Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Akčný
  • Krimi
  • Sci-Fi

Zaujímavosti k filmom (30)

Sullivanovy cesty

Sullivanovy cesty (1941)

John L. Sullivan plánoval natočiť film pod názvom O Brother, Where Art Thou? Ten si neskôr vypožičali Joel CoenEthan Coen pre ich film z roku 2000.

Sullivanovy cesty

Sullivanovy cesty (1941)

V roku 2007 zaradil Americký filmový inštitút snímku na 61. miesto v rebríčku najväčších filmov všetkých čias.

Sullivanovy cesty

Sullivanovy cesty (1941)

Plagát snímky bol zaradený na 19. miesto v rebríčku 25. najlepších filmových plagátov všetkých čias podľa časopisu Premiere.

Náhlý strach

Náhlý strach (1952)

Podľa Jack Palanca, Joan Crawford a Gloria Grahame spolu nevychádzali a dokonca prišlo medzi nimi k fyzickému stretu počas natáčania. Hádka začala po tom, ako Gloria Grahame veľmi nahlas cmúľala lízatko počas natáčania s cieľom Joan Crawford nahnevať. Celé mužské osadenstvo si chvíľu so záujmom pozeralo bitku, predtým ako zasiahlo.

V kleci

V kleci (1950)

Za cieľom uskutočniť výskum pre film sa Virginia Kellogg nechala zavrieť do väzenia. To, čo spísala, sa viac ako na scenár podobalo na zborník všetkého, čo zažila vo väzení. Scenáristi z Warner Bros. potom na základe toho spravili scenár.

V kleci

V kleci (1950)

Vo filme sa objavil ranný príklad umiestňovania produktov, a to konkrétne na Snickers, Mason Mints a Life-Savers, ktoré sú jasne viditeľné, keď Harper (Hope Emerson) otvára zásuvku vo svojej izbe.

Gangsterská nevěsta

Gangsterská nevěsta (1941)

Hoci Leonid Kinskey (Prof. Quintana) a Richard Haydn (Prof. Oddly) hrajú dvoch "starých" slovnikárov, v čase natáčania filmu mali obidvaja menej ako 40 rokov.

Gangsterská nevěsta

Gangsterská nevěsta (1941)

Billy Wilder mal scenár napísaný ešte keď bol v Nemecku. Potom, ako emigroval, ho priniesol so sebou do USA, kde ho predal spoločnosti MGM.

Pýcha Yankeeů

Pýcha Yankeeů (1942)

Počas nakrúcania filmu nosila Terasa Wright (Eleanor Gehrig) skutočný náramok, ktorý dal Lou Eleanor na ich štvrté výročie. Náramok sa skladá zo 17 medailónov na počesť šiestich víťazstiev v Svetovej sérii a šiestich All-Star games, ktorých sa zúčastnil. Náramok je teraz vystavený v baseballovej dvorane slávy.

Pýcha Yankeeů

Pýcha Yankeeů (1942)

Slávny citát Lou Gehriga, „Today, I consider myself the luckiest man on the face of the earth," ktorý vyslovil utorok, 4. júla 1939, sa umiestnil podľa hlasovania Amerického filmového inštitútu na 38. mieste najpopulárnejších citátov.

Pýcha Yankeeů

Pýcha Yankeeů (1942)

Film bol uvedený len 17 mesiacov po smrti Lou Gehriga.

Pýcha Yankeeů

Pýcha Yankeeů (1942)

Gary Cooper sa narodil v roku 1901 a Lou Gehrig v roku 1903, takže v čase uvedenia tohto filmu mal Cooper o 3 roky viac, ako by sa Gehrig býval dožil.

Pýcha Yankeeů

Pýcha Yankeeů (1942)

Tento film sa umiestnil na 3. mieste v rebríčku Amerického filmového inštitútu top 10 najlepších filmov v športovom žánri, ktorý bol zostavený v roku 2008.

Pýcha Yankeeů

Pýcha Yankeeů (1942)

Leftz O`Doul (hráč baseballu, ako aj úspešný baseballový manager) pracoval s Garym Cooperom na zlepšení odpalu baseballových loptičiek.

Pýcha Yankeeů

Pýcha Yankeeů (1942)

Postava športového novinára, Sama Blaka, ktorého hral Walter Brennan, bola inšpirovaná novinárom Fredom Liebom, ktorý bol jedným z najbližších Gehrigových priateľov.

Phar Lap

Phar Lap (1983)

Billy Eliot, Phar Lapov džokej, ktorý bol úplne zdrvený záhadnou smrťou Phar Lapa, daroval svoje sedlo džokejovi, ktorý sa volal George Woolf, ako gesto ich spoločného priateľstva. Woolf sa stal jedným z najlepších amerických jazdcov a používal toto sedlo aj na svojom obľúbenom koňovi, zvanom Seabiscuit, ktorý si podobne ako Phar Lap podmanil národ počas krízy v 30-tych rokoch. Toto sedlo sa stalo jeho talizmanom a zhodou okolnosti ho odvtedy ako ho dostal nepoužil len raz, a to pri posledných pretekoch, kedy nešťastnou záhadou zahynul.

Reklama