Reklama

Reklama

Tai ji: Zhang San Feng

  • Hongkong 太極張三豐 (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Příběh o dvou mladých šaolinských mniších, kteří se jako děti seznámí v klášteře, kde společně vyrůstají a učí se bojovému umění. Díky vznětlivé povaze jednoho z nich jsou oba mladíci z kláštera vyloučeni a posláni do skutečného světa. Zde se jejich osudy, rozchází - jeden mladík zůstává ve vesnici, aby pomáhal chudým povstalcům, zatímco druhý odchází do armády hnán touhou po moci. Film plný akčních soubojů předvádí především prvky z bojového stylu Tai ji. (Tamten)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (61)

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Je to dosť dobrý akčný historický film s Jet Lim, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má veľmi dobrý príbeh o dvoch priateľoch, majstroch bojových umení, ktorí sú kvôli agresívnej povahe jedného z nich nútení opustiť Šaolinský kláštor a časom si obaja zvolia inú cestu, keďže jeden z nich sa spriatelí so skupinou povstalcov a druhý zase túži po moci a tak vstupuje do armády, kde si získava rešpekt krutého guvernéra. A keďže tu sa veľmi zmení, z priateľov sa stávajú súperi. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa to podať aj o trochu lepšie. Určite ma trochu mrzí, že dej je až moc jednoduchý a prišiel mi aj dosť skratkovitý, toto kľudne mohlo byť aj podstatne dlhšie, aby sa dalo lepšie zoznámiť so stranou povstalcov, ale aj armády a navyše aj zmena charakteru priateľa na strane armády nedostala skoro žiadny priestor, takže potenciál pre kvalitnejšie zvládnutý dej tu rozhodne bol. Ale zase v rámci kritérií bojových filmov, o čo tvorcom určite šlo tomu nemám moc čo vytknúť, film má výbornú dynamiku, tu sa skutočne stále niečo deje, pričom tých zaujímavých sekvencií je tu nespočet a navyše to má miestami také príjemné čaro, ktoré to ešte trochu vylepší. Jedine si mali zvoliť, akým smerom to podajú, buď to malo byť čisto komediálne, alebo skôr dramatické, takto som po celý čas mal trochu problém sa na to ideálne naladiť a toho humoru tu predsa len bolo trochu moc, než by bolo vhodné. Akcie je tu plno a je veľmi dobrá. Toto je opäť ten menej realistický štýl, takže postavy dokážu viac skákať a zvládajú aj presily desiatok protivníkov, ale s tým nemám problém. Hlavne, že súboje majú výbornú a nápaditú choreografiu, sú veľmi dobre natočené a pôsobia nadmieru dynamicky. Tu sa aj ťažko vyberá to najlepšie, súboj žien v reštaurácii, akcia vo vojenskom tábore, prepadnutie skupiny vojakov alebo aj finále, v akcii sa je stále na čo pozerať. S hereckým obsadením som dosť spokojný, skvelý Jet Li v hlavnej úlohe, výborná Michelle Yeoh, ale bavili ma aj obaja záporáci, či už pôvodný priateľ alebo guvernér. Zvyšok ma už nezaujímal, ale to mi neprekáža, tie hlavné postavy si s ľahkosťou vystačia aj tak. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, tu môžem vytknúť len to výraznejšie komediálnejšie prevedenie, ale inak je to veľmi dobre zvládnuté. Takže pár výhrad tu mám, ale aj tak som dosť spokojný a Twin warriors rozhodne patrí medzi to najlepšie, čo Jet Li natočil v deväťdesiatych rokoch. 78% ()

Dragoni 

všetky recenzie používateľa

Výborná dvojka Jet Li(Jun Bao) a Siu-hou Chin(Chin Bo), spolu s neuvěřitelně propracovanou choreografií bojových scén od začátku, až po konec filmu. Komediální duch se nese celým filmem téměř, až do konce, . . kde závěrečný duel je spíše Akčním-dramatem. Každou scénu jsem doslova hltal. Akční bomba plná propracovaných bojových scén, doplněné o občasný vtípek. Příběh o přátelství a zradě, o dvou životních cestách, které osud rozdělil. 85 % ()

Reklama

ywo666 

všetky recenzie používateľa

Nepáčilo sa mi to. Nemám rád tie absurdné bojové scény, kde všetci lietajú, čarujú a popierajú zákony fyziky. Som zastáncom realistickejšieho pojatia martial arts filmov. Nevadí mi keď lavný rdina znesie viac sako dokáže bežný smrteľník, nevadí mi keď sa predvádza brutálna choreografia, ktorá by v skutočnosti nefunovala, ale nechcem žiadne fantasy boje a hlavne nemusím očivodné laná. Tak po kritike trochu aj pochválim. V súbojoch predvedú herci skutočnú kvalitu (aj keď nie podľa môjho gusta) a občas je to vtipné. Aj keď je pravda, že čínsky humor ma trochu obchádza, al z toho množstva vtipov sa aspo pár uchytilo. U mňa 55% a zlatý Tony Jaa. ()

PetrPan 

všetky recenzie používateľa

Choreograficky rozparáděný Woo-ping Yuen, tvrdopěstní Jet Li a yeah! Michelle Yeoh. Může vůbec vzniknout špatný film? Samosebou nemůže a Twin Warriors patří k okouzlujícím filmovým zážitkům. Nádherné , sic nereálné, bojové scény plné létání a tvrdých až nejtvrdších úderů, a to ať v zápasech jednoho proti jednomu či jednoho proti armádě. Klasického přiblblého humoru naštěstí není zrovna houšť a Michelle Yeoh prostě miluju. Šel bych na pět, nebýt z mého pohledu zdlouhavé a krapet zbytečné ( a strašně ftipné) zápletky s pomatením mistra Li. ()

cubajz 

všetky recenzie používateľa

klasika žánru bojových filmů, která i přes přebytek létání zcela ohromí svou choreografií (hlavně bitky proti přesile jsou prostě boží) a nebojí se příběh přikořenit trochou tai-chi filosofie (pro mě je nezapomenutelná scéna, kdy Jet Li cvičí s hromádkou listí). Po tomto kousku jsem si musel dát Yuena mezi oblíbené režiséry, zatím ani jednou nezklamal. ()

Galéria (9)

Zaujímavosti (2)

  • V "letájících" akčních scénách jsou postřehnutelná jistící lana herců. Nejrušivěji chyba působí v souboji Siu Lin (Michelle Yeoh) a guvernéra Lioua (Jian-Kui Sun) přibližně v 80. minutě a v závěrečném souboji Junba (Jet Li) a Chin Boa (Siu-hou Chin) přibližně v 85. minutě. (Nodachi)

Reklama

Reklama