Je leto 1957 a automobilové impérium bývalého pretekára Enza Ferrari je v kríze. Všetkému čo spolu s manželkou Laurou vybudovali hrozí bankrot. K tomu ich búrlivým manželstvom hlboko otriasla strata ich syna Dina. Enzo musí pozbierať posledné zvyšky svojich síl a pretekárskej vášne, keď sa tím Ferrari púšťa do zradných 1000 míľových pretekov naprieč Talianskom. (Forum Film SK)

hanzikk

Nádhera. Sice to za mne nedosahuje takových kvalit jako Le Mans 66, ale i tak je to skvělý film. Pár momentů krapet nerealistických, ale jinak práce s kamerou a to co převedl Adam Driver bylo bomba. Dá se jen pochválit. ()

Charliesed

Zhlédl jsem životopisný film, ale najednou mám pocit, že jsem se skoro nic nedozvěděl. Celý se moc zaměřuje na rodinnou stránku, přičemž ani při tom nejde uspokojivě do hloubky, takže docházím k závěru, že se nezaměřuje pořádně na nic. Chybí rivalita, ukázání soupeře jako větší hrozbu pro Ferrariho. Z velkého závodu mohlo být napínavé finále, ale nakonec to bylo jen něco, co se tam prostě stalo a nějak ovlivnilo dění už v tak dost lineárním příběhu, kde se jde z A do B bez většího důrazu na jednotlivé části. Nečekal jsem, že ani neuvidím, jak se z firmy stala legenda, prostě to skončí v celkem náhodné části a zbytek si mám domyslet – já to ale chtěl vidět. Jaký má ten film jinak smysl, když Ferrari po jeho zhlédnutí nevidím jako něco velkého nebo nechápu, proč se zapsal do historie. Nevím čím je jiný než konkurenční značky, nevím o ní skoro nic, a ani to málo mi nepřijde zase tak důležité. Zpracování je však celkem příjemné, co se týče kamery a starých aut a atmosféry, bez toho by ale asi jinak neměl moc co nabídnout. ()

paralen500

Film o nemanželskom synovi Enza Ferrariho. Neskutočne ma vytáča, keď sa vo filme rozpráva  anglicky, ale herci majú taliansky prízvuk. Akože aký to ma dôvod? Taliansko je kolónia USA, kde celý národ hovorí anglicky s prízvukom? ()

humusak

Celé utrpenie Enza Ferrariho vychádzalo z toho že chcel mať v mene prvých “r” päť a druhých “r” jedenásť. Čiže Ferrrrrarrrrrrrrrrri. Ako malý chlapec už behal ako šialený  po úradoch ale všetci úradníci mu hovorili: “My sme leniví taliani, nechce sa nám písať toľko veľa “r” nechajme to tak ako to bolo a neotravuj pretože aj z tých prvých dvoch “r”  urobíme jedno. Urob radšej nejaké malé lacné modré spoľahlivé auto”.  Ale keďže Ferrari chcel byť stále Ferrrrrarrrrrrrrrrri začal robiť drahé nespoľahlivé červené autá. Tak asi o tom bol tento film ak som ho ho správne pochopil. ()

ORi_SV

Nedá se říct, že bych byl z filmu zklamán, přesto se však domnívám, že Italové natočili v roce 2003 o chlup lepší film. Herecký výkon Adama Drivera byl ovšem více než sympatický, a nejspíš mu dokážu i odpustit, že v roce 1957 měl Enzo asi o 15-20kg více, než on ve filmu. Některé scény byly však vyloženě zdlouhavé, začátek bez nadsázky nudný a suma sumárum, se tento pro*ebaný čas dalo využít krapet lépe. Jinak jsem od filmu očekával opravdu mnohem více a upřímně, asi si raději v budoucnu znova pustím "původní" a o 20 let starší talošský film o Enzovi. Je přece jen takový více životopisný ;-) ()

Andrmen221

Adam Driver to zahrál dokonale. Naprosto dechberoucí výkon v jeho podání, tohle sedlo jako prdel na hrnec. Moc se mi líbily záběry na mrtvé řidiče, po zhlédnutí jsem si musel pustit aspoň deset videí s nehodama z 50sátých let. O Ferrari by mohl být klidně seriál od počátků až do současnosti. Film se soustředil na jediý úsek, ale i tak klobouk dolů. ()

Gerick

Pre mňa rozťahané rodinné dráma, nudné manželské kecy, nevera, nič čo by človeka, ktorý sa zaujíma o autá zaujalo. Ani na druhý pokus sa mi film nepodarilo dopozerať. ()

phoenix9

možno tam je trocha zaujatosťi, lebo som fanušík F1 aj Ferrari a je to slabšie ako Ford v Ferrari či Rivali, ale aj tak nemožem inak.  85 % ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film