Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Dokumentárny
  • Krátkometrážny
  • Komédia
  • Krimi

Posledné recenzie (10 816)

plagát

Nechvalně proslulý Youseff Salem (2022) 

Keď za krásne moderných moslimských tónov vidíte v úvodnej sekvencii arabský pár, ihneď viete že sa pozeráte na francúzsky film. A tak je to správne, treba sa obohacovať, len či v krajine galského muezína za chvíľu bude mať ešte kto robiť, keď tam je už samý inžinier. Film však prekvapujúco pod islamskými nuansami prináša vtipy hodné plytkej americkej komédie. Masturbácia v bazéne, onania v posteli, vaječné napätie na každom rohu, takže chlapec roznáša likér kde to príde... nuž veru novátorský štýl. Film nakoniec ale prináša kritiku do vlastného prostredia, chce podkopať tradičné konzervatívne prostredie moslimských rodín, kde sa šuká, ale nehovorí sa o tom, kde, citujem "lízanie frndy" žene inou ženou je neprípustné. Hlavný hrdina je nepraktizujúci moslim, ktorý si rád vypije, myslí ako homo sexualis a chce žiť západne, no pochopenie vo vlastnom prostredí nachádza len ťažko. Film má myšlienkovo svoje plusy, len z tých západných "hodnôt" si netreba brať hneď všetko. A len ťažko sa dá uveriť, že by tradičná islamská rodina kedykoľvek prijala, že dcéra oznámi, že sa vydala za inú ženu a že je to ok.

plagát

Karel V.: Neuskutečnitelná říše (2020) (TV film) 

Karol raz príznačne povedal: „Nad mojou ríšou Slnko nezapadá.“ A bolo tomu naozaj tak. Bol kráľom Španielska, arcivojvodom rakúskym, kráľom a neskôr cisárom rímskonemeckým, vojvodom burgundským a vďaka španielskym kolóniám ovládal i územia v Amerike. Celkovo bol vládcom nad oblasťami o rozlohe cez 4 mil. km². No a za úpenlivého stráženia jednoty kresťanstva sa medzitým diala za oceánom genocída aj v rámci šírenia týchto bohabojných hodnôt. Ako každý vládca však svoje impérium nemohol udržať naveky a celý život, aj za položenia miliónov obetí, nakoniec bojoval za niečo, čo na sklonku života označil za neúspech. Dokument je kvalitným prierezom jeho životom a panovaním, hoci sa objavia aj nejaká pofiderná historička, ktorá jeho matku Janu Šialenú označí len za "náladovú, rozhodne nebola šialená". Hej, tak ono to je asi len náladovosť, keď otvárate po nociach truhlu svojho dávno mŕtveho manžela, bozkávate a objímate jeho rozkladajúce sa telo a z tej lásky ho nedovolíte pochovať. Zaujímavý feministický prístup.

plagát

Sladký východ (2023) 

Keď sa raz stratíte na hajzloch v obchoďáku a budete hľadať východ, nikdy ho po úspešnom nájdení nahlas nenazvite sladkým východom, inak by vás takí ako maršál spotené čelo Naď mohli obviniť z prokremeľskej propagandy. Tento tínedžerský sladký východ je o niečom inom. Ani sladký veľmi nie je. Je plne festivalový, so zrnitým vizuálom zafarbeným akoby od šťaniek, no a mladá baba prechádza od jednej subkultúry k druhej na americkom východnom pobreží a to je tak všetko, čo má spoločné s východom. Zvyšok je vyholený tupec, pohľady na Mein Kampf a spanie s hákovým krížom, čo má poukázať na to, že aj také prvky sú v americkej spoločnosti prítomné, avšak v žiadnom prípade nejde o vrcholové dielo typu Kult hákového kríža. Ukazuje len Ameriku ako krajinu stále väčších kontrastov a ako sa s tým musí vysporiadavať nová generácia.

Posledné hodnotenia (35 159)

Nechvalně proslulý Youseff Salem (2022)

28.02.2024

Karel V.: Neuskutečnitelná říše (2020) (TV film)

28.02.2024

Sladký východ (2023)

28.02.2024

Jiří Korn: Miss Moskva (1989) (hudobný videoklip)

28.02.2024

Dunaj, k vašim službám - Episode 11 (2024) (epizóda) (S05E11)

28.02.2024

Mama na prenájom - Episode 37 (2024) (epizóda) (S03E37)

odpad! 27.02.2024

Největší esa mafie - Donnie Brasco (2012) (epizóda) (S01E08)

27.02.2024

Největší esa mafie - Man of Steel & Heroin (2012) (epizóda) (S01E07)

27.02.2024

Největší esa mafie - Vito Genovese (2012) (epizóda) (S01E06)

27.02.2024

Reklama

Posledný denníček (1)

Ovládací panel
9. naj používateľ Veľká Británia
61 bodov