Devatenáctiletá Marie Allen skončí v ženské věznici za ozbrojenou loupež, do které byla vmanipulována manželem, zabitým při činu. Máme zde hodnou ředitelku, která neúspěšně bojuje o prostředky na zlepšení věznice a zároveň se snaží zbavit sadistické bachařky. Ta prosperuje z prostředků bohatších vězenkyň, které si u ní kupují lepší zacházení. Marie se ve vězení sledem událostí mění z nevinné dívky na někoho, kým se stát nechtěla a hlavně neměla. Scenáristka Virginia Kellogg se kvůli výzkumu pro film nechala zavřít do vězení, čerpala tedy z vlastních zkušeností. (Ben Nevis)

Streeper

Říkala jsem si, že to bude jeden z těch černobílých filmů, u kterých se budu nudit, ale nakonec páni! Byla jsem překvapená, ze začátku to nevypadlo nic moc, ale nakonec jsem na to koukala s otevřenou pusou. Vývoj postavy, kterou si zahrála Elanor Parker byl neuvěřitelný. Z nevinné mladé slečny se stala životem zkoušená a tvrdá žena a ta změna hlasu! No úplně jsem koukala, navíc se mi hodně líbila postava, kterou si zahrála Hope Emerson, ta byla tak zkažená a ta role jí tak sedla na tělo. Takže jsem byla velmi mile překvapená. ()

liquido26

Dlouho mi trvalo než jsem se do toho filmu dostal a pochopil, co je hlavním cílem tohoto filmu. Ze začátku jsem měl nepříjemný pocit, že film chce ukázat, že za všechno zlo, co se kdy ženskejm stalo můžou jen chlapi. Nakonec jsem díky bohu zjistil, že jsem se spletl a že hlavní myšlenkou filmu bylo ukázat přeměnu charakteru a to se dosti sugestivním způsobem povedlo, takže musím jít s hodnocením nahoru. ()

poz3n

Až na pár záběrů bych Caged nikdy neoznačil jako Noir. Nicméně drama je to výtečné a když se tak zamyslím, nejde mi na mysl žádný film, který by se Caged alespoň vzdáleně podobal. Z hlediska dneška si dovedu představit mnohem drsnější chování, jak vězeňkyň, tak především prudivé dozorkyně, ale v rámci 50ých let je to asi přesně to, co muselo na diváky silně působit. Dobré. 7/10 ()

PavelR

Americká justice měla ve zvyku dávat vysoké tresty i za relativně menší přečiny s tím, že po několika měsících (letech) probíhají jednání o podmínečném propuštění - s cílem posoudit, jak se vězni chovali, trochu je zdeptat a zjistit, jak si v takových krizových situacích vedou. Tahle byrokratická mašinerie semlela i na první pohled bílou ovečku Marie Allen a udělala z ní větší mrchu, než jsou ty vražedkyně okolo. Z dnešního pohledu je film trochu "soft", sadistickou dozorkyni (ve filmu zvanou matróna) si představuji trochu tvrdší, spíš byl masochismus dívat se na její styl mluvení a gesta "dámy". ()

Ben Nevis

Film si ocenění za herecké výkony zaslouží, ale Vykoupení z věznice Shawshank to není. Sledujeme proměnu hlavní hrdinky z nezkušené dívky, která ví, co je dobré a co je špatné, na cynickou potvoru, která by neváhala zabít. A z každého záběru čouhá, kdo za to může. Podle mne je tam té kritiky systému až moc. Vězni se v roce 1950 v USA rozhodně neměli jako prasata v žitě. ()

• Vo filme sa objavil ranný príklad umiestňovania produktov, a to konkrétne na Snickers, Mason Mints a Life-Savers, ktoré sú jasne viditeľné, keď Harper (Hope Emerson) otvára zásuvku vo svojej izbe. (Scevola)
  • Za cieľom uskutočniť výskum pre film sa Virginia Kellogg nechala zavrieť do väzenia. To, čo spísala, sa viac ako na scenár podobalo na zborník všetkého, čo zažila vo väzení. Scenáristi z Warner Bros. potom na základe toho spravili scenár. (Scevola)