Dobrý člověk

• USA A Good Person (viac)

Daniel se setkává s Allison, kdysi úspěšnou mladou ženou, která byla zapletena do nepředstavitelné tragédie, při níž přišla o život jeho dcera. Společně zjistí, že přátelství, odpuštění a naděje mohou vzkvétat i tam, kde byste to nečekali. (Prime Video)

Rathalos

A Good Person je vynikajuca drama,ktora takmer dokonale vystihuje to,ako velmi dokaze smrtelna nehoda ovplyvnit zivot zucastnenych i ich vsetkych blizkych,velkym plusom filmu su herecke vykony,Florence Pugh sice moc nemusim,nie je mi prave sympaticka,ale to,co predvadza pred kamerou,no klobuk dole,fakt super vykon,ale nemozem zabudnut ani na Morgana Freemana,ktory aj napriek vyssiemu veku vobec nestraca na svojom talente,hraje bozsky,celkovo tato zalezitost na mna velmi zaposobila a preto je moje hodnotenie bez akychkolvek pochybnosti...:⁠-⁠) ()

Lacike

Na mňa príbeh tej chuderky, ktorej sa obráti život naruby a tak sa to rozhodne riešiť drogami, nefungoval a tak nejak mi bolo jedno, či sa z toho vylíže. A keďže sme v Hollywoode, tak môžete trikrát hádať, či sa Florence vylíže. Samozrejme a na konci je šťastnejšia ako kedykoľvek predtým. Ale s dabingom a pri žehlení by to taká nuda snáď byť nemusela. 4/10. ()

Fifer

70 %. Mysleli jsme, že po fantastickém debutu GARDEN STATE (2004) Braff postupně dobyde Hollywood. Nestalo se a jeho další 2 filmy byly, řekněme, OK. Teď přichází s dalším pokusem. Podobností s G. state bychom tu našli spoustu (painkillers, jak se vyrovnat se smrtí ad.). Chybí humorné pasáže, které byly v Braffově debutu tak skvělé. Tohle je smutný snímek. O smrti blízkých, o alkoholismu a pocitu viny. Ale není špatný, příběhové linky fungují. Vše se propojí, jak má. Ale někdy se mi zdá, jako by to bylo točené podle manuálu. Příliš mnoho voice-overů a příliš mnoho klišé tahají film lehce dolů. Přesto nelituju času a je to dobře odvedená práce. ()

sedm.1

Dobrý člověk je vážně dobrý film. Nabízí skutečně zajímavé postavy, velice výrazné herecké výkony, slušnou dávku emocí a podmanivou atmosférou, dramatické okamžiky fungují též přesně jak mají a v závěru dokáže přesvědčivě z citově založeného diváka vyloudit i upřímnou slzičku. Takto to zní tedy moc pěkně, jenže i přes všechny tyto klady není můj dojem z této podívané stejně ale natolik pozitivní, abych z ní byl nakonec nějakým zásadním způsobem nadšený, a problém je to o to větší, že nevím, proč tomu tak vlastně je. Nejspíš je to ale prostě jen tím, že i když celý ten film ve všech těch výše zmíněných ohledech funguje, tak nefunguje tak, aby mě dokázal skutečně oslovit, strhnout a především emočně rozcupovat, což bylo podle mě zásadním posláním tohoto snímku, ale hlavně v tomto směru to jede jen tak nějak na půl plynu a bojí se to jít opravdu až na dřeň, a to jak jednotlivým postavám, tak jejich činům. Tudíž tu máme hlavní hrdinku, která způsobí tragickou dopravní nehodu a divák v podstatě po celou dobu jen sleduje, jak se s tím ona ústřední postava pere, a to ať už v podobě svých vlastních pocitů a závislostí, tak v podobě s vypořádáním se se svým okolím, které se v tom ovšem plácá podobně jako ona sama, tudíž se nejedná o žádnou ,,sluníčkovou´´ podívanou, plnou usměvavých a spokojených jedinců, ale spíš sledujeme skupinu lidských nešťastníků, kteří se snaží zase nabrat život tím správným směrem, což ale není nikdy jednoduchá věc a jde jen o vůli a podporu nejbližších, což se zde také hodně řeší, každopádně tohle všechno ještě tak nějak funguje, jde spíš o to, že nic z toho není zpracováno způsobem, který by se dal označit za opravdu úderný, za vážně dramaticky vyhrocený, jen si to prostě poklidně proplouvá mezi všemi těmi osudy přítomných postav a ve výsledku to tak způsobí to, že místo toho, aby byl divák emočně vyčerpán, tak je spíš jen obalamucen happyendovou pointou, která toho navíc moc nepřináší a vlastně spíš až dokonce nudí. I přesto si nicméně dovolím film přeci jen doporučovat, jelikož jak jsem již na začátku zmínil, své nepopiratelné kvality ve většině ohledech má a že nedokáže diváka úplně emočně vyždímat je sice škoda, ale ne natolik zásadní, aby si zasloužil být podhodnocován. ()

Marze

Good person je o dobre osobe, ktera se primotala do tragicke nehody, a cinech , ktere podnika, aby se mohla zase citit dobre. Je to slzopudne horkosladne drama k druhych sancich a prekonani souzeni. Florence Pugh do zdlouhaveho filmu vnesla charisma. Morgan Freeman je take vynikajici. Je tu dost klise o souzeni, zavislosti, dusevnim zdravi a teenagerske vzpoure. Film je vlastne dvouhodinove intenzivni terapeuticke sezeni. Ale postavy se mi zdaly na hranici realnosti. ()

• Režisér a scenárista Zach Braff a hlavná herečka Florence Pugh boli počas natáčania tohto filmu ešte spolu vo vzťahu, celkovo 3 roky. Rozišli sa začiatkom roku 2022. (Arsenal83)
  • Zach Braff nenapísal scenár skoro dekádu a ako sám tvrdí, nápad na tento film dostal počas pandémie, kedy mal dostatok času vymyslieť nejaký väčší celovečerný projekt, kým dovtedy vôbec nevedel "kam ho vietor (v jeho tvorbe) zaveje". (Arsenal83)