Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Komédia
  • Dráma
  • Animovaný
  • Krimi

Zaujímavosti k filmom (15)

Yong Chun

Yong Chun (1994)

Hlavná postava je čiastočné založená na čínskej legende o šaolinskej študentke, ktorá stála za zrodom bojového umenia Wing Chun. Jeho asi najznámejším propagátrom bol Ip man, ale to už je iný slávny príbeh, i keď znovu sfilmovaný s Donnie Yenom (2008).

Báječní Bakerovi chlapci

Báječní Bakerovi chlapci (1989)

Michelle Pfeiffer sa zaskvela vo filme nielen herecky, ale i spevácky. Zaspievala všetky hudobné čísla úplne sama a dotiahla to až na oscarovú nomináciu.

Vrana

Vrana (1994)

James O'Barr sa písaním komiksu "Vrána" vyrovnával s ťažkou životnou skúsenosťou, keď mu opitý vodič zabil snúbenicu. Komiks vyšiel aj v českom preklade.

Vrana

Vrana (1994)

Brandon Lee (Eric Draven) nakrútil len zopár filmov pochybnej úrovne, Vrana mala byť jeho vstupenkou do Ačkovej produkcie. Jeho obsadením nebol zo začiatku nadšený ani autor predlohy James O'Barr.

Polnočný vlak

Polnočný vlak (2008)

Stejnojmenná předloha k filmu (krátká povídka) od Clive Barkera s česky přeloženým názvem Půlnoční vlak smrti vyšla i u nás v povídkové sbírce První kniha krve u nakladatelství Laser.

Rachot v Bronxe

Rachot v Bronxe (1995)

Je to už 5. anglicky hovorený film Jackieho Chana, ale jedná sa o prvý skutočný komerčný úspech na západných trhoch.

Rachot v Bronxe

Rachot v Bronxe (1995)

Hoci bol film nakrúcaný primárne pre západné publikum, bolo veľkým prekvapením, keď sa po premiere dostal na čelo amerického box office. Celkovo zarobil sympatických 32 mil. dolárov.

Rachot v Bronxe

Rachot v Bronxe (1995)

Príbeh sa síce odohráva v New Yorku, ale aby sa ušetrilo, nakrúcalo sa v kanadskom Vancouveri.

Pán draků

Pán draků (1982)

V oboch filmoch The Young Master aj Dragon Lord je záverečný súboj Jackie Chan vs. majster kórejského bojového umenia Hapkido Ing-Sik Whang.

Pán draků

Pán draků (1982)

Film bol zamýšľaný ako sequel k predchádzajúcemu hitu Jackieho Chana The Young Master (1980), o čom svedčí aj jeden z názvov "Young Master in Love".

Hra smrti 2

Hra smrti 2 (1981)

Do filmu bol pre jeho podobu s Brucom Leem obsadený korejský herec Tai Chung Kim. Väčšinu bojových scén ale odohral v kung-fu zdatnejší Yuen Biao. Tai Chung Kim využil svoju podobu s Brucom Leem aj vo filme Karate Tiger, kde sa zjavoval ako jeho duch.

Příběh policajta

Příběh policajta (1993)

Ako protipól tejto dramatickej úlohe nakrútil Jackie Chan v tom istom roku aj bláznivú komédiu City Hunter. Filmy sa nakrúcali takmer súčasne.

Příběh policajta

Příběh policajta (1993)

Príbeh filmu je inšpirovaný skutočnou udalosťou, únosom honkongského milionára Wong Tak-feia. Na rozdiel od záveru tohoto filmu ale jeho nikdy nenašli.

Reklama