Američanku Cindy Spencera - vynikající policistku Scotland Yardu - vyšlou do Hongkongu, kde má vyřešit složitý obchodní zločin. Případ brutální vraždy tajného vyzvědače, který vlastnil cenný mikrofilm - důkazový materiál o korupčních praktikách mezinárodního konzorcia - má zájem odhalit i domácí detektivka, stejně zdatná konkurentka Michelle Young. Inkriminovaný dokument však vůbec není jednoduché objevit, protože se ho pokoušejí speněžit tři místní gauneři. Jsou však příliš slabá partie pro mocného šéfa zločineckého konzorcia, který nad nima vyřkne ortel smrti. Cindy a Michelle se mu to pokoušejí překazit za každou cenu... (laura4)

MM_Ramone

Nie som a nikdy som ani nebol obdivovateľom ázijskej filmovej tvorby. Takže v oblasti hongkongských akčných filmov nemám žiadne väčšie skúsenosti. Celkom náhodou sa mi nedávno jeden takýto titul dostal do rúk. Jedná sa o snímok "Huang jia shi jie", ktorý bol natočený v roku 1985. Bola to poriadna kravina. Afektovaná ázijská sračka s mimoriadne trapným humorom. Jediné čo ma na tomto braku aspoň trocha zaujalo bola ústredná dvojica ambicióznych, dobre vycvičených policajných inšpektoriek (Cynthia Rothrock a Michelle Yeoh). * ()

choze

Dvojka je po většinu času typicky hongkongsky infantilní akční komedie plná komických figurek, které se pitvoří, štěkají se nebo rychle mluví a mlátí se navzájem, bez silného příběhu a sympatických postav jedničky, nicméně stále ještě s dostatkem skvělé akce. Finále ani tradiční HK melodram před závěrečnými titulky je slabší než u jedničky, ale stále dost dobré a není to ani tak brutální, zato o poznání vulgárnější (nadávky přitvrdily). Záporáci jsou fajn a hlavní boss opět kudy chodí, tudy se šíleně směje ("NEVADÍ VÁM, ŽE SE SMĚJU? JÁ SE SMĚJU HODNĚ - KDYŽ MÁM DOBROU NÁLADU. JE TO TOTIŽ ZDRAVÝ." - následuje hodně dlouhý smích). Nikdy mě nepřestane fascinovat, jak rychle se dokáže člověk zvednout po třech festovních kopancích do hlavy rychle za sebou. ()

LION-MR.T

Corey Yuen natočil trochu divnější film,zvláště,že je tu hodně humoru,který film chvílemi ubírá jiným směrem. Ale souboje jsou skvělé,akce dobře dávkovaná. Výborné spojení Rothrock a Yeoh bylo nejlepší jaké mohlo jen být. Obě jsou skvělé,Rothrock sice je dtvrdá a přímočará ve svém jednání a s nikým si nebere servítky. Přes místy otravnější humor a dramatický závěř,který mohl být jinačí se rovná pětihvězdičkové hodnocení. Galerii jsem dělal zase já s Bartem. ()

Xeelee

Doplňuju si vzdělání a chtěl jsem vidět pěknou choreografii ve filmu kde padouchům nakopává prdele Cynthia Rothrock (jde o jeden z jejích prvních 2 filmů s premiérou ve stejném roce). Film splnil má očekávání, ale jako celek jde o stupidní blábol vyfetovanýho scénáristy, který pojal příběh jako vyprávění o interakci lidí naprosto neuvěřitelným a většinou i dost nereálným způsobem. S poněkud infantilním závěrečným pojednáním na téma spravedlnost. ()

castor

Bez gramu ženskosti u ramenaté Cynthie Rothrock, s choreograficky lahůdkovými kousky velmi sexy Michelle Yeoh, s pitvořivým asijským humorem, častými „efektními“ záběry na odraz ve slunečních brýlích, s nepřeberným množstvím divoké akce a Jirkou Pomejem, který dabuje hned několik postav. Svou roli tu ještě sehraje důležitý mikrofilm a poměrně velké množství postav, které (bohužel) hubu jen tak nezavřou. Nostalgie tentokrát až tolik nefunguje, hlubší zážitek kalí opravdu nablblý humor a typicky podivné asijské emoce. Závěrečné zúčtování (stejně jako častá akce) ale samozřejmě potěší. ()

• Natáčelo se v Hong Kongu a Macao v Číně. (BMW12)