První dáma

• USA The First Lady
USA, 2022, 9 h 19 min (Minutáž: 52–59 min)

Tvorcovia:

Aaron Cooley

Réžia:

Susanne Bier

Kamera:

Amir Mokri

Hudba:

Geoff Zanelli

Viola Davis, Michelle Pfeiffer, Gillian Anderson, Aaron Eckhart, O.T. Fagbenle, Dakota Fanning, Judy Greer, Lexi Underwood, Kristine Froseth, Jayme Lawson (viac)

Přehodnocení amerického vůdcovství z pohledu prvních dam Eleanor Rooseveltové, Betty Fordové a Michelle Obamové. Tyto ženy, odhodlané uplatnit svůj vliv, se orientují nejen v rodinném životě, zároveň přispívají k politickému vývoji, který mění svět. (SkyShowtime)

fabecc1222

Veskrze Americká věc, kterou asi mimo USA nikdo dostatečně neocení, a možná ani nepochopí. Tři příběhy, tři období, tři první dámy. Hodně se tu tak skáče v čase, a já bych asi dal přednost lineárnímu vyprávění jednotlivých příběhů, bez tohoto skákání mezi linkama. Nemyslim si, že by zrovna tato série nějak dobře ukazovala život prvních dam, potažmo jejich potřebu pro dané prezidenty. Asi se z toho dalo vytřískat mnohem více. Spíš mi mnohdy přišlo, že nejlepší scény jsou vždy ty, kde je daný prezident, potažmo aspoň nějaká dobová reálná událost. Ani obsazení není ve všech ohledech povedenné. Dvě starší dějové linky jsou v pořádku, ale u Obamů to teda dost skřípe. Viola Davis herecky nestíhá a a O.T.Fagbenle pak vizuálně Obamu ani trochu nepřipomíná. Výsledkově mi to tu vyšlo přesně na 2,5, což správně matematicky zaokrouhluje na 3*, ale pocitově by to klidně bylo i na ty 2*. ()

TheRay97

Seriál zahrnující politiku i soukromý život prvních dam Spojených států amerických. Tady nejde jen o vystupování na veřejnosti a bytí ve společnosti prezidenta - jejich manžela, ale také o vnitřní i vnější boje, které musely všechny tři ženy překonat. Tři silné osobnosti s vůlí a odhodláním si zahrály jedinečné herečky a každá z nich se ke své roli absolutně hodila. Herecké výkony bezvadné, stejně tak jako scénář, putování v čase a pohledy zpět na jejich mládí. Z mého pohledu napínavý seriál, který nezklame. Speciálně musím zmínit Gillian Anderson a její ztvárnění Eleanor Roosevelt. Její vyjadřování a projevy mě naprosto dostaly. ()

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)