Česká veselohra o veselej rekreácii odborárov v zotavovni Jezerka. Postupne sa zoznámime s revízorom pražských elektrických dráh Andělom, energickým Slovákom Pálkom, šoférkou autobusov Marienkou, údržbárom Mašekom a ďalšími. Rekreanti sa popri svojej slnečnej dovolenke tajne pustia do rekonštrukcie miestnej detskej škôlky - a to všetko s nadčasovým i keď 50-tymi rokmi poznačeným humorom. Faktom je, že postava Anděla v podaní Jaroslava Marvana je podľa výsledkov českej ankety Hrdina filmového úsmevu najpopulárnejšou postavou histórie českej filmovej komédie. (RTVS)

Joe16210

Klasická komedie, které vévodí skvělý Jaroslav Marvan. Některé vtípky jsou opravdu skvělé a nezapomenutelné a vždy se u Anděla zasměju. Propaganda je zde více než očividná, ale filmu to nijak neubírá na kráse. ()

ForzaJuve odpad!

Nechutná propagandistická sračka! S názory typu "herecké výkony Marvana s Kemrem propagandu přebíjejí" naprosto nesouhlasím! Je tomu přesně naopak! Nic jinýho než zařazení k odpadu si tato fekálie nezaslouží! ()

Nerajohn

Agitační slátanina mající vytvořit dojem o spokojené a šťastné kolektivní dovolené. Postavu kulturní referentky a staré babky, co Marvanovi vyčitá pokutu, považuju za jednu z největších hrůz našeho filmu. ()

Tuty

Měl jsem možnost ten film vidět o svátcích a jeho největší devízou není humor ani příběh, ale výborní herci v hlavních rolích Kemr a Marvan, celkově ale zklamání. ()

janda1986

Kdyby tento film nepřekypoval takovým množstvím budovatelského nadšení, mohl jistě díky výkonu Jaroslava Marvana patřit mezi největší klenoty české kinematografie. Jestliže však nebudeme brát příliš vážně pracovitost rekreantů a nepřirozeně chrakterní postavu soudružky učitelky, můžeme se i dnes, téměř po šedesáti letech od vzniku filmu, ve společnosti pana Anděla příjemně odreagovat a zapomenout na každodenní starosti. ()

Tristanian

Že může tahle budovatelská sračka běžet v tv odpoledne 1. května roku 2011 je bohužel ukázkou toho, jak slabá může v některých chvílích demokracie být... ()

superzurda

Komediantské umění pánů Marvana a Kemra způsobilo, že tenhle agitační film lidé rádi sledují i po šedesáti letech. Dokonce se i pokouší přehlížet, že na nás z obrazu dohlíží přítel a ochránce generalisimus Stalin. ()

gezper

Marvan to táhne, seč mu síly stačí, ale agitka je to nechutná až blivno. Neuvěřitelné kolik budovatelských trapných postav a postranních linií se tam scénáristům podařilo nacpat. Nebýt Anděla, tak je to téměř nekoukatelný odpad. Z vedlejších postav ještě jakš takš ujde babka-drbna, Hlinomazův elektrikář a Kemrův Vyhlídka - i když ten se naplno začne projevovavat až na horách. Dvojka je již lepší a stravitelnější. [30%] ()

JackieBliz

Pominu - li (a opravdu bych chtěla) všechny ty hesla, plakáty, soudruhy a soudružky - vyjde vám usměvavá a naivní komedie s panem Marvanem, kterého mám moc ráda. Jen kdyby tam nebylo tolik komunistických pasáží - je to opravdu k smíchu. ()

Tsuki003

Pohádka o tom, jak se jeden bručoun (trochu) polepšil a že "ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc" :) Jasné poselství filmu se nedá zapřít, ale Marvan a Kemr... mimoto je to už klasika. ()

TheArpi

Komunistická propaganda od začiatku až do konca. Na druhej strane, aspoň človek vidí ako sa naši starí rodičia mali "dobre" a prečo stále volia toho hranatého červeného fešáka, ktorý oslavuje MDŽ polroka. Od úplného odpadu delí film len, v komentároch už spomenutá, dvojica Marvan, Kemr. ()

pold odpad!

Nevyslovitelně odporná záležitost, ještě mnohem odpornější než odpadní dvojka na horách. Dokud soudruzi dělali propagandu o hrdinných vojínech, dalo se to snést. Ale nasrat propagandu i do obýváku a na dovolenou je zu viel. ()

Salvator

Proč zadarmo odpočívat, když můžeme budovat anebo soudruzi na dovolené. Nebýt dua Marvan - Kemr, byl by film zcela k nevydržení. ()

rigby

Zase tak vtipné to není, aby to vyrovnalo silný budovatelský podtext. Poněkud laciný film, který je možná až moc připomínán a nadhodnocován, ale zasloužil by si upadnout do zapomnění. ()

klara.leb

Nejhorší film s Marvanem. Pro něj naprosto nepředstavitelná a neodpovídající otravná role, která mu absolutně nesedí a také to tak vypadá. Jedna hvězdička za karamboly s manželi, jinak děs. ()