Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Animovaný
  • Komédia
  • Dráma
  • Krimi

Recenzie (741)

plagát

Aquaman a stratené kráľovstvo (2023) 

Momoa má charizmu a jeho Aquaman je sympatický mierne prihlúply svalovec. Páčila sa mi jeho interakcia s bratom Ormom, ktorý je najzaujímavejšia vedľajšia postava. Čo nie je tak zložité, keďže ostatné vedľajšie postavy sú celkom nevýrazne. Čo sa týka zloduchov, tak sa nám vracia Black Manta. Nezabíjanie a vracanie zloduchov bolo jedným z veľkých plusov DCEU. Len škoda, že nejedná tak celkom na vlastnú päsť, ale je skôr akousi bábkou zlého uväzneného kráľa. Podľa mňa, keby jednal sám za seba (a bol trochu krutší) tak by sa jednalo o jedného z najlepších DCEU zloduchov. Čo musím na filme pochváliť, tak je dizajn tej starej technológie. Hlavne tie chobotničie stroje sa mi veľmi páčili. Mierna kritika k akcii. Keď sa bijú postavy jeden na jedného, alebo dvaja na jedného, prípadne aj ten súboj s tou chobotničou loďou, tak je to prehľadné. Ale keď príde na rýchlu akciu, ako napríklad tá naháňačka na začiatku, alebo súboje armád, tak sa celkom strácam. A čo sa týka vtipov, tak priznávam, väčšina ich, u mňa, nepadla na úrodnú pôdu. Ale inak som sa celkom bavil. Je to nenáročná, mierne prihlúpla, dobrodružná akčná zábava. A priznávam, trojke by som sa nebránil, i keď viem, že sa jej nikdy nedočkáme.

plagát

Priatelia (1994) (seriál) 

A mám to za sebou. Konečne som zhliadol tento legendárny sitcom komplet. A som spokojný. Vtipné momenty, situácie, ktoré zažívajú v reálnom živote snáď všetci z nás a sympatické postavy (i keď Monika mi sem tam liezla na nervy svojou panovačnosťou). Je pravda, že niektoré zápletky sa ku koncu opakovali (to, ako sa druhýkrát začalo riešiť Joeyho zamilovanie do Rachel mi prišlo ako varenie z vody), ale mám dilemu. Na jednej strane mám pocit, že tých desať sérií bolo aj veľa. Na druhej by som ich uvítal viacej, pretože s Priateľmi sa mi ťažko lúči. Čo viac dodať? Vysoké percentá a zaradenie medzi najobľúbenejšie seriály nie sú vôbec prekvapivé.

plagát

Šibenice (2017) 

Unudený Al Pacino, nahnevaný Karl Urban a novinárka, ktorá je občas múdrejšia ako detektívi s dlhodobými skúsenosťami pátrajú po hyper-geniálnom vrahovi, ktorý má svoju morbídnu hru dokonale premyslenú. Al Pacino je tiež super-génius, lebo mu naozaj stačí málo, aby vedel, kam sa má vybrať. Ani Sherlock by sa na neho nechytal. Dej by sa aj dal, ale je zbytočne chaoticky podaný. I tak by sa tento film dal brať ako celkom fajn oddychovka. Bohužiaľ tu máme rozuzlenie, aké na podobných ,,lacných" kriminálkach neznášam. Nič k nemu nevedie, scenáristi si cucajú z prsta, motivácia vraha začne existovať až v posledných minútach filmu. Kvôli tomuto uberám jednu hviezdu. A posledný pár minút boli vyložene trápnych a na smiech. A skoro som kvôli nim ubral ďalšiu hviezdu. Hangman je celkom priemerná lacná kriminálka, ktorá napriek obsadeniu pôsobí televízne. Dala by sa, keby rozuzlenie nebolo enormne stupídne a vycucané zo vzduchu.

plagát

Diplomová práca (1996) 

Napriek celkom malému počtu postáv sa filmu úspešne darí navodiť atmosféru, kedy divák pochybuje, kto je vinný a kto nie. A to je veľké plus. Zrovnávať s 8 MM zbytočné. Oba filmy sa síce zaoberajú témou snuffka, každí to ale robí po svojom. A oba to robia dobre.

plagát

Vraždy podľa predlohy (1995) 

Čakal som zlý, priemerný thriller, ktorý mi svojou hlúposťou a nezaujímavou réžiou skazí večer. Stal sa opak. Copycat je pohodový krimi film s fajn ústredným duom vyšetrovateľov. Sigourney Weaver so svojou Helen je síce klišé génia s nejakou poruchou (v tomto prípade trpí daný génius agorafóbiou), ale bavila ma. Vyzdvihnem aj hudbu, ktorá miestami navodila fajn atmosféru. Taktiež sa tu nájde aj nejaký ten prekvapivý moment. A scenáristi si necucajú veci z prsta, čo tiež poteší. Čo viac dodať? Copycat patrí, aspoň za mňa, medzi tie lepšie krimi thrilleri o policajtoch pátrajúcich po sériovom vrahovi.

plagát

Shrek inými slovami (2018) 

