Yellowjackets - Season 1

(séria)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, (2021–2022), 9 h 40 min (Minutáž: 57–59 min)

Melanie Lynskey, Juliette Lewis, Christina Ricci, Tawny Cypress, Jasmin Savoy Brown, Pearl Amanda Dickson, Courtney Eaton, Samantha Hanratty (viac)

Příběh se odehrává ve dvou časových liniích: v roce 1996, kdy soukromý letoun s dívčím fotbalovým týmem základní školy havaruje v divočině, a o 25 let později, kdy několik dospělých přeživších je nuceno se vypořádat se svou problémovou minulostí. (mikki089)

BoredSeal

Snaha zkopírovat model Lost s příběhem letecké havárie v Andách a dosadit středoškolačky - druhé dvě součásti jsou dobrý nápad. Obsazení pro obě časové roviny není špatné a dokud nezačne být jasné, že v 10 epizodách se stěží zodpoví všechny odpovědi, že to nebude dávat smysl a že někdo zapomněl, jak moc otravné byly v Lost záhady ostrova. Pokus usnadňovat si budování atmosféry 90. let neustálým nahazováním hitovek je velmi úmorný. ()

celticek

Začátek dobře navnadí. Víc než přítomnost se mi líbí survival z minulosti. Semtam solidní šok. Nejlepší je bez debaty Christina Ricci - tu vyšinitou Misty nemusí ani hrát. Táhne celý seriál. Na Juliette Lewis se zub času podepsal náramně. Jak sjetá šlapka. Hrát ovšem nezapomněla. Teenageři nám tu hodně vyvádějí, jen co je pravda:) a když k tomu přimícháme nějaký ten halucinogen, tak je o zábavu postaráno:) Celkově to vypadá jak mix Přežít & Blair witch. Do toho nějaké to dospívání, sex, haluze nevyzrálých pubescentů. Lesby, gayové, na co si vzpomenete - všechno krásně poplatné dnešní době. 3 a 1/2. Snad to nebudou natahovat na x sérií. Soundtrack je super - od rapu po Prodigy a když není po ruce přístroj, na kterém něco pustit, tak si holky zazpívají. ()

Tryskomyš

1. serie je sakra hodně dobrá. Můj první seriál na Sky Showtime. Je cool, napínavý, tajemný, jsem zkrátka nadšená. A jako bonus navíc 2 z mých nejoblíbenějších hereček. Pro přesnost, je to Juliette Lewis a Christina Ricci. ()

NikiVai

Skoro tři díly trvalo, než jsem se do toho "zakoukala", ale pak už mě to začalo bavit. Nevím, proč je to řazené jako horor, protože hororového jsem na tom neshledala nic. Ale napětí a drama, tož už bylo dávkované hezky. Dějová linie ze současnosti mě bavila míň, než ta minulá, leč obě měly něco do sebe. Rozhodně se těším na další sérii. ()