Tai ji: Zhang San Feng

• Hongkong 太極張三豐 (viac)

Příběh o dvou mladých šaolinských mniších, kteří se jako děti seznámí v klášteře, kde společně vyrůstají a učí se bojovému umění. Díky vznětlivé povaze jednoho z nich jsou oba mladíci z kláštera vyloučeni a posláni do skutečného světa. Zde se jejich osudy, rozchází - jeden mladík zůstává ve vesnici, aby pomáhal chudým povstalcům, zatímco druhý odchází do armády hnán touhou po moci. Film plný akčních soubojů předvádí především prvky z bojového stylu Tai ji. (Tamten)

Nethar

Tak jsem si dal trochu starší film, abych viděl, jak tenkrát Jet Li vlastně válel. Akční, trochu takového jako že komediální (záměrně), nic moc zvláštního dějově, blbinka. Ale musím uznat, že souboje byly velmi nápadité (v žádném případě ne reálné). Ne tedy nějak akčně drsňácký a napínavý, jako spíš zajímavě pojaté, když si podkopávají pod sebou různé kusy dřeva, stoly a jak si tak různě přehazují hole a kdesi cosi, prostě choreograficky boje nenudily. Dvě až tři hvězdy. ()

Mr.curry

Taky jste si po shlédnutí přáli začít s Tai-chi? Já ano. Nechat levitovat listí, prorazit zeď míčen, udržet meč nohama a rozsekat s ním hranici, zachránit princeznu a porazit hlavního záporáka, kdo by po tom netoužil? ()

zelda82

Choreograficke hody s dvojici velkych hongkongskych hvezd, ve ktere mi ty neviditelne draty ani trochu nevadily:)Pro fanousky Jeta Li povinnost! ()

Puol

Krásna Michelle Yeoh vo filme spolu s hromotlukom Jet Li-m pod réžijnou taktovkou majstra Woo Ping Yeuna, čo si múže viac priaznivec honkogských divočín priať. ()

Hapretor

Nudné a stupidní. Souboje trapné a nezáživné. Aspoň místy vtipné, bohužel tou stupidností. Míša Jéje a Jet-Li by se měli stydět za tento paskvil. ()

Xatrix

Perfektni kung-fu snimek pod taktovkou experta na bojovou choreografii Yuen Woo-pinga. Na to, jak je film stary jsou zde dechberouci akcni sceny, ktere se mohou rovnat s dnesnimi filmy ( a vetsinu take prekonavaji ). Pri tom vsem lehce zapomenete na absenci deje - naprosto odhadnutelny pribeh a spise ocenite lehke vtipky. Pro martial arts fanousky - must see. 9/10 ()

Jeand´Boa

Jsem unešen...bojové umění opravdu v dobré kondici...a Jet Li coby komediální herec...každý, kdo ho obdivuje a má rád, by tento film neměl vynechat... ()

RigorMortis

Pre mňa ako človeka praktikujúceho tai chi bola povinnosť si tento film pozrieť :) Poctivá akčná mlátička s Jetom Li v hlavnej úlohe, ktorú som si zamiloval už po niekoľkých minútach. Akcia sa skvele miešala s vtipom, no musím povedať, že akčnejšiu bojovku som ešte asi nevidel. ()

jack_scott

Čekal jsem mnoho, ale k oslavným komentářům se nepřipojím. Ta komediálnost, místy až tupost to spolu s plytkým scénářem dost sráží. Sice je fajn že choreografie bitek je dobrá, ale ve filmu se to s drátama až moc přehání. Tím spíš, že jejich retuš je ubohá a dost často jdou ty dráty vidět :-) To těm scénám ubírá na akčnosti a přidává na komediálnosti, což ale záměr jistě nebyl. Jet Li už zamlada rubal slušně, to se musí nechat. Koukat se na to dá dobře,ale filmů o kung-fu je mnoho...a daleko lepších bych řekl. *** a 65%. ()

patsandor

Tyto filmy mám rád a hlavně Michelle Yeoh. Bojové scény jsou super a je jich požehnaně. Škoda jen, že občas jsou v záběru vidět lanka, na kterých jsou herci zavěšení. ()

muti

pribeh bol celkom putavy aj akcny, ale vadili mi fakt prehnane sceny ako napr uplne off-topic bluznenie po zrade a zblaznenie sa, ktore odislo tak ako aj prislo. cinsky humor bol miestami skor trapny ako vtipny, az na sceny v klastore. film mohol byt trochu vaznejsi. choreografia bola ozaj paradna, najviac ma zaujala cast v klastore. skoda ze vyvoj postav nemal dost priestoru a tak sa mnich po celozivotnom vycviku v klastore az po dospelost nenaucil z jeho filozofie absolutne nic a pri prvej prilezitosti sa nechava strhnut mocou. to musle byt asi najhorsi mnich ever. ()

gezper

Zas až taková pecka to teda není. Akce je opravdu hodně, kvalitní choreo, ale neubrání se extrémnímu množství klasického kung-fu létání a anti-fyzikálním tríčkům v pestrých variacích. V nějaké míře to snesu (a dokonce do spousty asijských hero-eposů se to i skvěle hodí - Hero, Tygr a drak, Red Cliff 1,2), ale když je toho moc, né opodstatněně a ještě kousky hodně vyhroceny. Navíc častý důraz kladený na vtipnou složku jinak dobré (a překvapivě i místy drsné) akce sráží, nefunguje to optimálně (vs např. Drunken Master s Jackie Chanem). Do toho hodně slaboduchý naivní příběh-scénář, ale tak pravda, že na něm tyhle druhy filmů nikdy nestáli a stát nebudou. Pro mě docela zklamání, i když nepopírám, že Jet-Li to měl už jako třicátník hodně v paži. [60%] ()

HKstars

Tentokrát film ze starého dobrého Shaolinu. Moc si ho ale neužijeme, neboť hlavní hrdinové, kamarádi Junbao (Jet Li) a Chinbo (Siu-Hou Chin), jsou zanedlouho z klášteru vyhozeni a protloukají se životem sami. Jejich cesty se ale brzy rozdělí, Junbao zůstane ve vesnici s rebely a Chinbo odejde hledat štěstí v armádě (která potírá rebely). Je jisté, že jejich cesty se znovu střetnou... Yuen Woo-Ping tentokrát skutečně používal dráty, jako by se nechumelilo, a díky tomu můžeme vidět věci, které asi hned tak v jiném filmu neuvidíme (spektakulárnost některých scén netrumfne snad ani podobně laděný Iron monkey). Pokud chcete vidět něco jako Shaolin, ale s trochou humoru, skvělými akčními scénami a mírně hyperrealistickým kung-fu, tady jste na správné adrese. Spolu s Once upon... a Fong Sai Yuk tvoří tenhle film jakousi svatou trojici Jetových filmů s tématikou historického kung-fu. Rozhodně si nenechte ujít. 90% ()

filmfan7

Úplne súhlasím s tým, čo napísal Flipnic. A doplním, že film treba vidieť v origináli s titulkami. Mandarínština je krásne ľúbozvučný jazyk a dabing by pokazil celkový dojem. ()

ado7

Letí, letí, všetko letí - čo má krídla všetko.... Pravdu povediac, v tomto filme lieta naozaj všetko: Vojaci, polená, bubny, Jet LI. Ale vôbec to nieje na škodu, to lietanie k Jetlimu nejako patrí. Inak výborný film ()