Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Dráma
  • Komédia
  • Horor
  • Animovaný

Posledné recenzie (53)

plagát

Monarch: Odkaz monster (2023) (seriál) 

Typický príklad zbytočného seriálu, ktorý je len vsuvka do monsterversa Godzilla x Kong. Veľmi obstojne by toto dielo fungovalo, keby namiesto 10-dielnej série dostaneme max 2 hodinový film. Nedokážem odpustiť uťahanosť niektorých dielov, ktoré sú umelo naťahované kvôli predĺženiu stopáže. Pri bežnej filmovej dĺžke by bol dej svižný, plný zvratov a patrične dobrodružný v štýle Lovcov pokladov a prepojenie s ďalšími filmami by pôsobilo oveľa kompaktnejšie. Nebolo by potrebné ani väčšie množstvo monštier, pokojne aj menej. Vo výsledku som viac menej spokojný, keďže posledné 2 časti boli pomerne svižné, konečne sa vysvetlili viaceré otázky a to nekonečné pátranie malo svoju pointu. Navnadenie na filmové pokračovanie sa teda koná a vďaka rozpracovaniu tohto univerza ma donútilo čo to odpustiť aj prvému stretu Godzilly s Kongom. Obávam sa, že to bude pokračovať ešte viac dolu vodou, ale verím v opak.

plagát

Oppenheimer (2023) 

Veľmi som si prial, aby bol toto môj obľúbený film od Nolana, ale žiaľ nakoniec som nedostal, čo som si prial. Kvalite filmového umenia sa samozrejme nedá nič vytýkať, na to už sme si u Nolana zvykli. Rýchla kadencia dialógov a informácií mi vyhovovala a nemal som problém udržať niť. Scény boli natočené pútavo a stále hnali dej dopredu, takže ma neustále zaujímalo čo bude nasledovať. Vedel som už vopred, že bude film vrcholiť Trinity testom, takže prestrihy na štiepenie atómov, kde to škrtalo a zapaľovalo som si veľmi užíval a nabudene som čakal, kedy uvidím v plnej kráse tieto mikroskopické implózie a explózie častíc, ktoré roztrhnú bombu v obrovský ohlušujúci a oslepujúci výbuch. Namiesto toho som dostal tichú komornú scénu s fake zoomovaným výbuchom, ktorý len vzdialene pripomínal atómový hríbik a striedavé pohľady na vyjavené tváre v okuliaroch alebo zadky ležiacich vojakov. Som na Nolana naštvaný, že silou-mocou použil praktické efekty, čo inak patrí k jeho devízam, ale v tomto prípade to bolo na úkor danej scény. V podstate som dostal zážitok, ako keď sleduješ ohňostroj v susednej dedine. Najskôr vidíš malý svetelný efekt v diaľke a za pár sekúnd na to počuješ "puk". Skrátka totálne nevyužitý potenciál danej scény a pre mňa veľké sklamanie. Dúfal som, že sa vo zvyšku stopáže ešte nazrieme na pár sekúnd do Japonska a v slzách si užijem aspoň jednu explóziu, ale čakal som márne. Viem, že film sa zameriava hlavne na Oppenheimera a jeho život, že takéto detaily nie sú dôležité pre takýto druh filmu, ale práve takéto maličkosti pre mňa robia film nie dobrým, ale nezabudnuteľným. Druhá polovica bola vo výsledku znovu pútavá, aj keď mi chýbala nejaká interakcia alebo scénka naviac s Ramim Malekom, ktorý sa bez predošlého impulzu ochotne postavil v prospech Oppenheimera a nakoniec bol najdôležitejším článkom v osude hlavnej postavy. Rušili ma tiež scény s Einsteinom, ktorý sa vždy objavil, aby doložil nejaké svoje múdro, čo sa zrovna hodilo do scenára. Vo filme teda nie je scéna, ktorú by som si pustil opakovane a kvôli zvyšku nemá pre mňa zmysel druhé zhliadnutie. Priznávam, že moje hodnotenie ovplyvnili očakávania a nemal som som si čítať recenzie vopred, stále ale nemôžem poprieť, že sa jedná o výborný film s vynikajúcim technickým spracovaním a v kategórii áčkových blockbusterov je to malý zázrak, že zarobil miliardu.

plagát

Creed III (2023) 

Sériu Creed mám rád podobne ako Rockyho a vo výsledku sa všetky 3 diely nesú na približne rovnakej vlne. Úvodná bitka v ringu navodila tú pravú atmosféru. Prefarbený vizuál scény, pompézna hudba a efektné spomaľovačky boli celkom peknou invenciou a navodili dojem neporaziteľného šampióna. Po nasledujúcej povinnej-rodinnej jazde prichádza podozrivý starý kamarát Majors, ktorý niečo skrýva a postupné nenápadné budovanie napätia medzi hrdinami ma veľmi bavilo. Spôsob, ktorým postavu uchopil mi sadol a v kontraste so správňackým Adonisom dostalo nebezpečie tú správnu tvár. Vrcholí to taktiež celkom osviežujúcim Majorsovým zápasom o titul, kde predvedie niekoľko dick moves a už nepochybujete o tom, že je to špina špinavá. Výsmech Creedovi musí bolieť asi každého a odvtedy už len čakáte, kedy toho sviniaka spráska v ringu. Tradičná videomontáž z prípravy opäť naladí na správne vyvrcholenie filmu, akurát s poslednou bitkou mám trochu problém. Nie je tak efektná, ako tie ostatné. Chýbali mi efekty prvej bitky, viac špinavých úderov od Majorsa, údery aj celkový pohyb postáv v ringu mi prišli pomalé. Po prvýkrát zo série Rocky/Creed som mal z choreografie pocit, že nesledujem zápasníkov, ale hercov. Možno je to čiastočne nepresným strihom akcie. Taktiež "snová" pasáž, kedy sa hrdinovia odosobnia od okolia a nastáva súboj v hmle mi nesadol a prišlo mi to samoúčelné a opäť bolo vidno, že sú nemotorní. Tvorcovia to už keď tak mohli poňať originálne, ako súboj v ich hlavách, kde by boli práve spomínané prvky a hlavne viac krvi, ktorú v realite nie je tak vidno alebo krátky vzájomný dialóg, ktorý by trafil klinček po hlavičke a lepšie by potom predal konečné zmierenie v šatni. Vďaka hustej atmosfére, dobrým hercom a zabehnutej schéme športových filmov tohto tipu je to ale stále nadpriemerný zážitok a ako fanúšik ostávam pri vyššom hodnotení.

Posledné hodnotenia (5 124)

Tetovač z Auschwitzu (2024) (seriál)

28.05.2024

Tetovač z Auschwitzu - Episode 6 (2024) (epizóda) (E06)

28.05.2024

Tetovač z Auschwitzu - Episode 5 (2024) (epizóda) (E05)

28.05.2024

Jedeme na teambuilding (2023)

27.05.2024

Tetovač z Auschwitzu - Episode 4 (2024) (epizóda) (E04)

27.05.2024

Tetovač z Auschwitzu - Episode 3 (2024) (epizóda) (E03)

27.05.2024

Halo - Season 2 (2024) (séria) (S02)

24.05.2024

Tetovač z Auschwitzu - Episode 2 (2024) (epizóda) (E02)

24.05.2024

Tetovač z Auschwitzu - Episode 1 (2024) (epizóda) (E01)

24.05.2024

Reklama