Z USA do Hongkongu přiletí dva obchodníci, David a Clinton, se sedmi miliony dolarů. Krátce po příletu jsou hned napadeni neznámými zabijáky. Clintonovi se podaří uniknout, ale ztratí peníze a později je zabit. Do přestřelky se zaplete bývalý tvrdý policista Alan Yau (Donnie Yen) a advokátka Mary Cheung (Rosamund Kwan). Oba se stanou hlavními podezřelými poté, co policie zjistí, že v Maryině bytě byla zavražděna spolubydlící advokátka Petty Lee (Do Do Cheng). Oba se dávají na útěk před policií i před mafiány, kteří chtějí těch sedm milionů. Při útěku se netradičným způsobem oba seznamují s Davidem. Ten jim prozradí, že peníze jsou špinavé a celou akci řídil zkorumpovaný právník a obchodník Philip Wilson (Robin Shou), který chtěl také už od začátku zabít Davida a získat peníze. Všichni tři se rozhodnou najít špinavé peníze, a dostat samotného Wilsona. (tequilla)

raimi

Ve všech ohledech lepší než jednička. Víc akce, víc humoru a nadsázky. Všichni zúčastnění mistři dostanou svůj prostor zazářit v pamětihodných soubojích. A že jich tu je - Donnie Yen, Robin Shou, Cynthia Khan, Michael Woods a Donnieho dlouholetej parťák John Salvitti. A bože, Rosamunde Kwan je tady tak nádherná, vtipná a roztomilá, až to bere dech. Špičková zábava. ()

Wacoslav1

Donnie Yen je docela frajer jak dojde na souboje ale komedialního talentu moc nepobral problemem druhy Tygri klece je totiz hlavne fakt ze se jedna o regulerni akcni grotesku s typickym Hong Kongskym nehumorem nebo teda nevim tamani se tomu asi smejou mne to spis mistama prislo trapny i kdyz par hlasek v neodolatelnem puvodnim vhs dabingu stoji za to hlavne jak Donnie Yen si zjednava respekt machruje v restauraci pred zenskou se kterou tam sedi a aby se predvedl tak vyjede v ty restauraci na typka ses opravdu hroznej fagot! ten za nim prijde a rekne mu ty kourici hovno tvoje kocka pujde se mnou! takze obcas to je i zabava ale spis zpusobena tim ze clovek neveri vlastním usim co ze to vlastne slysi kazdopadne porovnam li to z prvni Tygri kleci i kdyz spolecnej maji tyhle filmy asi jenom nazev jinak v tom nevidim zadny primy pokracovani je to slabsi a to o dost to je bez diskuze holt ja radsi akci nez ty jejich infantilni vtipky a zvaneni co nadelam ()

Flipnic

Druhý díl je mnohem horší než díl první a to jako film samotný. Scénář příšerný, ale celý film patří Donniemu. Prostě na začátku ještě s jednou právničkou začne zdrhat před grázly a zdrhaj a zdrhaj, celeý film doprovází tradiční honkongský humor, neustálé potyčky mezi mladým a nevycválaným Donniem a jeho kolegyní ... a řada akčních scén, které jsou velmi dobré, ale o nějaký zázrak se nejedná. Jako konec je ok, Donnie to docela rozjede, když už je zahnaný jako myš do slepé uličky, ale snaží se zde třeba bojovat katanou ... No prostě já tohle nemusím, vím, že Donnie s katanou neumí (iaidó, kendo, šerm, apod. ..), tohle si osvojit dá roky dřiny a i když ruce má Donnie fakt excelentním, jeto zde krásně vidět i v tomto jeho raném věku, kopačky mu nedělaj problém, dokáže bez drátů ve zpomaleném záběru ve výskoku kopnout do 3 stran (viděl jsem jen málokrát ve filmu s "běžným hercem-kaskadérem"), ten šerm mi tam ale neměli strkat. Neznám vlastně žádného herce, který by si choreografii boje s mečem osvojil naprosto dokonale a bez problémů zároveň s choreografií boje beze zbraní ("nevěřil jsem ji ani Tonymu ...), kromě 70.kového japonského akčního karate-katana-řezníka Sonnyho Chiby, které zvládal jak 6 stylů boje beze zbraně, tak excelentně boj s mečem a když už je člověk odkojen na takovéto kvalitě, raději při zběsilém Donnieho máchání mečem kolem sebe přivírá oči a čeká, až ho zase raději zahodí a pustí se do soupeřů rukama ... Ale to jsem se jen tak zasnil... Někomu se film může líbit, je to taková "Chanovská" honička s obstojnými akčními scénami a dobrým koncem .. ()

klerik

Yuen Woo-ping je okrem geniálneho choreografa aj chlapík, čo má fakt rád obojručné zbesilé strieľanie. Druhá klietka je do značnej miery komédia s klasickým motívom uvrieskanej panikáriacej ženskej, do finále sa však vrúti ako nekompromisný a krvavý akčniak. Samotná zápletka je dosť prostoduchá, ale je tu dosť akčných scén a sú pestré a nápadité... ()

castor

Béčková pecka z mládí se vrátila a.. už to taková sláva pochopitelně s odstupem času není. Tehdy totiž divák nevnímal ty neuvěřitelně plytké dialogy, které dávaly smysl asi jako chování postav v různých situacích (třeba i v posteli pod peřinou). Zůstává tak naštěstí permanentní akce (honičky, souboje, přestřelky), bohužel ale plná infantilních vtípků a typicky podivných asijských emocí. Když se ale začne vše zajídat, nastoupí závěrečná fyzická řež, ve které zpomalovačky nejsou nikterak samoúčelné, choreografie naopak výborná (ve výskoku se kope do tří protivníků) a třeba souboje s vlasatým Michaelem Woodsem nebo s katanou jsou nadmíru vydařené.. ()