Cez 200 ľudí sa spojilo, aby prerozprávali prvého Shreka rôznymi štýlmi. Či už ide o rôzne animácie alebo live-action vstupy. Bolo to vtipné, zábavné a tak rôznorodé, že si to moju pozornosť naplno udržalo. Súhlasím s tým, čo napísal užívateľ Comics.jto: Takto by mal internet fungovať. Miesto hádania sa by ľudia mali spolupracovať a vytvárať takéto skvosty. Som zvedavý, či sa dočkáme aj prerábky dvojky.

plagát

Duna: Časť druhá (2024) 

Forma víťazí nad obsahom. Audiovizuálne je to skvelý film, to sa nebudem hádať. Ale príbehovo je to skratkovité, emočne chladné. Napriek minutáži, ktorá má 166 minút, som si miestami spomínal na Lynchovu verziu a ako bola ku koncu skratkovitá. Lebo aj tu som mal pocit, že niektoré veci sú urýchlené, prípadne prišli odnikadiaľ (to s tou špiónkou mi prišlo strašne náhodne). Vzťah medzi Paulom a Chani na mňa vôbec nefungoval. Vlastne žiadna postava, či vzťah na mňa nefungovali. Paulov vývoj mi tiež prišiel moc rýchli. Nechcem vojnu, dám si vodu, chcem vojnu. Ako som ale písal, po stránke audia či vizuálu (aréna Harkonnenovcov) je to výborné dielo.

plagát

610 metrů nad zemí (2022) 

Vzbudzovalo to vo mne nepríjemné pocity. A to beriem ako klad. Jasné, malo to svoje chyby, ale bavilo ma to. Ale asi by to fungovalo viac ako kraťas. Mám totiž pocit, že hrdinky sem-tam spravili logickú chybu, len aby minutáž mala ideálnu dĺžku. A koniec bol mierne urýchlený. Inak ale fajn film. Lepší, ako som čakal.

plagát

Temný prípad - Nočná krajina (2024) (séria) 

Na čsfd sa snažím neriešiť politiku a ani sa ňou neoháňať, ale musím povedať, že z tohto silno cítim súčasnú ľavicu. 90% hercov sú ženy, väčšina mladých je obéznych, téma dobrí eko-aktivisti a zlá banská spoločnosť. Dobre, to by som všetko ešte akceptoval. Ale ten koniec. K tomu sa ešte dostaneme. Pretože napriek mojej počiatočnej výčitke, tak štvrtá séria Temného prípadu nie je tak zlá. Zamrznuté temné prostredie je možno lacná kulisa, ale mne sa páčilo. Taktiež samotný prípad je temný, mystický a zabieha takmer do hororových vôd. Až tak, že som sa miestami bál, že to vysvetlia nejakým duchom, nebodaj si požičajú Lovecraftovského boha. Našťastie (alebo nie našťastie, ale k tomu sa dostanem) tomu tak nebolo. Miestami som mal ale pocit, že sa prípadu dostatočne nevenujú. Ako keby nevedeli ako. Možno by stačilo aj menej epizód. Čo sa týka ústrednej dvojice v podaní Kali Reisovej a Jodie Fosterovej, tak ich postavy mali momenty, kedy mi liezli na nervy, hlavne Fosterovej postava Liz Danversová bola občas na facku, ale viac bolo momentov, kedy mi nevadili. Takže fajn. Teda až na koniec. Uznávam, niektoré dialógy boli hlúpe a divné a nemuseli tu byť. Taktiež nie som veľký fanúšik zapojenia indiánskej mystiky a bol by som rád, keby sme tu tie rôzne vízie nemali. Akože celkovo by som tomu dal priemerné hodnotenie. Ale teraz sa dostanem k tomu niekoľkokrát spomínanému koncu. To čo malo byť? SPOILER: Annie je psychicky narušená eko-aktivistka, ktorá zničí roky výskumu. Je jasné, že skupina vedcov, ktorá tie roky strávila na opustenej stanici uprostred zimy vybuchne a zabije ju. Nie je to správne, ale úplne ich chápem. Samozrejme, podobne nezmýšľa skupina indiánok, ktorá daných vedcov chladnokrvne zabije. A seriál sa tvári, že je to v poriadku. Proste muž je zlo a žena zabíjajúca muža je v pohode. A to, že Navarrová a Danversová s tým súhlasia u mňa skazilo obe postavy. Proste prečo? Keby to bolo, že tí muži sú násilníci, tak je to pochopiteľné a pomstu akceptujem. Ale oni boli len vedci, ktorých nahnevalo, že ich snaha vyšla nazmar kvôli krave. To tam asi fakt mohli dať, že vedcov zabil duch, alebo nejaký boh spiaci v lade. KONIEC SPOILERu! Skvelé prostredie, celkom zaujímavá zápletka, zbytočný indiánsky mysticizmus, ok postavy s pár otravnými momentami, záver, ktorý to celé splachuje do kanálu. A to, že Issa Lopéz bude robiť aj na piatej sérií ma celkom zarmútilo.

plagát

Badman (2022) 

Bláznivá komédia robiaca si srandu zo superhrdinských filmov, ktoré v posledných rokoch dobili Hollywood. Mám rád absurdný humor a herci sú sympatickí.