Je to film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů. (oficiálny text distribútora)

Adams

Krasny film plny podnetu k zamyšlení. Na českou produkci nevydaně výborná kamera. Krasne vzpominky na obdobi vzniku filmu. ()

Barbucha9

Originální a promyšlený film skládající se ze šesti povídek se specifickým humorem sobě vlastním, působivou atmosférou a jedinečným scénářem. Povídky jsou geniálně a nenásilně provázány a tvoří nedělitelný celek. Příběh si hraje s osudy postav, které jsou milé už jen tím, jak jsou důvěryhodně reálné a ukazuje na mnohé pravdy dnešní doby. Velkou hodnotu filmu také přidávají neuvěřitelné výkony herců - Holubová, Hrušínský ml., Dlouhý - klobouček. Jsem překvapena, že v dnešní době o filmu stále ví poměrně malá část diváků, neboť je to jeden z těch hodně povedených. ()

She_Screams

Knoflíkáři, malý kult z 97 viděný v roce 19... ano, film co jistě lépe fungoval v crazy 90's, krapet zestárl. Nemám potřebu ho tady řešit... jen maličkost: Mladý lidi tenkrát jinak pařili (a dnes?) a taky se tenkrát scházeli doma u někoho na filmový večery (a dnes?). Přemalovaný holky s piercingem nosily ty světle červený ofiny, hned mě napadá, jak by asi ta ženská vypadala dnes.. Devadesátky měly něco v lidech, co nedokážu popsat, co dnes už není a zároveň něco, co zastaralo. Logicky. Jako tenhle film... Dýchlo teda na mě pěkně tohle moje ranné mládí a muzika. ()

Kivis

D O K O N A L É. Jediný český film v mé top 10 (i když Babí léto se nevešlo jen velmi těsně). Ten typ filmu, kdy najednou nenacházím pro hodnocení dostatek správných slov - je to jen o nepopsatelných pocitech všeho druhu - jak se říká napříč politickým, v tomto případě však pocitovým, spektrem. ()

Qer

Scénáristicky typický Zelenka v jeho originální neučesané formě. Raději mám přece jen filmy, kde se jeho často až absurdní nápady uhlazují pod režijním vedením někoho méně syrového. ()

anjan

Mám z tohoto filmu dost smíšené pocity. Na jednu stranu na mě působí velmi nekonzistentně s poměrně lacině zpracovanou pointou. Vyvrcholení do podoby "všechno do sebe zapadá" je sice milé, ale náročnějšího diváka zas tak nenadchne. Na druhou stranu se mi líbily jednotlivé povídky a zpracování tématu atomové bomby na Japonsko mě dost překvapilo a cením. Dialogy taky báječný. Až později jsem se dozvěděla, že režisér původně film vůbec nezamýšlel, možná i proto působí film tak roztříštěně. ()

Tobby47

Dnes již "klasický" český film. Zdánlivě nesouvisející, mnohdy absurdní povídky jsou hladce provázány. Tempo snímku je poklidné, v závěru je pomalejší - přesto to není naškodu. Vytříbený humor je plusem. Osobně mě nejvíce zaujala pokrytecká postava psychologa ztvárněného panem Vladimírem Dlouhým. ()

schebman.m

Takové Pulp Fiction po česku. Spolu se Samotáři podle mě nejlepší český "nový" film. Nezapomenutelné výkony všech představitelů a ta propojenost příběhů, z nichž každý zaujme nečím úplně jiným, ale jako celek působí výborně, možná až na závěrečnou epizodu s letcem, ta se mi tam moc nehodila. Jako vždy výborní Rudolf Hrušínský, Eva Holubová, perfektně slizký Vladimír Dlouhý a v nezapomenutelné roli Bořivoj Navrátil a Jiří Kodet. ()

Doskyc

Jedna povídka lepší než druhá. Pravá česká nefalšovaná ironie a neuvěřitelný smysl pro černý humor. Jednoduše úžasné. "Tak už nic neřeš, nepřepínej a hlavně po ničem nepátrej. Ty buď rád, že jseš!" =o) ()

Honey007

zajímavá provázanost jednotlivých povídek, přičemž taxikář a pitomci se svým osobitým skoro až jarmuschovským nádechem jsou jednoznačným vrcholem! :) 70% ()

poppysonnet

Tento film si absolutně Českého Lva zaslouží. Černá, hořká komedie, která jen srší hláškami. Již zmiňovaná "To neřeš" anebo "Neživíš, tak nepřepínej!". Včera jsem ho po dlouhé době viděla a nadchl mě možná ještě víc, jak jindy! :) Návaznost jednotlivých povídek je unikátní a myslím si, že by málokdo zvládl napsat tak skvělý scénář. Ti, co dali jednu hvězdičku jsou s prominutím hňupové. Buď nerozumí tomuto stylu komedie, nebo ten film jednoduše nepochopili. Poslední věc, kterou bych chtěla zmínit je ta, že neznám ani jednoho kamaráda v mém věku(15), kterého by tento film nadchl. Myslím si, že až každý doroste do určitého věku, myslím tím psychicky, film se mu zalíbí! :) ()

pecouldek

S cca desetiletým odstupem jsem se na tento film podíval a musím říct, že nebýt skvělých hereckých výkonů Navrátila, Holubové, Hrušinského, Kodeta a potažmo dvou povídek, ve kterých hráli, tak bych to asi nedokoukal. Jen kvůli nim dávám 60 % ()

LEOM

Tady to jinak než nastopro nejde...parádní režie úžasná holubová s hrušínským a zbytek hereckých výkonů je taky famózní, prostě plná palba fucking weather ()

Calvus77

Viděno opět po letech a pořád je to výborný a pořád to funguje! Je dobré si připomenout kolik úžasných a dodnes používaných hlášek má původ v tomto filmu. Není co dodat. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)