Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Dráma
  • Horor
  • Komédia
  • Sci-Fi

Obľúbené filmy (10)

Šinobi

Šinobi (2005)

SPOILER --- Sstrašne dobré, atmosférické, takmer bezchybné. Masterpiece. Akurát by som prijal radšej hepyendovejší záver, aj keď tým by sa prišlo o tú jednu dokonalú scénku.

Manyeo

Manyeo (2018)

Superb! ......... Takéto niečo (rôzne supersily) tu už bolo mnohokrát, ale tak perfektne spracované bitky superľudí (/androidov / komixových postáv / apod) sa vyskytujú veľmi ojedinele v týchto filmoch, väčšinou paradoxne nemajú ktovieakú údernosť, na rozdiel od tohto tu. Plus to bolo naviac zvýraznené tým že je divák poriadne učičíkaný a uspaný prvou pokojnou nebojovou a "nespojlerujúcou" - žiadne väčšie ukážky toho čo príde. Šikovné (: (preto by bolo aj zásadnou chybou vidieť dopredu trailer ak veľa ukazoval, neviem, nevidel som)............ (dobré recky: http://www.nerdly.co.uk/2019/03/04/glasgow-frightfest-2019-the-witch-part-1-the-subversion-review/ "" deliriously entertaining action sequences"" .....................https://filmschoolrejects.com/the-witch-part-1-the-subversion-review/ ""There is nothing quite like South Korean genre cinema. From the tonal mastery that sees them instantly move from pathos to pratfalls, to plots denser but far tastier than year-old fruit cake, to the sheer beauty and brutality of their action sequences, Korean filmmakers create dark magic on a regular basis while the rest of the world bathes in their glory.""

Veľmajster

Veľmajster (2013)

skvelé !! pri opakovanom pozretí stále viac vidno aký je ten film prepracovaný............... a ďalší update: proste jeden z najlepších kungfu filmov......... a ďalší dodatok: SAMOZREJME pre materialistov neuznávajúcich čchi energiu apod (a tým aj vnútorné štýli kungfu) tento film spadá do kategórie wuxia rozprávok pričom ani v tej kategórii nie je pre nich dosť zaujímavý ,keďže v ňom nie sú prezentované ktovieaké supersily, čiže hrozná nuda, ako píše napr J*A*S*M v komentári. Scénka s lámaním koláča z materialistického pohľadu vyznieva blbosť ako traky, alebo krehká subtílna žienka najlepším majstrom kungfu? Bullshit, right! ((: Lenže! Ak sa díva na tento film niekto kto vie o pravdivosti princípov vnutorných štýlov kungfu, tak preňho film vyzerá naprosto inak a zaujímavo. Napr aj tá scénka s koláčom je preňho skvelá, lebo vie čo sa deje a že to je realita a nie nejaké wuxia bludy. Čiže svetonázor tu ovplyvňuje vnímanie filmu. PS: dobrá recenzia (eng): www.onderhond.com/blog/grandmaster-review-wong-kar-wai .....................Ďalší neskorší dodatok: najprecíznejší a najhlbší kungfu film doteraz? :) z tých čo som ja doteraz videl zdá sa že áno. ...............UPDATE ku US alternate cut: sú tam aj nejaké doplňujúce scénky, takže dobre vidieť aj túto verziu

Alita: Bojový Anjel

Alita: Bojový Anjel (2019)

