Dnes v noci v lese nikdo nespí 2

• Poľsko W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 (viac)

Ženu, která jako jediná přežila krvavý masakr, potká hrozný osud. Nejistý nováček v řadách policie tak musí překonat strach a zabránit dalšímu krveprolití. (Netflix)

iXtr3m3

Do cca polovice je tu relatívne drsné fajn pokračovanie prekvapujúcej jednotky. Od polovice je to grc, ktorý je trápny, nie je vtipný, nie je hororový, nie je atmosférický, ako keby to natočil úplne niekto iný, ako prvú časť a prvú polovicu tej druhej. Trtkaciu scénu dvoch mutantov, napriek tomu, že tam asi aj tak nič nevidieť, som doslova pretočil, pretože už bolo utrpenie to dosledovať. Jedna hviezda za dokonalé gore efekty, tie boli na extra úrovni a ešte za posledné minúty, ktoré by možno nalákali divákov na pokračovanie, ktoré by mohlo byť znovu hustejšie ako prvá časť, ale to by sme nemohli mať predchádzajúce minúty, ktoré tieto šance totálne zabili, čo sa odrazilo aj na hodnoteniach. ()

ALIENka_

Nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale ano, existuje horší love story než Twilight. Jak se horor proměnil v divnou zvrácenou romanťárnu, ptáte se? Nevím, opravdu nevím, sama jsem z tohohle filmu vedle jak ta jedle. Už minulej díl byl příšernej, ale nějakým způsobem se jim povedlo udělat ještě příšernější. Proč vůbec dělali druhou část, proboha? A proč se na to vůbec koukám? Každopádně, tenhle film nedává absolutní smysl, postavy jsou tak strašně klišé a nesympatický, to fakt není možný. Wanessa je typická rádoby silná ženská, co pořád říká, jak jsou chlapi děsný a slaboši. Pak je tady Adam - policajt vyděšenej doslova ze všeho, klasickej chlápek, co nemůže najít přítelkyni. Máme tady ještě nějaký dva nácky (mimochodem bejt polskej patriot a nácek zároveň se docela vylučuje ne? Já jenom, že to vůbec nedává smysl z historickýho pohledu...) Ve zkratce, hlavní postava z minulýho dílu se promění v mimozemský monstrum. A můžete mi říct, jaktože jsou ty bráchové tak pomalý a ona tam lítá ve vzduchu jako čarodějnice? Jak ta schopnost funguje? V monstrum promění i policajta a spolu mají, dámy a pánové, ano, čtete dobře.. mají spolu sex. Představte si moji hrůzu a utrpení, když jsem se musela dívat na sex dvou bradavičňáků. Proboha, co je tohle za film?? Každopádně, pak se pohádají, bráchové vyhodí stanici do povětří a z policajta se stane pokusnej králík. Hodnocení: tvůrce má očividně fakt divnej fetiš/10 ()

Omnibus

"Žárlí holky, Polky, zrůdy... bublají v nich temné pudy!"  Na Imdb 40%, ale tady v černých číslech?! Pche. Nepoznáte dobrý film, ani když vám s potutelným chichotáním šramotí ve skříni! Na protest nadhodnocuji, z poctivých čtyř na rovných pět puchýřů.  V jedničce,  v puszczy Białowieskiej, se mi moc líbilo, hlavně u krmelce prasat bradavičnatých. Dvojka mi též seděla, jak garnek na dupę. Blaženě vytlemený už od úvodu. Snová barokní pasáž s nadupanou akcí versus ošuntělá realita života policejního podržtašky, při návštěvě otřískané prodejny s vágusem za pultem.  Je to hravé, pšonski goredravé, mokvavě romantické. A scéna nejzrůdnějšího mutantího sexu všech dob i pralesů mou Faustku nebezpečně rozněžnila: "To je o nás, miláčku!" :-) Rande v křoví se nám pokusila překazit drsná domobrana, dva pastmi vybavení otyloni, ale marně. Lovecké halali, špičková orchestrální záležitost, pak znělo celým filmem. Houkání lesních rohů, brumlání fagotů v křoví, ťapání kláves po střeše sanitky... a zádumčivé finále, při němž se rozplakaly první i druhé housle, útlocitná harfenistka a málem i já. I ta klingonština (© JASON_X) opuchýřovaných milenců byla super. Chci trojku! ()

eraserhead666

Uf, kde se jednička brala v rámci možností vážně, dvojka na to jde s obrovským nadhledem. Kde jednička dokázala alespoň příjemně zaujmout zemitým přístupem, naučenými žánrovými postupy a zajímavými postavami, dvojka selhává takřka na celé čáře. Píšu takřka, protože první třetina ještě tak nějak šla, ale pak to svou (ne)chtěnou tragikomičností a topornou parodičností šlo prostě do kopru. ()

Davies182

Těžko pochopitelný downgrade parádního polského slasheru. Začátek ještě poměrně fajn a se zajímavým nápadem, po půl hodině se ale tvůrci regulérně zblázní, a servírují naprosto debilní a nevtipnou parodii na Pach krve. Převeliké utrpení dokoukat do konce, i přes nesporné technické kvality a sem tam závan jakési zvrácené originality. Ruce a oči pryč!! [Netflix] ()

• Název filmu se objeví až chvíli před závěrečnými titulky. (noelcoward73)