku 2015. Dobrý nápad a skvělé efekty. Už se těším! ()

LeePriest

Z velké části výborné pokračování, které kazí několik hloupých chyb typu Marty mluví do vysílačky půl metru od Biffa, ale Biff si toho nějakým zázračným způsobem nevšimne. To by zpozoroval každý hluchý děda! Jinak ale povedené. ()

LencaN

Ale jo, dám 5* ;) sice to bylo o chloupek horší než jednička, ale pořád to byla legrace, chytré zápletky, povedené vtípky, hezké vizuálně a šikovné triky. ()

Tuty

Dvojka působí komičtěji (Martyho rodina v budoucnosti a její celkové ztvárnění) a zároveň propracovaněji (změna časové linie a předání almanachu se sportovními výsledky sobě sama). Biff si almanach předává "náhodou" v roce 1955, tedy roku, do kterého v prvním díle cestuje rovněž Marty. To byl od tvůrců geniální tah, jenž zpestřuje děj a nabízí spoustu prostoru pro nastávající komlikující se situace. Líbí se mi ta "self" obhajoba před divákem, jak k tomu doktor ve filmu jen prohodí, že musí jít o magické datum. Vytvořená zápletka se nicméně ukazuje jako fajn záležitost neboť některé postavy se tu logicky překrývají díky prvnímu cestování do tohoto roku/ dne a znalec prvního dílu (podmínka) se musí bavit. Nemůžu jinak než dát plné hodnocení opět. ()

kacer4

Neviem ani sám poriadne v čom je to horšie ako jednotka. Pocitovo mi to tak ale vychádza.Možno je to tým, že naháňačky za napravovaním budúcnosti/minulosti/prítomnosti mi prišli dosť podobné ako v prvej časti. Trošku zaostal aj humor, ktorý bol v prvom diely nastavený veľmi dobre. Ale zase je tu výborné prepojenie s prvou časťou, výborné postavy, hudba aj scenár. Ale ten pocit je tu stále. Preto len štyri hviezdičky. ()

zigy

A Biff opět končí v hnoji...:) k naší potěše...:) Nej scéna je bezpochyby ta s pošťákem doručujícím 70 let starou zásilku, to mě vždy běhá mráz po zádech...a taky závěr s běžícím Martym, kterého doktor právě poslal do budoucnosti a on se tam přesto okamžitě znova zjeví.....může být lepší reakce než: " U všech skotů!" ? Jen mě na tomhle dílu trochu vadí prostřední SLIZKÁ pasáž z roku 2015, naštěstí naše přítomnost ve skutečnosti vypadá o mnoho líp.... ()

p.a.douch

Tak tohle už nebylo takové překvapení jako první díl, ale stále velmi vysoká úroveň. Thomas F. Wilson dostal mnohem více prostoru a nezklamal. Budoucnost, současnost a minulost všechno perfektně promíchané. Zemeckis s Galem opět na výbornou. Fox s Lloydem drží vysoký standart. Thompsonová taky dobrý. Škoda, že Elisabeth Shueová skoro celý film prospí. Tolkan jako učitel perlil a Zane se taky neztratil. No a dokonce se nám tady objevil i Flea a Wood. Velmi dobré pokračování. 90 %. ()

Kozlowski8

Marty opět využije vynálezu dr. Browna a cestuje časem. Tentokrát zabraňuje v roce 2015 průšvihům svého syna a taky se snaží získat sportovní ročenku, která se nedopatřením dostala do nesprávných rukou a to může zásadně ovlivnit budoucnost... Pokračování se line v podobném duchu jako jednička, pouze se odehrává více v budoucnosti - ve futuristických kulisách roku 2015. Dvojka je členitější, zamotanější a tím trošku nepřehledná. Opět ale skvělá záležitost. 80%. ()

Radek273

Zmatkuplné pokračování včetně chaosu, trapných dialogů a teatrálního "herectví". V hlavní rolích jsou: věčně někam běžící M.J.Fox (tedy pokud zrovna někam nemá spěchat, to se totiž potom vybavuje s kýmkoliv a prohlíží cokoliv) a "Fester" Christopher Lloyd, který nějak zapomněl, že nejde o pokračování Addamsovic rodiny, ani o dobrodružství fyzika frčícího na spídu. Zlatým hřebem jsou potom kulisy vytvářející prostředí budoucnosti, pro jejíchž realističnost by si opravdu divák musel leda něco dát. Prostě hotová blamáž s šokujícím postavením v žebříčku top filmů! ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

18.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden… (viac)