Hongkongská policie úspěšně dopadne drogové dealery, až na hlavního šéfa Hunga (Wang Lung Wei), kterému se podaří utéct. Ten chce ihned pomstu a rovnou zabije kapitána hongkongské policie Stana Lunga (Leung Ka-Yan), který celou akci řídil jako policista v utajení. Po jeho smrti se policistka Shirley Ho Siu-Ling (Carol 'Do Do' Cheng), která byla jeho snoubenkou, rozhodne využít jakékoli prostředky, aby samotného Hunga dostala. To se sice podaří, ale při jeho zatčení ho v sebeobraně zastřelí inspektor hongkongské policie Michael Wong (Simon Yam) . Krátce po Hungově smrti Shirley zjistí, že její zesnulý snoubenec Stan Hung byl zkorumpovaný policista, který také obchodoval s drogami v zahraničí. K tomu policista Stuart Fong Chung-Yau (Jacky Cheung) dostane podezření, že jeden z jeho kolegů Tat (Ng Man-Tat) je také zkorumpovaný policista. Později se Stuartovi podaří tajně natočit na pásku Tatův obchod s drogami s dvěma americkými drogovými dealery (Michael Woods a Stephan Berwick). Pásku si ale náhodně pustí tvrdohlavý policista Terry (Donnie Yen), který se hned pustí do případu na vlastní pěst. Shirley se Stuartem musí rychle zjistit, kdo je v policejním oddělení další zkorumpovaný. (tequilla)

Lacike

Tiger Cage je vyssia liga ako seria Ultra Force. Prvy diel sice neponuka nonstop akciu vzhladom na herecke obsadenie v ktorom prevladaju nadani herci nad skusenymi bitkarmi, co mozno niekoho sklame. Lenže vdaka hercom perfektne funguje dramaticka stranka a tak film ani v neakcnych scenach nenudi. Prave naopak. O to viac som si vychutnaval jednotlive akcne sceny v ktorych dostavali zaporaci na frak. Kedze je to ale HK film, tak to poriadne schyta aj mnoho kladnych postav. Ked uz doslo na akciu, tak stala za to. Väcsinou sa jedna o spickovo prevedene a stylovo natocene prestrelky. Yuen Woo-ping dokazuje, ze je nielen skvely choreograf ale aj reziser. Neraz sa dockame neskutocneho kaskaderskeho kusku pre ktorom niekto niekam skoci alebo spadne z velkej vysky. Bitiek je pomenej a väcsinou su kratke. Choreografia je jednoduchsia, prispôsobena nizsim schopnostiam hercov, ale pôsobi neskutocne drsne a je bezchybne prevedena. Vrcholom je bitka Donnieho Yena v ktorej sa znova stretne so superdrsniakom Michaelom Woodsom. Z hercov ma najviac bavil sympatak Jacky Cheung a chameleon Simon Yam. Obidvaja svoje ulohy vystihli bezchybne. Vo vedlajsich ulohach sa mihne mnoho dalsich znamych xichtov. Takze celkovo som spokojny. K uplne dokonalym styrom hviezdickam filmu chybaju prepracovanejsie bitky, ale aj tak vysledok stoji za to. 7/10. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný krimi film od Yuen Woo-pinga. Má dosť dobrý príbeh o policajnej jednotke, ktorá pri zásahu proti obchodníkom s drogami nechytí hlavného šéfa a ten sa im chce pomstiť a zároveň niektorí čestní policajti z jednotky zisťujú, že medzi sebou majú skorumpovaných kolegov a tak nevedia, komu môžu veriť. Spracovanie je ale iba priemerné, po výbornom úvode sa už tempo skľudní a také už zostane prakticky až do konca, čo ale nie je zlé, dej je väčšinu času dostatočne zaujímavý, celá línia s kazetou je na tom dobre, ale problémom je, že film miestami dosť stráca dych, má pár nudných, ničím zaujímavých miest a navyše viacero zaujímavých prvkov nie je ani zďaleka tak dobre podaných, ako by mohlo. Takže asi tak polovica dĺžky filmu je vydarené akčné béčko a druhá už menej zaujímavá a trochu nudná krimi. Akcie je tu priemerné množstvo a síce mohla byť aj lepšia, ale aj takto som pomerne spokojný. Film má akčný úvod, záver a medzi nimi ešte asi dve výraznejšie akčné scény, zvyšok sú už skôr také maličkosti. Väčšina je len priemerne natočená a s občas horšie použitými strihmi, ale tých pár súbojov je celkom vydarených, prestrelky správne dynamické a poteší aj viacero dobrých kaskadérskych kúskov alebo výborných momentov ako zneškodnenie šoférky auta pomocou ostnatého drôtu, skok zo strechy na pištoľ a podobne. Najviac sa mi páči súboj s Donnie Yenom, kde postupne bojuje s dvomi silnými američanmi, súboj Jackie Cheunga s černochom alebo aj celý úvod. Herecké obsadenie sa mi páči, najviac ma mrzí, že Donnie Yen je tu len do polovice, ale je výborný a okrem neho poteší hlavne Simom Yam alebo Jackie Cheung. Ale niektoré scény sú až moc herecky prehrávané, čo ma sklamalo. Réžia a technická stránka sú len priemerné, Yuen Woo-ping je samozrejme perfektných choreograf, ale réžia mu až tak moc nejde, mám z neho len priemerné pocity. Z tejto série mám najradšej dvojku, za čo môže hlavne Donnie Yen v hlavnej úlohe, ale aj táto jednotka je celkom slušná, síce ako celok je len mierny nadpriemer, ale má svoje dobré stránky. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 62%. ()

Niktorius

Provedením akčních scén Tygří klec příliš nevybočuje z dobového hongkongského průměru (což ovšem pořád znamená, že jsou perfektně rytmizované a plné skvělých kaskadérských kousků), takže si mé sympatie kupodivu získala zejména v daném žánru nadstandardně poutavým příběhem a atmosférou. Woo-ping Yuen se sice neobešel bez trhlého humoru, ale chytře ho využil jen v rámci expozice, kde vlastně pomáhá s budováním sympatií k postavám, o něž se pak divák více bojí, když děj v druhé polovině značně potemní. Na celkovém prožitku má pochopitelně nemalou zásluhu i silný záporák v podání ďábelského Simona Yama. _____ Jo a Irene Wan je tu k sežrání... ()

majo25

Svižný honkonský akčňák s vtedy začínajúcou mladučkou hviezdičkou - Donniem Jenom. Pozitívne prekvapilo, že Donniemu čoby jednej z hlavných postáv sa nepodarilo "dohrať" do konca. Dejová stránka síce nepôsobí extra ucelene, napriek tomu to až tak nevadilo, pretože samotná zápletka je vyskladaná poctivo, na osemdesiatkový honkonský akčnák až nečakane skvele. No a súboje sú štandartne dobré...ako vidno, v Hongkongu ovládajú kung-fu nielen žltí "domorodci", ale aj bieli. ()

Ceres

Film mi vyrazil dech od prvních minut, ta akce je hodně zběsilá, pořád se něco děje, akční scény jsou parádní a to i přes to, že je tenhle film z roku 88. Zápletka není sice moc originální, ale herecé osazenstvo je luxusní, že ani nedýcháte, protože film se s osudy hlavních hrdinů nemaže. Akční scény, i když občas trpí syndromem osumdesátkovosti, tak sou perfektní, ta dynamika soubojů je úžasná. Luxusní kousek, i když pro spoustu dvou a níže hvězdičkových ignorantů ne, nechápu, film si zaslouží mnohem lepší hodnocení. Za mě 80 %a fakt nářez od Yuena. ()