Jáma Pekel

Daniel Vávra

Účinkujú:

Daniel Vávra

Slasher

I jako jeden z krajně levomyslných alarmáckých pisálků, náruživých eko hipster-cyklistů, čarodějných moderních pseudo-architektů a všelijakých dalších vloček musíte uznat, že má Vávra (x) svý argumenty skálopevně srovnaný, umně odprezentovaný, témata poctivě zanalyzovaný. Úplně vše mu samozřejmě nepřikývnu, ale to je vedlejší, každou další Jámu většinou zhltnu hned na první dobrou a iniciativu proti cenzuře a za svobodu projevu cením a podporuji. Podobný YouTube je třeba jak sůl, hezky jen tak dál 🔥 ()

-bad-mad-wolf-

Daniel Vávra je specifická entita. Extrémní, dalo by se říct. Už před mnoha lety jsem pravidelně hltal jeho články v Levelu a viděl s ním desítky hodin rozhovorů, které málokdy nudí (ne vždy pozitivním směrem). Ta věčná ufňukanost je ovšem místy až nesnesitelná. Na jednu stranu zábavně nasraný bloger a pracovitý chlap, jemuž je vlastní buldočí zákus do tématu, ochota pořádně se do něj ponořit a schopnost být v nekompromisní opozici proti mnoha trendům, z nichž leckteré zmutovaly do úplných karikatur. Na druhou stranu do sebe zahleděný paličák, koukající na svět úzkým tunelem, sklouzávající k selekci "líbí se mi to = je to pravda/nelíbí se mi to = je to sračka" a ztrácející čas hrocením píčovin. Vávra nezapomíná tisíckrát si postěžovat, kdo a kde mu zase křivdil, rád si výklad informací upravuje pro svůj obrázek a vzápětí neváhá sám krátkozrace odsoudit každého s odlišným pohledem na věc. Jeho kritika věcí mě mnohdy baví, protože umí trefit hřebík na hlavičku, má atraktivní dikci a umí mluvit komplexně i konkrétně. A mnohdy mě taky nebaví, protože rád ignoruje společenské kontexty prakticky ve všech směrech, hraje si na znalce ve všech diskutovaných oblastech (někdy prdel, jindy bolestně krystalický Dunning–Kruger, jak už tu někdo zmínil) a před konstruktivním dokončením projevu dává přednost zbytečnému nářku a otravnému hudrování bez špetky sebereflexe. Je to jako když rozehraješ finále Ligy mistrů, dostaneš se do vedení 2:0 a v poločase se na něj vysereš, protože si myslíš, že si na tebe zasedl rozhodčí a navíc si chceš vyhonit péro ve sprše. Tak nějak to působí. Ale kecal bych, kdybych tvrdil, že ho pořád nemám trochu rád, magora udržkovanýho. (: ()

JohnCZ odpad!

Co na to říct. Že Vávra dělá dobré hry, to mu asi nikdo neodpáře, ale tam jeho schopnosti narozdíl od ega končí... Vskutku, Dunning-Kruger v praxi. Pro libtardy nesledovatelné. ()

tigre odpad!

Egomaniacké blouznění jednoho z největších tuzemských čichačů vlastních prdů, které každý díl neúprosně skončí jako meme "angry man shouts at cloud." ()

Wienerberger odpad!

"Pořad", který pravděpodobně vzniknul, jen aby se pan Vávra mohl se svými poddanými podělit i o svůj dokonalý přednes a vizuál, což mu facebookové statusy neumožňují. Jinak jde v podstatě o takový dlouhý příspěvek, jak ho známe z facebooku, ale rozšířený o zadrhávání, přemíru "eee", whiskey, pohrdavý hraný smích a Vávrovu secesní vilu. Obsah sdělení však zůstává stejný. Autor je v 80% obětí šikany (v tom smyslu, že mu někdo smazal příspěvek, nebo že Trump nevyhrál volby, apod.), ovšem agresora vždy slovně epicky zničí. Ve zbylých 20% je sám autor agresorem, kdy má potřebu svému věrnému publiku sdělit svou pravdu, která se týká v podstatě čehokoliv, protože Dan Vávra je expert na všechno. Tato pravda, která je jediná správná, ale nikdy není pouhým konstatováním, bývá totiž agresivním vnucením, které ve vás má vyvolat pocit, že jste naprostý d*bil, pokud si myslíte cokoliv jiného. Díky tomu, že si DV nevidí do pusy, pak vznikají absurdní situace, kdy zavalitý pán v křesle oponuje vysokoškolské profesorce historie tím, že přečetl neuveřitelných 6 knih o české historii, takže mají v podstatě srovnatelné vědomosti. Dunningův–Krugerův efekt je v přemýšlení DV velmi dobře pozorovatelný, nejenom v případě historie a fungování sociálních sítí, ale i v oboru jakým je například moderní architektura, u které má DV patent na pravdu, neboť - pozor - studoval dějiny umění! Je škoda, že Vávra (ten méně známý Vávra), nezůstal u vývoje počítačových her, a že mu herní komunita vystřelila ego do vesmíru. Má teď potřebu se demagogicky vyjadřovat naprosto ke všemu a působí to směšně a buransky. Dal bych půl hvězdy za Danovu schopnost pozorovat dvě kamery najednou. ()

Tvrdolín Veliký

Dĺžka penisu Daniela Vávry je pri stoporení asi 8 až 10 cm, čo považujem za katalyzátor všetkého ako sa na internete prezentuje. Veľa šťastia pani Vávrovej pri dosiahnutí orgazmu. ()

Dobry_clovek

Uzivatel Weineberger to popsal temer dokonale. Ja se na to ale divam rad. Jde totiz o krasnou ukazku manipulace s divakem a sireni polopravd, ktere Vavra vydava za uplnou pravdu. Vavrovi nelze uprit snahu o napravu veci, ktere stvou i me, ale bohuzel se u toho chova jako trinactilete decko. Je naprosto fascinujici jak leze na profily svych politickych oponentu, misto seriozni debaty je hned urazi a potom natoci hodinove video jak ho soudruzi, liberalove, Pirati a Zeleni nahlasuji Facebooku, ktery ho potom zablokuje a on “ pritom nic neudelal “. Na druhou stranu, jeho video o novodobe ceske architekture se neda nez podepsat. Mozna proto, ze v nem nejde o politickou orientaci, ale o obycejny vkus a vnimani estetiky, ktera muze byt stejna jak u liberala, tak i u konzervativce, ktery si poridil drahy sound system aby na nem mohl poslouchat hip-hop ;-) ()

Zedus

Dana Vávru si vždy rád poslechnu, někdy s ním nesouhlasím, ale v mnoha věcech se s ním shodnu. Navíc se mě líbí, že se nebere servítky s novou ubrečenou woke menšínou, která akorát nejhlasitěji pokřikuje. Což je vidět i tady v komentářích. ()

Bob_Kelso odpad!

Show narcisticke sněhové vločky nejubrečenějsiho tvora na českém internetu. Nevedecke ničím nepodložené breceni a následné blokování všech co nesouhlasí. Přezdívky Brouk Pytlík a Ban Vávra jsou velice přiléhavé. Prostě odpad pro odpad. ()