Yellowjackets

• Kanada Yellowjackets (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, (2021–2023), 18 h 32 min (Minutáž: 57–60 min)

Melanie Lynskey, Juliette Lewis, Christina Ricci, Tawny Cypress, Jasmin Savoy Brown, Pearl Amanda Dickson, Courtney Eaton, Samantha Hanratty (viac)

Dívky z předního středoškolského fotbalového týmu přežijí leteckou havárii hluboko v divočině na severu, ale to nejhorší je teprve čeká. 25 let poté se přeživší snaží přizpůsobit novému životu, ale divočina v nich stále zůstává. (SkyShowtime)

Animka

Je to hrozný. Děsivý. Mám ráda detektivky, thrillery, "krváky", i dobrý horor, ale tohle bylo naprosto šílené. Pokračovaly v zabíjení i tehdy, když je k tomu hlad nenutil. Banda šílených vražedkyň. Jestli jsou lidi ve své podstatě takhle zlí, krutí, zákeřní, když se dostanou do vypjaté situace, a věřím tomu, že ano, tak to je hrozné zjištění. Pravděpodobně, kdyby např.začala válka, tak budou rabovat, krást a zabíjet, jen aby měli oni... Něco podobného bylo i ve filmu Nech svět světem s Julií Roberts. Je mi z toho úzko, jak z ničeho dosud. Co mi vadilo dalšího? Je to zbytečně roztahanééé....tolik dílů...stačil by dvouhodinový film. Nevím, jaký vliv to může mít na mladé lidi (doporučený věk nad 16 let). Někdo tu píše, že jsou tím puberťačky přímo posedlé! To nezní vůbec dobře, srry. ()

Sjoduk

Príjemný seriál s troma časovými líniami - život pred pádom lietadla, život v divočine po páde lietadala a život späť v civilizácii po rokoch. Trochu tam vidím paralelu na kedysi slávny seriál Lost: pád lietadla, preživší sa musia nejako o seba postarať uprostred ničoho, nikto nevie, kde sú a ani nevyzerá, že by ich hľadali, plus sú tam ukážky z minulého a budúceho života. Budúcnosť, keď už sú postavy dávno dospelé mi prišla málo zaujímavá, niekedy až trochu ako hlúpa komédia, inak by to malo šancu aj na viac hviezdičiek. Tiež na základe scén z budúcnosti môže divák ľahko uhádnuť, ktoré z dievčat to neprežilo, keďže jej dospelá verzia sa v seriáli neobjavuje. Toto z môjho pohľadu trochu uberá na dramatickosti. Celkovo je to však fajn pozeranie na niekoľko večerov. ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)