bitka proti strážnym tankom odfláknutá plus koldokola stále ten istý obohratý Grewishka, aj keď trocha apgrejdovaný, ten ktorého pobila už v prvom súboji, toho dajú aj do záverečného (mikro)súboja, mmm skvelý nápad [ update po opakovaných pozretiach: záverečný súboj (tanky+Grewishka) fakt stoj takmer za deravú bačkoru - hrozne kratučké ]. Proste mám pocit dosť nedostatočného využitia fantastického potenciálu. Ale Alita sama bola naprosto úžasná - to ako bola zahraná, "zanimovaná" , neuveriteľná hra emócií v tvári, jej história, nájdenie super-tela a jeho "osadenie" plus získanie príslušného meča = gejmery krochkajú blahom :), skrátka táto zložka filmu je perfektná. Plus vizuál okolia, mesta resp miest a atmosféra boli tiež vynikajúce. Celkovo slabších 5** . .........poznámka: film cielil na tínedžerov - tínedžerka Alita, jej frajer a jeho banda a ... tí film "nepodržali". Mal cieliť vyššie - na dvadsiatnikov a možno by zarobili viac a aj ja by som mal viac zábavy z filmu :P ........................................Výňatky od Rotten tomatoes top recenzentov: """Alita is a fascinating badass. "Alita: Battle Angel" fails her at every turn (no nie na every turn, ale dosť).....  ""All the cutting-edge pyrotechnics in the universe can’t overcome the uneven (and ultimately unsatisfying) screenplay. ""  ............."""What’s all too clear to see — and it’s a bummer — is that Alita, Battle Angel isn’t really a movie at all. Rather, it’s a fragment, a framework for a sequel, or a series of sequels, that it’s hard to imagine any audience demanding. Even those moments when the movie rouses itself to cinematic vigor are followed by padding and recycling. Cameron has been trying to get Alita’s story on screen for two decades. No wonder it feels wobbly and worked-over. Back then it might have played like gangbusters. But now, after a deluge of comic book epics and other CGI-filled sci-fi fantasies, the movie feels like it’s way past its sell-by date. Alita: Battle Angel looks ready to rock, but time has sucked the life out of the party.""" ____________________________ po 2. pozretí: Veľmi rozporuplný film - niečo tam funguje báječne, ale iné veci zas sú na úrovni 2** , nečudo že ledva ledva to zarobilo čo to stálo. ............................. update 1.8.2021: zvyšujem zo 4 na 5**, proste pozitív je ďaaleko viac ako negatív.

Kráľ Artuš: Legenda o meči

Kráľ Artuš: Legenda o meči (2017)

Masterpiece, period. Pre Richie-ho inšpiráciu (nielen) pre najlepšiu scénu vo filme viď - Shinobi: Heart Under Blade ... (: . SSSuper, oba................. update 23.12.'20: soo good :) .............................update 28.5.'21: This beautiful boy appeared there: click here   xDD

Rezistencia

Rezistencia (2015)

keď to nízko hodnotíte, u r "blind" lol

Enderova hra

Enderova hra (2013)

Najlepší filmový zážitok za posledný rok a v rámci svojho žánru za mnohé roky. Je smutné že to zarobilo len o trochu viac čo to stálo a tak sequel asi nebude. Škoda. Aj keď deťúrence v hlavnej úlohe a ich výcvikové hry nie sú pre mňa zrovna divácke optimum, nebol to ani problém. Niektoré momenty filmu sú však také úžasné, že ich už mám zaradené medzi svojich "top ten ever" a pri celkovom súčte plusov a mínusov mi to vychádza na 5*. Výborný soundtrack, absolútne perfektná hlavná melódia, jedna z najlepších, najatmosférickejších všetkých čias. Som si istý, že Orson je s filmom spokojný. BTW kto to porovnáva (sklamane) s knihou a dokonca kôli tom strhne body, je "amatér". (ja som predlohu nečítal) Z interview s Orsonom: """""How many scripts did you end up writing before Hollywood picked it up? Starting from the beginning, starting over again with a whole new concept, I did it about six times. So believe me, I am more sick of Ender’s Game than anybody. What was so hard about it? As it’s written, Ender’s Game is unadaptable. The book takes place entirely inside Ender’s head. I finally wrote a script that worked for people who had never read the book..........I have probably a dozen books that are much, much more doable on film than Ender’s Game."""""..................7.3.2015. Tak som si to znova prebehol. Peeerfektné :)..... update - opakovane v 2015: najzaujímavejší film z tých ktoré som si kol-dokola "prebehoval", miliardy zaujímavých psychologických mikrodetailov.