Je to film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů. (oficiálny text distribútora)

Paity

Tak trochu už klasika dnešní doby. Ale s postupem času to alespoň pro mne ztrácí dost na lesku. Tehdy ale uper záležitost. ()

Ještěřák

Knoflíkáři + Samotáři = Pulp Fiction po česku. Knoflíkáři jsou z tohoto velice silného tria IMHO asi nejslabší, zato zřejmě neujetější (cvikač knoflíčků, 6. 8. 1945, fucking weather apod.). :-) Přesto je z nich přímo cítit veliká invenční síla. ()

Myshkin

Povídkové filmy mám v oblibě a patří k mým nejvyhledávanějším. Baví mě na nich ta rozmanitost, i když je pravda, že ne vždycky se úplně povedou a ne vždycky všechny povídky vzájemně "ladí". Ať už je to u Knoflíkářů jakkoliv, jsou jedním z těch povídkových filmů, které mi jsou velmi sympatické. Ač je každá povídka jiná, všechny jsou provázané, neobyčejně originální, nadčasové, vždycky mají nějaký smysl, mají co říct. Některé repliky navíc ani po letech nestárnou. ;-) ()

Ukko

Nevim no... film to rozohdně není špatný a doporučil bych ho, ale připadne mi, že Češi potřebovali nějaké to svoje Pulp Fiction (pochopitelně převedené na naše poměry), a že film je hodně přeceňovaný. I zařazení do škatulky "kult" mi přijde přitažené za vlasy, rozhodně má Zelenka lepší filmy. ()

Ollie235

Dlouho jsem nad výsledným hodnocením přemýšlel, ale nakonec za 3*. Po výborné první povídce (Štěstí z Kokury) jsem byl příjemně naladěn a těšil jsem se, jak děj bude gradovat, ale to pro mě nenastalo. Další povídky šly s úrovní dolů (snad jen kromě Pitomců, kde jsem se u hlášek Holubové a Hrušinského dobře bavil). No a poslední kousek skládačky (Duch amerického pilota) jako důstojný konec rozhodně neberu. Škoda. ()

AIMÉE

Pokud byste bydleli s Evou Holubovou, nepřepínejte kanály v TV, pakliže jí neživíte... v této domácnosti jsou pravidla pevně stanovena. ()

Renfield

Chytrý a zároveň chytře propojený povídkový film o lidech a jejich podivnostech. Hned úvodní povídka o bombě, nadávkách a počasí je výborná! Další co samozřejmě nemohlo nezaujmout je Eva Holubová a Rudolf Hrušínský (kterého za tu osmičku prostě ocenit musím) a jejich hlášky! Skvěle napsáno, i zahráno, ostatně jako většina povídek. Výrazně slabé části film nemá, i když mě poslední povídka bavila méně, ale zase film dobře uzavírá. Většina z nich se odehrává v atmosféře noční Prahy (která se opravdu povedla) a za poslechu Radia 1. Knoflíkáři jsou silnou černou komedií, ve které se Petru Zelenkovi nepovedl jen scénář, ale bezpochyby i režie. 80% ()

ArthasKarfa

Povídky, které na sebe skvěle navazují a proplétají jedna druhou. rozhodně zajímavý námět na každou z nich, dohromady tvoří skvělou podívanou o různých životních peripetiích. ()

no2

6/10 - Knoflíkáři jsou sice zajímavý film, v mém osobním žebříčku TOP 20 českých filmů 1989 - 2007 se však nenacházejí. Inspiraci zahraničními povídkovými filmy (např. nezapomenutelnou Nocí na Zemi) jsem neocenil, díky tomu mně přišel film méně originální, a i když je tam vidět snaha natočit kvalitní ´nezávislý´ film pro evropské festivaly, na zahraniční ceny to dle mého názoru nemá. Ano, povídka s Hrušínským a Holubovou byla skvělá a ve filmu se najdou i jiné hodně dobré momenty, ovšem zkrácení o deset minut by filmu možná prospělo - ke konci jsem se už pomalu začínal nudit. Zase taková bomba to tedy není, nějak nejsem schopný ty různé -Áře docenit, daleko více se mi líbily pozdější Zelenkovy filmy Rok ďábla a Příběhy obyčejného šílenství. ()

DuanBerry

Je mi velice líto, že zrovna Knoflíkáři mě museli tolik zklamat. Je to jeden z těch filmů, které jsem viděl před lety a v hlavě mi po nich zůstal jen příjemný nádech čehosi. Po letech jsem se na ně s radostí podíval znovu a s hrůzou zjistil, že mě ukrutně nudí. Dialogy působily nepřirozeně, uměle, příběhy z českých končin nepravděpodobně a hloupě. Plivání na lokomotivu mě přivádělo k zoufalé otázce, zda se skutečně v Česku vyskytují podobné živly. Nejvíce mě zklamala episoda s taxikářem (z Čechomoru), protože tam mi dialogy skutečně přišly naprosto nelogické a trapné. Je to paradox, když si uvědomím, že právě tahle část mě před lety tolik oslovovala. O samotných Tverpech, kteří si mezi sfinktery do anální oblasti vkládají zubní protesy, aby mohli tu a tam uštípnout knoflík z pohovky, se raději zmiňuji jen na okraj. Ačkoli zrovna Tverpové mě zaujali. Cokoli má společného s mystikou, svobodnými zednáři a podobně, mě nesmírně zajímá. Docela mě však odzbrojilo, když jsem se dozvěděl, že Tverpové jsou vlastně velice plaší a rozhodně se nesdružují. To, že samotná podstata Tverpů nebyla vysvětlena, mě tuze mrzelo. Vrcholem filmu pro mě zůstává chapter one čili Štěstí z Kokury. Proti té nemám námitek, proti zbytku filmu ano. Znovu opakuji, že je mi to velice líto, protože svého času jsem si tohoto filmu opravdu vážil. ()

Gagner

Bohužel mě tato věhlasná komedie neučarovala, povídky jsou pěkně propletené, ale některé jsou jasné už od začátku a některé nepůsobí ani tak reálně jak by měly, humor snímku (hlavně co se týče úchylky Kodeta) mi taky nepřišel do noty. Pro mě složenina většinou průměrných snímků. ()

Johny303

Holubová a Hrušínský jsou asi to jediné, co mě ve filmu relativně chytlo. Jinak šlo o jedno velké hluché místo - kdyby se to z původních 102 minut osekalo na délku dvaceti minut, nemuselo by to být špatné. :) ()

Hepy13

Nejlepší je příběh "taxikář", ten nasadil laťku hodně vysoko, postupně mě další povídky bavili míň a míň. Ovšem ta s Hrušínským a Holubovou mi celkový dojem zlepšila. Mám z fimu rozporuplné pocity, natočené je to více než kvalitně, já ale dávám spíše přednost dnes už klasickým českým komediím ze 70 a 80 let. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)