První dáma

• USA The First Lady
USA, 2022, 9 h 19 min (Minutáž: 52–59 min)

Tvorcovia:

Aaron Cooley

Réžia:

Susanne Bier

Kamera:

Amir Mokri

Hudba:

Geoff Zanelli

Viola Davis, Michelle Pfeiffer, Gillian Anderson, Aaron Eckhart, O.T. Fagbenle, Dakota Fanning, Judy Greer, Lexi Underwood, Kristine Froseth, Jayme Lawson (viac)

Přehodnocení amerického vůdcovství z pohledu prvních dam Eleanor Rooseveltové, Betty Fordové a Michelle Obamové. Tyto ženy, odhodlané uplatnit svůj vliv, se orientují nejen v rodinném životě, zároveň přispívají k politickému vývoji, který mění svět. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa derryl k tomuto seriálu (11)

První dáma (2022)

Skvělý seriál. Eleanor Roosevelt v podání Gillian Anderson je bravurní. Její výkon mě moc potěšil. Ať žijí první dámy. ()

Ten Bílý dům (2022) (E01)

Zajímavý rozjezd seriálu. Zaujal mě. Překvapuje mě jméno režisérky seriálu. To budí velkou zvědavost. ()

Hlasy se nesou (2022) (E02)

Pro mě konečně zajímavý díl a otevírání mnoha dějových linek. Herecky výborně zvládnuté. ()

Dovolte mi prosím (2022) (E03)

Zvláštní seznamovací díl aneb jak budoucí první dámy poznali své muže, trošku mi vadila roztříštěnost děje. ()

Prasklý hrnec (2022) (E04)

Nyní už v seriálu rozkrýváme nejrůznější nuance vztahů budoucích prvních dam a jejich manželů. Někdy je to hodně drsný vhled do jejich životů. I tak jsem rád, že seriál pokračuje lepší dějovou stavbou a tříbí se i herecké výkony, vyzdvihuji výkon Gillian Anderson v roli Eleanor Rooseveltové. ()

Houpačka (2022) (E05)

Výborná epizoda. Poznáváme blíže intimní rozměr životů prvních dam. ()

Výkřik (2022) (E06)

Nevýrazná epizoda, které toho moc řeší a výsledek se nedostaví. Velká škoda. ()

Nadir (2022) (E07)

Musím uznat, že tento díl překonal všechny předcházející. Výborný scénář a výborně sladěné příběhy, které dávají hlubší smysl. Tak to má být! ()

Trhlina (2022) (E09)

První dámy a jejich velké a důležité role v historii USA. Výborně dokumentárně a nádherně herecky zpracované. Bravo. ()

Vítězný tanec (2022) (E10)

Takové finále jsem si moc užil a první dámy zamiloval. Moc děkuji za výborný seriál!!! ()

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)